İnsanların tercihleri sizi ilgilendiriyor mu?

İnsanların cinsel tercihleri sizi ilgilendiriyor mu?

Neden birileri lezbiyenmiş,biseksüelmiş,eş cinselmiş diye etiketleniyor?

Sizi ilgilendiriyor mu bu durum,sizi neden ilgilendirir ki bu durum?

Son birkaç gündür KS'de bu yöndeki sorular çok sorulur oldu,başkalarının hayatları ya da tercihleri bizi ilgilendirir mi,sizi ilgilendirir mi?

0|0
29|43

En İyi Kız Görüşü

• Beni alakadar etmez. Beni etmediği gibi kimseyi alakadar etmemeli bence. Herkes hissettiği gibi yaşamakta özgür olmalı. Onlar karışyıor mu benim neden erkeklere ilgi duyduğuma? Hayır. O zaman ben de onlara karışamam.

1|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 43

• Ben karşımdakinin dürüstlüğüne, güvenilirliğine, sonra tutarlılığına, karakterine bakarım ... cinsel tercihi hiç umurumda olmaz, kimsenin hiçbir tercihi kimseyi ilgilendirmez aslında, doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz etkilenmediği sürece, kimse kimseye karışmamalı, ama herkes çok sever nedense başkalarıyla uğraşmayı ... kendilerini başkalarından üstün gören insanlar ve herkeste bulunana herşeyin en iyisini, en doğrusunu bilme ve yapma yanılgısı toplumumuzun büyük sorunlarından biri ve söylediğin sorunun kaynağı aslında :::::::: herkes de herşeye burnunu sokmamayı öğrenmeli, meraktan bi de biraz, bilinmyene, yaygın olmayana merak ve durduğu yerden eleştiri, özgürlük var ya, başkalarını da eleştiriyorlar işte eğer farklıysa, bu da Dünya'nın genel sorunu ::::::::

1|0
    0|2
  • 4-5 sene öncesine kadar ben de takıntılıydım

sonra eşcinsel arkadaşım da oldu

alıştım

sonra benden hoşlanan oldu, o zaman biraz rahatsız oldum alışkın olmadığım için

o da geçti

şu anda o saçma triplerden arındım

2|1
    0|1
  • Millet olarak meraklıyız kim napmış kime girmiş kimden çıkmış biri caddede dötünü açmış deseler 100 kişiden 70 i koşar bakmaya nasıl bi dötmüş diye

1|0
    0|1
  • İlgilendirmez, herkes kendine biçtiği hayatı görsün yaşasın.

Şöyle de bi şey vardı:"Homofobi bütün i*neliklerin anasıdır."

2|2
    0|2
  • İdeal Dünya'da kesinlikle herkesin kendi hayatını istediği gibi yaşaması öngörülür fakat gerçekliğin sanırsam hepimiz farkındayız. Mendebur, yargılayıcı ve birbirini aşağılamaktan çekinmeyen insanlarız artık bunu kabullenelim. Trafikte sövmek olsun, kışın sokağa mini etekle çıkan kızlar olsun, türbanlı, transeksüel gözümüze çarpan her "anormal" insanı mimliyoruz ve içten içe istemesekte yargılıyoruz, çünkü böyle yetiştirildik ve böyle eğitildik. Aynı okullarda, aynı dersleri aynı sıralarda aynı üniformaları giyerek büyüdük. Okullarda serbest kıyafet önerisi bile anında sosyo-ekonomik krize yol açıp hemen medya tarafından gömüldü. Benim toplum tarafından dışlanmış veya kendi izole olmayı seçmiş pek çok arkadaşım var ve eminim ki bu insanları içindeki pırlanta kalplerini çok az insan görebilecek. Ayrıca sorunun soruluş biçimi kısmen yanlış; pedofil, katil ve topluma zarar arz edebilecek insanların tercihleri herkezi ilgilendirir :)

0|0
    0|0
  • bi söz var ya hani "ben kimsenin istediği gibi biri olmak için gelmedim bu dünyaya" diye bu yüzden bırakın herkes istediği gibi yaşasın hayatını...

1|0
    1|1
  • Ben de eşcinselim ve gerçekten de benim hayatım kimseyi ilgilendirmiyor (!) Özgürüm ve rahatım... Önyargılı ve cahil insanlara laf anlatmayı bıraktım.Onlara göre ben ve benim gibiler cehennemlik,sesli gülüyorum buna artık ! Ahh homofobik insanlar,ahh her boka olduğu gibi bu konu hakkında da önyargılara sahip olan insancıklar acaba bir kez bile araştırdınız mı Eşcinselliğin ne olduğunu ha?

