26 yaşından sonra okunmaz mı?

Üniversitede jeofizik mühendisliğinde (bi sene hazırlık+birinci sınıf) okuduktan sonra bırakıp almanyaya gittim orada üniversite okumak için. dsh sınavını veremedim geri döndüm burda sınava girip inşaat mühendisliğini bitirdim 06.2012de. yaşım oldu 26.

isviçrede yüksek lisans yapıp yerleşme fikri var aklımda. 1 sene dil okulu (unuttum çünkü baya) 1bucuk sene yüksek lisans yapıp oraya yerleşmeyi düşünüyorum. ama 28.5-29 yaşında mezun olma fikri var acaba çok mu geç kalırım. bir de bu 2 bucuk senede kendi mesleğimi yapamayacağım.

geçen yaz isviçredeydim. harika bir ülke. okumuş adama çok kıymet veriyorlar. Mühendislerin doktorların avukatların ekstra saygı aldığı bir ülke. 40 yaşındaki bir çiftle konuşuyordum. Mühendisim dediğimde adam ceketini ilikledi. kadın Sizli bizli konuşmaya efendim falan demeye başladı. acayip hoşuma gitti..

Türkiyede ise sanki yolunacak kaz gibi bakıyorlar. 5 ay çalıştım son 2 ayın parasını alamadım dava ettim sonuçlanmadı 2 aydır. İşe giriyoruz 1500 tl parayı elleri titreye titreye veriyorlar.

Sizce yaş problemmi okumaya.

Güncellemeler:
Cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim arkadaşlar. Gerçekten motive edici güzel şeyler.

Hep hayata geç kaldım diye düşünüyorum. Yaşıtlarımdan evliler var bişeyler sahibi olanlar var. Onları görünce ben niye böyle oldum artık bişey sahibi olmam lazım diyorum.

0|0
16|4

En İyi Kız Görüşü

• Güzel kardeşim,70 yaşında okuyanlar var...beşikten mezara kadar.

Sen içindeki dinamizmi,azmi kaybetme yeter ki:)

Okumak bitmez ki,her an düşünen öğrenen canlılarız biz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Çok da güzdl okunur bence :)

0|0
    0|0
  • Neden okunmasin. Bi arkadasim 31 yaşin da ve PDR okuyor su anda. Hayatin boyunca yapacagin meslegin icin bu sonucta, herseyi goze almalisin bence.

0|0
    0|0
  • valla eğitimin yaşı yok bence ayrıca daha ii olur büyük gitmek bana kalsa hep üniversitede okumak isterdim şuan böyle bi şansım olsa yine giderdim ayrıca ben ünideyken ev arkadaşım 27 yaşında o kadar çalıştıktan sonra okumaya karar vermiş ve okumuştu ve kimse farklı bi şekilde bakmıyordu hatta saygı duyuyorlardı

0|0
    0|0
  • Okunur ama biraz hayata geç kalıyor sanki insan.

0|1
    0|0
  • Abi kafayı mı yedin ya o yaşta okunur mu...Bende şimdiden istek kalmadı. :/

0|0
    0|1
  • DEĞİL. OKUMANIN SANA ZARARI OLMAZ. sadece külfeti olur. birde okuyupta şansı yaver gitmeyen çoooooooooooooooooook. :(

0|0
    0|0
  • Oku madem.

0|0
    0|1
    • allah razı olsun ver elini öpen.icazet aldık.

• bence değil ilerde keşke demek istemiyorsan fırsatlarını değerlendirmeye bak

0|0
    0|0
  • Yas hic bir zaman okumak icin engel degildir. Ne yapmak istiyorsan yap. Asla hedefinden vazgecme. Basarilar dilerim..

0|0
    0|0
  • Anlattığın kadarıyla kariyer planlaman gayet iyi yapılanmış ne istediğini tam olark biliyorsun bence okunur.

0|0
    0|0
  • Okunur neden okunmasın ki..

0|0
    0|0
  • Yaş problem değildir.Üniversite de zaten her yastan insan var.Kendini yalnız hissetmeyeceksın .

0|0
    0|0
  • Hayır, okumanın yaşı yoktur.

0|0
    0|0
  • Düşünki ikinci üniyi okuyorsun yaş ortalaman normal olur.Çekinme.

0|0
    0|0
  • neden okumayacakmış yaşı yoktur okumanın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Okumanın yaşı olmaz kardeşim. Bak; ben de üniversiteyi 3 senedir bazı talihsizlikler yüzünden yüksek puan aldığım halde kazanamıyorum fakat hayatın sonu değil bu. Ben de üniversiteyi 26,5 yaşında bitirmiş olacağım ama yine de sakinleştirici olarak 'vardır bir hayır' ı kullanıyorum. Sen de öyle yap. Yarın üniversiteye gittiğinde bir sürü insanla tanışacaksın, her şeyi unutacaksın, bütün sıkıntıların geçip gidecek, hatta neden geç kaldığımı düşündüm ben diye kendi kendine güleceksin.. Allah yardımcın olsun. Selam ve Dua İle

0|0
    0|1
  • 27 yaşındayım hala okuyorum yardımcı doçent olana kadar da okuyacağım...30 yaşına kadar kesin gibi gözüküyor okumam...hiçde dert etmitorum...bence kendini sınırlama okumanın yaşı yok bence...30undan sonra daha lisans okumaya başlayanlar var...içinde ne varsa onu yapmaya çalış derim...umarım hayırlısı olur senin adına...

0|0
    0|1
    • benim durumuma en yakın kişi sensin. ee peki hiç mi geride kalmış hissetmedin kendini.

• ne olmuş yani...yaşında sanki 50 olmuşta bunalıma sokmuşun kendini..içinde ne varsa onu yap keşkeler sonra canını yakar...devam et okumaya :)

• keşke olarak değil de. herkes bekliyor bişeyler. bu yaşa geldi hala okuyor falan.

• bence yaş problem değil

0|0
    0|0
  • oku tabi okumanın yaşı mı olurmuş

madem 26 dedin sana 26 ile ilgili bir bilgi verelim.

20. yüzyılın en etkili fizikçisi kabule edilen A.Einstein kendine fizik dünyasında yer açan meşhur makalelerini ilk yayınladığında yaşı kaçtı bil bakalım?

0|0
    1|0
Yükleniyor...