Hız yapmaktan hoşlanır mısınız? O zevki nasıl tanımlarsınız?

Güzel birşeydir, heyecan adrenalin.. :)

Bugün çalıştığım yerde "özgüven testi" adı altında bir teste tabi tutulduk.

Ve şöyle bir soru;

Boş bir yolda hız yapmaktan hoşlanır mısınız/ister misiniz?

Ne diyorsunuz? Özgüvenle bir alakası var mı? :)

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• Hoşlanmak değil baylırım.O ani tanımlamak biraz zor ama uçucakmış gibi olursun tüm güç sende olur sanki sadece o an şen varsındır ve sadece "o" ani yaşıyorsunuz aklındaki tüm soru işaretleri düşünceler vb her şeyy uçup gider sadece kendine ve "o" ana yönelirsin.

**Ama tabiki işlek bir yolda böyle birşey asla yapılmamalıdır aksi takdirde kendinizin ve başkalarının canını mal olabilirsiniz ki biz bunlara trafik canavarı diyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sorumluluk sahibi birisi olarak özgüvenle değil aptallıkla ilgili olduğunu söyleyebilirim. Arabanın yere temas eden 4 tane (ki küçük bir alanı yere temastadır) tekere güvenip asla böyle birşey yapmam. Hele motorla yapanları garip karşılarım.

Araba ne olursa olsun önüne çıkan küçücük bir hayvancık ölmek için yeterlidir. Gerek olmadığını düşünüyorum.

Adrenalin istersem paraşütle atlarım ben :))

0|0
    0|0
  • Hız yapmanın adrenalinle ne ilgisi vardır anlamam. Hız gerginlikten başka birşey yaratmaz bende. Yapmam, yapana da müdahale ederim, gözünün ortasına çakarım bir tane.

Diğer insanların da kullaması için yapılan bir yolu kullanıyorsunuz üstünde hız yapmak için. Normal seyirle giderken de risk alıyorsunuz ama hız yapınca riski arttırıyorsunuz bile bile. Ve başkalarının ve kendi hayatını tehlikeye atan bir yaratık oluveriyorsunuz.

Bunun özgüvenle değil ama kesinlikle gerizekalılıkla alakası var. Hız yapacak adam gitsin yarış parkurunda yapsın diyor herkesin gözlerinden öpüyorum

0|0
    0|0
    • Haklısınız, dediğiniz şartlarda hiznyapan insanları ben de kınıyorum. Ama insanların yapmaktan hoşlandığı aktiviteler farklılık gösterebilir. Boş olduguna emin olundugu veya dediğiniz gibi hız için düzenlenmiş parkurlar da neden yapılmasın?

Ayrıca gerginlik de adrenalin hormonlarını harekete geçiren etkenlerdendir. :)

• motosiklet dahil her türlü kara aracıyla hız yapmış (gençlik işte) biri olarak konuştuğumu vurgulamayı isterim.

Bir süre sonra insan geriye dönerek saçmalamışım diyor. hepimiz büyüyünce iyileşiyoruz işte o hastalıklı heyecanlardan sıyrılıp:)

• Sizin için sevinemiyecegim. Zira hastalık olarak görmüyorum. :)

• hız yapmayı severim özgüvenle çok alakası var kendine güvenemezsen hızdan korkarsın yapamazsın motorla hız yaparım araba pek zevk vermez bana...

1|0
    0|0
    • Motosikleti ben de cok severim, cok ayri bir tutku. Ama Türkiye trafigini düsününce ve birkac kötü motor kazasi izleyince ürkütüyor biraz, yine de vazgecebilecegimi sanmiyorum.

• motosiklet benim bi parçam atın ölümü arpadan olsun olucağı varsa olur zaten engelleyemeyiz..

• Boş veya dolu olarak lanse etmem yolu. Zevkli mi ona bakarım.. 90'km nin üstüne çıkmam, sallana sallana yolu ve arabanın tepkilerini hissede hissede giderim öyle.. Ön takımın sesini dinlerim, avans nasıl vuruyo ona bakarım, vites oranları nasıl, senkromeçler düzgün çalışıyo mu vs. diye bakarım..