2|0
    0|0
    • Öyle ama tercih aslında ilişkiyi ifade eden bir kelimeydi, eşcinsel olsun olmasın biriyle birlikte olmak için tercih yapıyoruz. Heteroseksüel ilişkilerde sorumluluk almıyo muyuz?

• bana asılmadıkları sürece o dediklerin benim için sorun yok. saygı duymak zorundamıyım hayır değilim ama dalgada gecmem aşağılamamda. iyi sohbetimde vardır. iki türüylede yani gay lezbiyenle de.

0|0
    0|1
  • Beni ilgilendirmediği gibi saygı da duymuyorum. Nedeni çok basit birine aa sen heteroseksüle misin sana saygı duyuyorum demek de aa sen biseksüel misin ya da eşcinsel misin sana saygı duyuyorum ama ben almıyım lütfen demek gibi bir şey. Böyle şeylere saygı duyulmaz ve ilgilendirmez bence kimseyi. Çünkü her seçim bir vazgeçişdir. Her vazgeçişte bir yaşam biçimidir ;)

0|0
    0|1
    • Ben burada saygı duyulmazdan kasıt olarak ironik bir cevap verdim ama sen bunu anlamamışsın ne yazık ki.

• İlgilendirmez , bana ne ... kime ne... herkesin tercihi kendine... herkesle konuşurum anlaşırım da. sorun yok ...:)

0|1
    0|0
  • İlgilendirmez tabi ki. Ama toplumun bir özlüğü ve oturmuş bir yapısı vardır. Travesti olmak toplum içinde hoş bir şey değildir ki objektif bakıldığında da hoş değil. Bu durumda bir travestinin toplum içinde dolaşması, küçük çocuklara, gelişme çağında ki insanlara kötü örnek olacağı için hoş karşılanmaz ve ayıplanır. Ayıplanması bence hoş değildir. İnsanlar hoş bulmadıkları bir şeye karşı kötü hissedebilir ancak bunu dışa yansıtması onur kırıcı bir davranıştır. Birilerini küçümsemek, aşağılamak kimsenin haddi değildir. İşin özü bu.

0|0
    0|1
  • Benim sokağa işemem seni ne kadar ilgilendiriyor. Yada gecenin bir yarısı son ses müzik açıp dinlememden sanane. Veya otel yapmak için katlettiğim sahiller kimin malı. Otobüste hamile kadına niye yer vereyimki sonuçta ben para verdim o koltuğa oturdum. Sinamada filmin orta yerinde arkadaşımla muhabbet edip anıra anıra gülmenin kime ne zararı var. Sahilde Sağ şeride arabayı park edip sevgilimle güneşin batmını izliyorum ama bizim bu masum isteğimize bazı sürücüler saygı göstermiyor.

Ben özgürüm istediğimi yaparım kime ne oluyorki sürekli etraftan uyarılar tepkiler alıyorum bu nasıl özgürlük arkadaş.

0|0
    1|3
    • İkisi aynı şey değil.Birilerini rahatsız etmek ayrı bir şeydir,kendi tercihlerini yapman ayrı bir şeydir.Erkek-kız ilişkisinde olanlardan ne farkları var onların.Hiçbir farkları yok.Senin söylediklerin toplumu ve çevreyi etkiliyor...

• Evet ortada bir cehalet söz konusu ki diz boyu.

• Fark etmene sevindim(!)

• Yöö beni niçin ilgilendirsin. o_O

1|0
    0|1
  • Beni ve çevreyi rahatsız etmiyorsa din,cinsiyet,ırk hiç farketmez

0|1
    0|1
  • Beni ilgilendirmez gay veya lezbiyen olması. Ama o zatlarla da görüşmemeyi tercih ederim. Eee, bu da benim doğal hakkım.

0|0
    0|1
  • Tabiki ilgilendirmez ama yakın arkadaşım dediğim birinin GAY çıkması ulan acaba benle ilgili fantazileride varmıydı sorusunu sordurur elbette :)

0|0
    0|1
  • Asla ilgilendirmez yasam tarzida hacida arkadasim var ciplaklar kampina gidende hepsi evli beni i sanligi ilgilendirir

0|1
    0|0
  • çoğu erkek gibi lezbiyen ilişkilere ilgim var hatta 2 lezbiyen arasında olmak isterim.gay erkekler bana sulanmadıgı sürece umrumda olmaz yinede gaylerden iğreniyorum.

