Anlayan arkadaşlar bakabilir mi?

Arkadaşlar ben şu an 80 kiloyum. Boyum 1.73. Yağ oranım %23. 1 Eylülde fitnesse başlıyorum. Fitness tecrübem var geçen sene gittim şimdi yaz tatili için aradan verdim başladığımda 110 kiloydum. O yüzden yorumlarınıza düzenli uygularsan v. b şeyşer yazmayın. 2 şey sormak istiyorum

1) Haziran başına kadar normal kiloma dönmüş olur muyum? 2) Zayıflanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Püf noktaları? Tavsiyeler?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• zayıflarken 3 beyaza dikkat et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Haziran ayına kadar önünde neredeyse 1 yılın var. Bu hedeflerin için oldukça iyi bir süre. Haftada yaklaşık 200-400 gram civarında kilo verimi en idealidir. Yağ oranın biraz fazla geldi 80 kiloya göre. Tahminimce mide ve göğüs bölgelerinde özellikle daha önceki kilo kaybından sonra bazı birikmeler olmuştur. Ayda yaklaşık olarak vereceğin 1,5-2 kilogram seni 70-72'lere indirecektir ki bu da senin ideal kilon. Ancak o kiloya insen dahi yağ oranın %15'lerin altına inmeyecektir ve bu da seni yine çok sıkı göstermeyebilir. Bunun için sabır lazım. Öncelikle ideal kilona ulaşmalısın. Bunun için de basit karbonhidratlardan, trans yağlardan, doymamış yağlardan (çikolata, gofret, bisküvi vs. gibi ürünlerde bulunan) ve en önemlisi de acıkmadan yemekten uzak durmalısın. Sık sık yemek resmen alzheimer sebebi. Bunu geçen sene kendimde gördüm tavsiye etmiyorum. Neden acıkmadan yemek dedim çünkü doyacak kadar yemek ve acıktığında yemek midenin fazla büyümesini ve şişkinleşmesini önleyecektir. Ayrıca su içerken de dikkat edebilirsin. Bir anda lokur lokur 2 bardağı dikmektense o 2 bardağı yudum yudum 15-20 dakika içinde tüketmek daha faydalı olacaktır. Tabiki kilo verirken hem yağdan hem sudan kaybedeceksin. Kas kütleni korumak için protein alımı önemli. Salonda çalışacağın program ne ağırlıklı bilemiyorum ama çok fazla kilo fazlan yok bu yüzden daha çok tempolu ağırlık sistemiyle çalışmanı öneririm. Yemene ve protein alımına dikkat edersen seneye bu zamanlar çok daha fit olabilirsin.

0|0
    0|0
    • Şimdi tatilde 2 kilo aldım. Geri döndüğüm zaman büyük ihtimal haftada 1-2 kilo vereceğim. Fakat ondan sonrasını bilemiyorum. Benim programım sürekli değişiklik gösterdi. Bir zamanlar kardiyo ağırlıklıyken sonra dengelendi sonra sırf ağırlık sonra yeniden sırf kardiyo gibi. Ben şu an Kilomu 75in altına düşürmeye çalışacağım. Yağ oranıda 17nin altına. Sonra kas ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum.

• Bünye kendisi atabiliyor ama. Yani bende tam olarak ne kadar vereceğimi bilmiyorum. Ama şu bir gerçek ki başlarda daha fazla kilo vereceğim. Neyse. Tavsiyelerin için teşekkür.

• Bol şans.

Yükleniyor...