Arabadan anladığı sadece patinaj çekmek olan bir varoş çocuğu olsam; belki zevk verebilir yüksek hız. Ama işin içinde farkındalık olduğu için, zevk anlayışı ve adrenalin salgısı başka şeylere doğru kaydı gibi..

0|0
    1|0
  • Güzel ve zevkli tabiki ama altindaki araba ve yol kosullari müsait olmali. Keske ülkemizde daha iyi imkanlarimiz olsa da sıradan orta gelirli bir vatandan piste gidip 2 tur atabilse, hız tutkusu pistlerde devam etse.

Benim de altimdaki araba yolda aktigi bir zamanda kendimi kaptirip 200 üzerini görmüslügüm var, motorun sesi aracin yol tutusu yolda akisi tatmin ediyor bir nevi :)) Bence özgüvenden cok insan sınırlari görmek istedigi ve adrenalin yasamak icin hıza basvuruyor.

Adrenalin icin paintball da önerebilirim hem güvenli hem cok zevkli. Vurulmuyayim diye kosusturup atlamak, basinin üstünden gecen mermilerden kacmaya calismak da baya bir adrenalin salgilattiriyor :D

1|0
    0|0
    • Korku ve isteğin eşit ağırlıklara tekabül ettigi nadir anlar..:)

• Boş yolda yanımda kimse yoksa yaparım. Özgüven ve sorumluluk sahibi bir insanım. Ayrıca genel olarak makinelere güvenmiyorum.

1|0
    0|0
  • hız yapmanın öz güvenle çok alakası war güvenemeyen hz yapsa bile başarısız ve korkaktır zefkine gelince hava boşluğuna düşermiş gibi oluyor ve ben hız yaptığım zamn sanki o an bütün içimdeki sıkıntıları alıyor sole bi yönüde war heyecan ve adrenalini yaşamak ve yaşatmak çok gzl tabi mutlu sonla biterse :D

0|0
    0|0
  • hastasıyız dedeee ! :) evet çok seviyorum. hele modenayla gazlamak..o ffff

0|0
    0|0
  • boş yolda hız yapanın kendine güveni daha azdır bence

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Boşsa neden olmasın. Ama çok fazla hız yapınca geriliyorum, hele birde yanımda bir varsa hiç yapmam.. uslu uslu giderim :)

1|0
    0|0
  • Bunun özgüvenle alakası olduğunu düşünmüyorum.Ben de arabayla uçarcasına hız yapıldığında acayip mutlu oluyodum.Çok heyecanlanıyodum.Ama bir gün o son sürat giden arabayla kaza yaptık ve kaza sırasında kafamı çarptığımda bunun bir zevk olamayacağını farkettim.Uzun bir süre hiç bir arabaya binemedim.Hep yürüdüm.

0|1
    0|0
  • benim için özel ayrılmış bir yolsa kurallar falan yoksa öyle hız yapmak içinse süper hıza çıkarım ama kurallar varsa orda dururum sonuçta ne olur ne olmaz. oraya kurallar boru diye konulmamış. ben bi ralliciyi örenek alıyorum bu konuda ama adını hatırlamıyorum. adam hız rekorklarını kırıyor ama bomboş upuzun yolda kimseler olmasa da kurallara uygun kızda 50 ile gidiyo ve ben bundan büyük bi ders çıkarmıştım işte o gün.

0|0
    0|0
  • Boş yolda yüksek hızla taşıt kullanmak, evet, özgüven ister.

Boş yolda normal hızla taşıt kullanmayı tercih edenler de özgüven sahibidir.

O tip testlerden de nefret ederim. Tek tip insan yok ki dünyada. Her insanın kendine göre doğruları yanlışları vardır.

0|0
    0|0
  • bayılırım...

0|0
    0|0
  • evet... tek başınaysam yaparım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...