Türk Futbolcu mu? Yabancı Futbolcu mu?

Türk futbolcular mı daha iyi? Yoksa yabancı futbolcular mı?
Bence Türk futbolcular. Ya sizce?

• Türk Futbolcu
    14% (2)37% (11)30% (13)Oy Ver
  • Yabancı Futbolcu
    86% (12)63% (19)70% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yabancı olarak Türk harici tüm ülkeler adı üstünde yabancı. Yabancıların geneline göre Türklerle kıyaslayın anlamadınız mı?

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Zamaninda babalar evine ekmek goturemezsin başka işin yok mu serserilik vs vs diyerek futbolun önünü kapattığı icin futbol da harikalar yaratamıyoruz ne yazıkki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yabancılar

0|0
    0|0
  • futbolla aram yok ama yinede yabancılar diyim. onlar her alanda başarılı olduğu için

0|0
    0|0
  • Her mevzuda turk derim ama futbolde yabanci derim acimadan

0|0
    0|0
  • yabancı futbolcu tabi ki adamlar işi ciddiye alıyolar

0|0
    0|0
  • Yabancılar daha iyi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yabancı derken ligdeki yabancılar mi yoksa yurt dışındakiler mi

0|0
    0|1
  • Yabancı ya da Türk demek doğru olmaz, burada altyapısı sağlam bir ülke ekolünden yetişmiş oyuncular demek doğru olur. Mesela bana göre, San Marino'lu bir futbolcu da yabancıdır, Alman bir futbolcu da. Ancak birisi, son dünya şampiyonu olmuş alman ekolüyle yetişiyor diğeri ise bidon ve damacana ekolüyle. O nedenle, altyapı her şeydir.

Bkz:Eğitim şart.

0|0
    0|0
    • Ya ben Alman falan hepsini yabancı olarak görün Türk le kıyaslayın diyom neyi anlamıyon?

Bkz: Eğitim şart
      Bkz: Anlamak Şart

• Her insanın farklı bir kapasitesi ve karakteri vardır. Genelde futbol zekası olarak tanımlanan olguda bireyin mental özelliklerine göre değişir. Yani, altyapısı eşit olarak yetişen biri yerli diğeri yabancı futbolcunun ileride nerelere geleceği tamamen mental özelliklerine bağlıdır. Ancak, yaşam standartları ve spora bakış açısı Türkiye'deki mevcut sistemden çok çok yukarıda olduğu için yabancıların yerlilerden daha kaliteli olma olasılığı elbette daha fazladır. Hatta Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika gibi ülkelerde büyümüş ve yetişmiş Türk asıllı futbolcuların da Türkiye'de yetişen Türk asıllı futbolculardan daha kaliteli olması bu şekilde açıklanabilir. Yani evet, cevabımız genel olarak yabancıların daha kaliteli olduğu yönünde. Ancak, bizde de işlenememiş çok cevher olduğu da kesin.

• Bu oyuncusuna gore degisir ama genel olarak malesef yabancilar.

0|0
    0|0
  • Yabancılar daha iyi maalesef.

0|0
    0|0
  • Türkleri yetiştirip yabancı takımlara göndermeseler çok iyi futbolcularımız var aslında..

0|0
    0|0
  • futbolu spordan bile saymıyorum sırf şu aptal holiganlar yüzünden. gerek yok ikiside birbirinden berbat

0|0
    0|0
    • Aynen holiganlar sporun içine ediyor.

• gelsinler şöyle şarkı türkü eşliğinde tamam küfürlü slogan olur anlarım. ama sen alt tarafı tuttuğun takım için bir babayı ya da bir evladı öldürüyorsan bana o sporu sevdiremez kimse.

• Yabancı ama Turkiyeye gelmeyenler.

0|0
    0|0
  • türk futbolcu

0|0
    0|0
  • Futbol diyince en kaliteliler yabancılardır arkadaşım , Türklerden çok nadir sağlam adam çıkar , bizim Türkler ne hikmetse rahatı buldummu cozutuyor , her alanda TÜRK fakat iş futbola gelince yabancılar daha disiplinli ve yetenekli.

0|0
    0|0
  • Yerli tabiki de

0|0
    0|0
  • türk - yabancı oyuncu yoktur bana göre iyi veya kötü oyuncu vardır..

0|0
    0|0
  • Yabancı

0|0
    0|0
Yükleniyor...