Okullarda tablet dağıtımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar biliyorsunuz ilköğretim okulu öğrencilerinin kitapları devlet tarafından ücretsiz dağıtılıyor.Şimdi de tablet dağıtımı projesi var.Okulların en küçük ihtiyaçları bile veliler tarafından karşılanırken, kayıt parası dışında velilerden toplanan paralarla okulun, sınıfların ihtiyaçları giderilirken kitap ve tablet dağıtımını doğru buluyor musunuz?

Güncellemeler:

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Çok olumlu buluyorum. Takdir ediyorum..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• annem benı erken dogurmus şu an bunu dıyorum vay arkadas bız okul oncesı guzel defterler alıp kaplama derdındeydık bır yandan ıyı bır yandan kotu en azından kagıt kullanımı azalıcak bu yonden ıyı ama cocuklar tam teknolojı cocugu olarak yetısecek buda cok kotu

0|0
    0|0
  • Ne güzel. bu sayede boşuna kağıtlar israf olmayacak.

0|0
    0|0
  • hepımız ogrencı olduk sonucta haylazlık vardı ogrencıler kıtaplarına bıle sahıp cıkamıyorken tabı nasıl kullanacak ogrencınn elıne verılmez onlar bos laflar..bilgısayr kıtabın yerını tutmaz..

0|0
    0|0
  • okulların bırsuru ıhtıyacı var onları yapmazlar tablet getırecegız sıze derler...ıhtıyaclarını tamamlasınlar once bı bos bos konusuyorlarr..

0|0
    0|0
  • öğrenciler kitaplar bedavaya dağıtıldığı için kitapların değerini bilmezken şimdi onlara tablet bilgisayar vermek çok saçma...

bunu bir bilgisayar öğretmeni olarak söylüyorum: ne olursa olsun bilgisayar defterin yerini tutmaz.

0|0
    0|0
    • Sadece tablet dağıtımı gibi değil de okulların temel ihtiyaçları dururken, kitap tablet dağıtımını soruyorum aslında.

• aklısıra bırsey ypcklar pehhh

• evet o konuda da haklısın. çok şikayetçiyim aslında. okulun temel ihtyaclarını karşılamıyorla velilerden kayıt parası da aldırmıyorlar. nerden geliyor bu değirmenin suyu diye soran yok...

tablet dağıtınca göze görünecek yaaa, ondan...

• ben onaylıyorum. herşeyi devletten beklememek gerekiyor. ama durumu olmayan kişilere de şart koşulmasını istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Tablet nedir

0|1
    0|1
  • Yine kımı zengın edıyorlarsa

0|0
    0|0
  • ben doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
    • coğu köyde okul yokken cocuklar okula gidebilmek için o karda 3 km yol yürümek zorunda kalıyorken binalar delme catma yakıcak odunları sıraları önlükleri ayagına ayakkabı alamayan ögrenci varken ellerin de bir tabletleri eksik kağıt israfıyla alakası yok geri dönüşüm olur sa oda ortadan kalkar sanki pc ler cıktı cıkalı israf azaldı

• tablet derken?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Haram zıkkım olsun o işten vurgun yapan hayvan oğlu hayvanları.

Ne diyeyim başka? 3 kuruşluk tableti illaki 5-10 milsi fiyatına çakmıştır AKP yandaşı birileri. Görünen köy klavuz istemez. Parasını nasılsa biz veriyoruz. Sözde müslüman bunlar. Haram zıkkım olsun, çoluğunun çocuğunun ilaç ve kefen parası olsun inşallaah!

0|0
    0|0
  • Bakalım kaç tanesi arızalı olacak, kaç çocuk şarjını doldurmayı unutacak :))

0|0
    0|0
  • Okulun ihtiyaçları bitmez bu konuda sizlerde sanırım benimle hem fikirsiniz.

Ancak teknolojinin takibi, ve o teknolojinin kullanımının öğrenilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Ögrencilere verilen tabletlerde hem kitaplar hemde defterler sanal ortamda olacak.

Böylelikle teknoloji ilkokul çağındaki çocukların ellerinde olacak.

Artı ve dezavantajları olduğu konusunda sizlere katılıyorum ama biraz daha olumlu bakın olaylara.

0|0
    0|0
    • Dezavantajı olduğunu düşünmüyorum.Keşke bütün öğrenciler teknolojiyle tanışabilseler.Ama okulun tuvalet kağıdının da, perdesinin de, sırasının da parasını veli ödemesin diyorum olumsuz baktığım yok.

• Olumsuz bakma demedim genelleme yaparak olumsuz bakmayalım dedim.Sonuçta bunu çocuklar kullanacak ve eğitimine katkısı olacak. Daha köylerde kalemi defteri olmayan okul önlüğü olmayan çocuklar var.Tabletler onların umudu olacak.Okuma hevesi olacak.

• olumlu olur ama bunun için çok büyük bir bütçe olması gerekkir bunu yapamazlar kolay değil işçinin memurun maaşını zor veriyorlar

0|0
    0|0
  • Ben yanlış buluyorum parasında veya başka bişeyinde değilim Tab'ın ama ufacık cocuğa onu emanet edecekler hepimiz ögrenci olduk sonucta herkes azda olsa haylazdır.Onu nasıl bozmadan kırmadan muhafaza edecekler düşünmek bile istemiyorum :)) 2-3 ayda bi yeni Tab yollarlar :)

0|0
    0|0
  • yeni nesil çok şanslı, bizi 200 ml sütle kandırmışlardı.

1|0
    0|0
  • kimden çıkacak onların parası...yahu ben bu kadar yıldır çalışıyorum yırtılıyorum devlet bana ne veriyor...kendi bilgisayarımı 8 ay taksitle aldım ben...tab ne ya...doğru değil...

0|0
    0|0
  • reklam kokan hareketler bunlar

0|0
    0|0
  • Bana göre güzel bir uygulama eğer yapılabilirse neden olmasın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...