Kavram karmaşası almış gidiyor, çıkmak, erkek arkadaş, sevgili, dost. bunların sınırları neler?

- Erkek arkadaşı ve sevgili hatta dost

- kız arkadaşı, sevgili, flört.

- çıkmak, flort etmek, sevgili olmak.

Bu kavramlar arasındaki fark ne. örneğin FLÖRT dedinmi içine neler giriyor!..

BU KARMAŞADA KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL?

Bir kıza çıkalım deyince ne teklif etmiş oluyoruz.

yada bir kız kendinden ne istendiğini anlıyor ?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• İlla bir şeyi--ilişki, kişi, iş, hayat, vb--etiketlemek gerekiyor mu?

Herkes istediği şekilde bir şeyler yaşıyor. İçinden geldiği gibi. Bunu belirli kriterlere sokmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • etiket değil, neyin ne olduğu bilinsin..

erkek arkadaşım diye tanıştırdığı kişiyle yatıyorsa sevgilim dediği ne oluyor yani ?

bu kavramları işine göre kullanıp karışılıklık oluyor.

hatta gençlerin toplumun yapısını etkiliyor.. zamanla uyduruk sapık hayatlar ortaya çıkıyor

• Bu kavramlar kime göre kullanılacak? Kim belirleyecek bu sınırları?

Meclis belirleyip resmi gazetede yayınlayamayacağına göre tabii ki herkes kendisine göre belirleyecek ve buna göre davranacak.

Sen de kendine göre belirleyeceksin ve bununla yaşayacaksın.

Sapık hayatlara gelince.. Şahsen insanların yaptıkları beni rahatsız etmiyor. Görmek istemediğimde kafamı çeviriyorum. Sen de dene...

Kızlar Ne Diyor 1

• Erkek arkadaş/kız arkadaş adı üzerinde arkadaştır sadece.

Sevgili demek sevdiğin insan zamanını geçirdiğin kişi.

Çıkmak/buluşmak için illa sevgili olmak gerekmez konuşmak için,gezip eğlenmek için olur,tanışmak için olur.

Flörtte bir çeşit kur yapmaktır "ben senden hoşlanıyorum" davranışları diyebiliriz kısaca.

"Benimle çıkar mısın?" denilmez mesela,lisede kalmış bir şey bu.

Bir kahve içelim mi ya da bir yemek yiyelim vs denir.Bu çıkmak olur işte.Sevgili olmak anlamına gelmez yani.

1|0
    0|0
    • çıkmak için illa sevgili olmak gerekmiyorsa ne diye biriyle çıktım diye sevinçten kafayı yiyorsunuz !?

• Sevgili olmak için bir adımdır çıkmak,tanımak birisini.Kafayı falan da yemiyoruz lisede kalmış şeyler bunlar..

Erkekler Ne Diyor 1

• çıkma teklifi kadar salak saçma bir laf daha yok , flört etmek ise bakışmakla bile olabilir , sevgilimse kız arkadaşım olamaz zira her kız arkadaşımda sevgilim olamaz .. yani en güzel söz sevgilim demek bence..(:

0|0
    0|0
Yükleniyor...