0|1
    1|0
    • ''İğreniyorum'' diyebilmek gerçekten de tuhaf,ben anlayamıyorum senin gibi düşünen insanları... Lütfen elini vicdanına koy ve bana cevap ver; kaç eşcinselin hayatına tanıklık ettin? Kaçının yaşamını irdeledin veya gözlemledin? Bende eşcinselim,peki ben mutlu muyum? -Hayır! Bu benim elimde değil anlıyor musun,ben her gece gözyaşı döküyordum,Allahım niye ben? diye.. Ama gözyaşı ve isyan hiçbir şeyi değiştirmedi,aksine daha da çıkmaza girdim...

• hala demek istemediğimi anlamadın.insanların kimsenin cinsel tercihlerini bilmesine gerek yoktur.kimse bana gay oldugunu soylemezse ben o kişinin gay oldugunu bilmem.gay oldugunu bilmediğim bi insandan neden iğreniyim.buda gaylerin kişiliğinden değil gaylerin ilişkilerinden iğrendiğimi gösterir.

• Saçmalıyorsun gittikçe.. Bence susmalısın...

• beni ilgilendirmez

mesela lezbiyenler severim bile

hey hey yo yo yooo

hayır durun bi dakikaya

ahh seni seni lezbiyenleri kim sevmez gibi o malum fantezilere kapılıpda lezbiyenleri severim demedim

yani lezbiyenleri severim çünkü rekabeti severim

hayır hemcinslerime bir çok konuda o kadar çok fark atıyorum ki artık kızlar konusunda rekabet edemiyor çevremde ki arkadaşlarım

bir ikide lezbiyen olsun dediğim gibi rekabet ortamı her zaman iyidir

0|0
    0|2
  • beni ilgilendirmez. banane amk gay ise adam kestaneyi deldiriyorsa. beni alakadar etmez.

0|0
    0|0
  • Bana dokunmayan bin yaşasın.

0|1
    0|0
  • herkesin kendi tercihidir saygı duymak lazım

0|1
    0|0
  • Umrumda değil yeterki yalancı santekar olmasın ve kendi kimliğini taşıyabilsin

0|2
    0|1
  • moruk bız makarasının pesındeyız.bu arada yıne de bırbırınızı etkıleyıp kucuk ergen kızlarımızı lezlıge yoneltmeyın.ozellıkle rıca edıyorum

0|0
    2|1
  • Benı de ılgılendırmıyor ama o tip erkeklerın erkeksı olmayan davranısları,efemıne hareketlerı,konusmaları,kırıtmaları açıkcası hosuma gıtmıyor.O an için oradan uzaklasmak ıstıyorum...

0|0
    0|1
  • beni ilgilendirmez onun hayatı ıstedıgı gıbı yasasın ozgur olsun xD

sokakta iki erkek yada kızı sarmas dolas gorsem goz ucuyla bile bakmam ama sonlarının pek ıyı olcagını sanmıyorum

0|0
    0|1
  • lezbiyen kızlarla daha rahat sosyal ilişkilerim oldu en azından sana asıldığını sanmıyor...o konuda rahatsın...türkiyede her erkeğin kendine asıldığını sanan kızlar çok olduğu için bazen diyorum keşke lezbiyenlerin nufusu artsa diyorum...

0|0
    0|1
  • Gay tanıdıklarım var. Bir gün ağzımı açıp kötü birşey demedim. Ama şu var benim için eşcinsellik tercih değil tedavi edilmesi gereken tıbbi bir olaydır.Bu da benim şahsi görüşüm.

0|1
    1|3
  • Ben mesela gay biri ile aynı odada kalmam :D benden etkilenir falan :D

0|0
    1|1
  • Bizim millet değişik travesti i*ne falan derler gider yatarlar sonrada kötüler kişiliksizlik mi karaktersizlik mi dersiniz artık bilemem ama ben insan diyemiyorum her kişinin cinsel tercihi kendine önemli olan kazanmak kazandırmak insanları

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 28

• Buraya tartışma konusu olarak yazarsa tartışılır.Ama başka türlüde istediği tercihi yapsın beni ilgilendirmez.

0|1
    0|1
  • Bugün haberlerde gördüm eş cinsellik yasaklansın mı diye o kadar saçma geldi ki sanki yasaklanınca insanların duyguları değişicek bize ne onların duygularını düşüncelerini yargılamak bizim üstümüze vazife değil

1|1
    0|0
  • Kişilerin cinsel tercihleri beni ilgilendirmez,nasıl bir insan olduklarıyla ilgileniyorum. Cinsel tercihini farklı yönlerde kullanan çok arkadaşım var,hatta geçen yılki ev arkadaşım gaydi çok da iyi geçinirdik.

