Kaleci olmak istiyorum ama yaşım 19 sizce profesyonel kariyer için artık çok mu geç?

Futbolun ne olduğunu bildigimden beri ömrüm kalede geçti. Boyumun diğerlerine nazaran uzun olmasi ve forvet olarak panikledigim için hep kaleci yapıldım. Yıllar yılları kovalarken artık yerimin orası olduğunu anladım. Her maçta aranan yegane kaleci bendim artık. Kendini begenmislik değilde amatör bir kaleci olarak kaleciligim mükemmel. Artık o denli işlemiş ki benliğime çakıllı zeminde bile oynasak bir yerimin acimasindan korkup atlamama hücum yapmama gibi sorunlarım yok kan revan içinde kalsam bile o top kaleye gitmicek abi :) ömrüm boyunca ufak bir köyde buyudugum için gidip bir spor kulübüne yazilma imkanım olmadı. Size sorum sizce artık çok mu geç profesyonel kaleci olabilir miyim?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kaç doğumlusun?
    Resmi maç tecrüben var mı hiç?

0|0
    0|0
    • Yaşım 19 20 ye doğru yaklaşıyorum artık. Resmi maç tecrübem yok ama antrenmanlari hep köydeki Stadyumda yaptım son yıllar. Yani 2,44 ve 7 m lik kalelerde.

• Kardeşim resmi maç çok farklı bir olay 20 yaşında adam şu an şamp liginde oynuyor yani demek istediğim büyük kalede idman yapsan da maç tecrübesi farklı bir şey. Kalecinin idmanı maçtır bir kaleci hergün idman yapsada maçta oynamadığı sürece tecrübe edinemez. Sen direk prof bir kariyere başlayamazsın bu zaten imkansız. Yaşadığın yerde amatör bir klüple irtibata geçip kendini denetip o şekilde başlayabilirsin ama şu an yaşın u 19 a da tutmuyor a takımda oynayabilirsin ki o da bilemiyorum zor gibi.
      Ama varsa çevrende tanıdığın ya da birinin vasıtası ile her hangi bir takım şansını dene. 19 yaş altı olsan en azından alt yapılarda başlayabililirdin buda avantaj olurdu.

• Hayat hep böyle be hafız neyse yardımın için teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 10

• Hayır hiç değil. Üstelik kaleciler, potansiyel bakımından futbolda en geç emekli olan mevkide oynayan oyunculardır.45'i görebilen dahi varken,19'da başlamak çok da geç değil. Ancak, dezavantajların var elbette. Maç atmosferi ve maç kondisyonu, takım antremanları ve uyumu amatörlüğe benzemez. En kötü profesyonel futbolcular, halısahanın, sokak futbolunun bir dönemler yıldızı olmuştur.19 yaş, fiziki ve mental açıdan geç bir yaş. Ancak, teknik kapasite olarak hiçbir yaş geç değildir.

0|0
    0|0
  • Biraz geç kalmissin

0|0
    0|0
  • YANİ geç değilde biraz zor olur reis alışmak için.

0|0
    0|0
  • HAYIR değill

0|0
    0|0
    • Yani üniversiteye başlayınca gidip okuyacağım şehrin takımına basvurayim öyle mi

• Benimde amatörde kalecilik geçmişim oldu , 19 yaş biraz geç evet ama fiziğin yeteneğin birde kısmetin varsa olur , gidip hemen profesyonel ses getirebilecek bir kaleci olamassın sabredip çalışırsan birazda kovalarsan olur inşallah

0|0
    0|0
  • Carlos Bacca 21 yaşında balıkçılık yaparken Halı saha maçında beğenilmiş ve kulübe almışlar.
    Şimdi Milan da oynuyor.
    Eğer istiyorsan ve vücudun fit ise olursun

0|0
    0|0
  • Hiçbir sey icin geç degil bunu bize değil profesyonellere sor bence

0|0
    0|0
  • 6 yasinda basliyolar

0|0
    0|0
  • bir git amatör kulübe başla

0|0
    0|0
  • Biraz geç ama burası Türkiye hiç belli olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...