Karın kası egzersizleri?

Arkadaşlar daha öncede soru sormuştum bu konuda ama bazı kişiler evde olmaz boşa uğrşaşma falan filan bir ton laf ettilerdi ben yinede devam etmiştim iyiki de etmişim. Kollarım bayağı kas yaptı omuzlarım genişledi ve göğüslerimde kas yaptı, karın kaslarım hafif belirlileşiyor ama tam çıkmadı. Tam çıkması için egzersiz önerir misiniz? (Bazı sorunlarım var spor salonuna gitme şansım yok onu da söylemeliyim.)

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum evde yapman spor salonundan daha rahat aslında. Düzenli beslenme, gerekli antremanla 1-2 ay içinde belirginleşir bunun uzun sürmesinin nedeniyse fiziksel anlamda en çok kullanılan kas gruplarından. Bunun için bir çok internet sitesi aynı zamanda YouTube kanalları var onlara bakmanı tavsiye ederim. Bilinen bir çok mekik hareketi bel bölgesini çalıştırır bir kaçı hatta neredeyse tamamı bel bölgesi içindir. Doğru hareket, doğru set sayısı ve düzgün beslenmeyle 3-4 aya sağlam bir karın kası yapabilirsin.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Beslenmemi düzene soktum mekik hareketleri yapıyorum ama pek düzenli olduğunu söyleyemem.

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için sağolun :)

• Rica ederim, kolay gelsin. :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Mekik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Evde çalışabilirsin fakat fitness kesinlikle daha yararlı olacaktır.

Ev egzersizi için günde 5 setten 50 şer yarım mekik öneriyorum. Fakat evde sixpack biraz zor çıkartırsın. 1 sene evde çalıştım fakat tam belli olmadı. Biraz protein takviyesi, diyet programı ve fitness ile 4 ayda sixpack çıkartmayı başardım.

0|1
    0|0
    • Haklısın tabiki de fitness kadar etkili olamaz ama bazı sorunlarımdan dolayı gidemiyorum daha doğrusu gitmiyorum.

Fitness'ta hangi programı uyguladınız sorun olmazsa anlatabilr misiniz?

• Fitness programımı versem senin için uygun olmayabilir. Spor hocaları vücuda göre program yazıyorlar. Fakat bir pazartesi programımı yazayım sana.

Beslenme programı (sadece protein):
      Sabah 5 haşlanmış yumurta.
      90 gram ton balığı.
      Kibrit kutusu büyüklüğünde peynir.
      3 adet siyah zeytin.
      75 gram protein tozu.

Pazartesi günü çalışma programı:
      20 dakika kardiyo. (Isınma ve kas yırtılmalarını engelleme amaçlı) - 90 saniye mola
      10 dakika bench press. - 90 saniye mola
      10 dakika leg press. - 90 saniye mola
      10 dakika dumbell curl - 90 saniye mola
      10 dakika z bar - 90 saniye mola
      10 dakika underhand puldown - 90 saniye mola
      10 dakika overhead press - 90 saniye mola
      10 dakika crunch - 90 saniye mola

Akşam ek olarak 5 setden 45 şınav , 8 setden 50 mekik çekiyorum.

Yükleniyor...