1|1
    0|0
  • Kimsenin cinsel tercihi ve özel hayatı beni ilgilendirmez.Herkes kendinden sorumludur.

1|1
    0|1
  • Insanlarin ne cinsel tercihleri ne siyasi görüsleri beni ilgilendirir

0|1
    0|0
  • herkes ıstedıgını yapmakta özgür. kimse kimseden ne üstün ne alçak. ınsanları kısıtlama hakkı kımseye verilmemiştir

0|1
    0|0
  • İlgilendirmez. Saygı duyarım. Kim ne derse desin, bence insanların başkalarına zarar vermedikleri sürece sınırsız özgürlükleri olmalı. Eşcinsellik de zararlı olmadığına göre...

0|1
    0|0
  • Evet dün buna benzer soru açmıştım..

link

1|0
    2|2
  • Herkesin özel hayatı kendine beni ilgilendirmez saygı duyarım sadece

1|1
    1|1
  • öyle bir sormuşsunuz ki insan sizin tercihlerinizin farklı olduğunu zannediyor :) ilgilendirme derken kimse kimseyi hiçbir konuda ilgilendirmez. Başkalarının haklarına zarar vermedikçe herkes istediği gibi yaşamakta özgür.

0|0
    0|0
    • İlk cümlene karşılık: link

Sadece sorulmuş bir soru bu,insanların özel hayatlarına birilerinin burnunu sokması hoşuma gitmediği için sordum..

Son cümlene de katılıyorum :)

• sorma ifadeniz etiketlemeye çok müsait, bu sorular birden fazla şekilde sorulabilir.

• İlgilendirmez ama arkadaş edinirken dikkate alırım bunları.

0|0
    0|2
  • hiç ilgilendirmez beni.. aşık olduğum adamın sonradan cinsel tercihini değiştirmesi falan gibi trajik bi durum olmadığı sürece

1|0
    0|0
  • hayır insanlarn tercihleri bni ilgilendirmediği gibi benim tercihlerimde kmsyi ilgilendrmez

1|1
    0|1
  • Umurumda bile olmaz, bir tercih yapabilmesi onun sorumluluk sahibi olgun biri olduğunu gösterir.

0|1
    3|0
    • Eşcinsellik bir tercih değil,yönelimdir...

• Biseksüellik için kurulmuş bir cümle olduğunu varsayıyorum. Diğer cinsel kimlikler gibi biseksüellik de bir yönelim fakat bunu insanlara anlatamazsın o ayrı konu :)

• her türlü ilişki için söylüyorum. insanlar bunu anlamdğı için eksiliyo. eşcinsellik daha fazla sorumluluk gerektiriyo. bir ilişki zaten her halükarda sorumluluk gerektirir homosexual ya da heterosexual.

• tatlım sen nerdde yaşıyorsun :) burası komşunun kızının sevgilisini merak eden insanların ülkesi :)

0|0
    0|0
  • tercihlere göre ayrım yapmam sormam dile getirmem

0|1
    0|1
  • Merakımızdan başımıza neden birşey gelmiyor diye şaşırmaktayım.Bu kadar merak zihne zarar.Nerde dedikodu biz ordayız.

0|1
    1|1
  • ilgilendirmez, az önce biri sıla lezbiyen mi diye sormuş, ne gerek var böyle şeylere anlamıyorum

0|1
    0|1
  • nadiren evet ilgileniyorum çoğunlukla ilgilenmiyorum. kimsenin hayatına karışacak halim yok.

0|0
    0|0
  • tabii ki ilgilendirmez ama yoruma açılıyorsa eleştiriyede katlanılmalı diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Bana dokunmadığı sürece beni ilgilendirmez onun hayatı :)

1|0
    0|0
  • İlgilendirmez. Kendi tercihleri ve özel hayatları zaten. Herhangi bir zararları da yok.

0|1
    0|0
  • ilgilendirmez, bi çok gay arkadasım var

0|1
    0|1
  • Sorma bide özelden taciz ediyolar sonra sapık efendiler :((

1|0
    0|2
  • banane ki kendime bakarım hep

0|1
    1|1
  • hayır.

0|1
    1|1
  • beni ilgilendirmez insan olsun yeter

0|0
    0|1
  • o şahısların kim olduklarına bağlı.ilgilendiren de olur ilgilendirmeyen de.

0|0
    0|2
Yükleniyor...