Squata devam etmeli miyim?

Boyum 165, kilom 50. Popom büyük ve çok hafif sarkık. Kalçalarım tam yerinde ve güzel duruyor, ben beğeniyorum. Çok azcık göbeğim var. Selülitim var ve rahatsız ediyor beni. Bacaklarımın üst kısmı kalın ve sallanıyor.. Yağ oranım yüksek sanıyorum. 3 gün önce squata başladım. Başlamamın sebebi bacaklarımın ince, selüliti az, sıkı bir görünüme sahip olması, popomun dikleşmesi.. Ekmeği biraz biraz azaltmaya çalışıyorum. Youtube’da bir videoyla başladım ilk gün 50 squat ve her gün 5 er 5 er artacak şekilde yapmaya çalışıyorum. Korktuğum şey bacaklarımın daha çok kalınlaşması. İzlediğim videolarda 9. günden itibaren küçük dambıllarla çalışılmaya başlanmış. Ben nasıl yapmalıyım? Yürüyüş-koşu yapmalı mıyım bunların yanı sıra yağlarımı eritebilmek için? Ne önerirsiniz.. Bu konularda yeniyim. Çok teşekkürler.

Güncellemeler:
KALÇA DEĞİL, BASEN!

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bacaklarım ve özellikle üst kısmı kalınlaşmasın diyorsun, tutup squat'a başlıyorsun. Squat, quadriceps'e vurur, o da senin kalınlaşmamasını istediğin yer kabaca. Ağırlık kas kütlesini büyütür, hatta squat'ın biseps gelişimine kadar faydaları dahi var ama bacağındaki yağların yakımı öncelikle genetik haritana, sonra beslenmene, en son çalışma şekline bakar. Ha bide squat'ı nasıl yapıyorsun, o da önemli, yani ağırlık var mı, yok mu, birçok parametre var.

Bacaktaki kas kütlesini arttırmak yanlış değil, ama sen zaten 50 kilodasın ve bacağın hala kalınsa en azından müthiş ağırlıklara girme, düşük ağırlıklar, bol tekrar ve karbonhidratı nerdeyse tamamen kes. 1 dilim, 1 kaşık, 1 adet kafasıyla al tabağına karbonhidratı.

Gece gece yordun beni.

Bol şans.

0|0
    0|0
    • Yani sanırım yememe dikkat edip artı olarak yürüyüş ve koşuda yapmam gerekiyor yağlarımı yakabilmem için.. Yalnız yorumlarda okuyorum eskisinden daha kalın oluyormuş bazılarının bacakları, bazılarının inceliyormuş ve şekilleniyormuş.. Yarın 4. günüm, rest günüm. Ağırlığa izlediğim videolarda 9. günde başlanıyor ama en fazla 4 kg kadar bir şey kaldırıyor kadın. Yordum demek, bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum çok çok teşekkürler :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Bahsettiğin problemlerin hepsi yanlış beslenmeden kaynaklanıyor, spordan önce beslenme tarzını değiştirmeye biraz kafa yor bence.

0|0
    0|0
  • Etme

0|0
    0|0
  • Sabahları belirli tempoda yarım saat koşmalısın bence ilerleyen zamanlarda bu dakikayı yükseltsen daha iyi olur senin için, sporun başı koşudur ilk

0|0
    0|0
  • görelim

0|0
    0|0
  • squad ağırlıkla çok iyi bir sonuç getirir sıkılaşır yağlar gider ve squad girl yazdıgın zaman farkı anlarsın

0|0
    0|0
  • popo ve kalça farklı bir yer mi yoksa ben mi bilmiyorum?

0|0
    0|0
    • Üff, basen demek istedim sanırım pardon..

• hangisine basen demek istedin? :)) tamam tamam :D. squat yapmalısın evet. anlattıklarına göre. sporun uzmanlarına sormalısın. buradan şunu yapbunu yap dersem doğru yönlendirmiş olmuyorum. bir yağ testi yaptır.

• üzgünüm, kız olduğuma biraz pişman gibi görünsem de güzel görünmek istiyorum. teşekkürler bilgilendirdiğin için :)

• HIIT yaparsan faydasını göreceksin.

0|0
    0|0
    • Ne olduğunu bilmiyorum ama araştıracağım, squatın yanı sıra mı yapmak gerekiyor yoksa squatı bırakıp mı HIIT yapmalı?

• Peki, iyi geceler :)

• İyi geceler :)

• Türkçe konuşsan anlıcaz da

0|0
    0|0
  • Ağırlık koy squat yap benceee

0|0
    0|0
    • 9. günden sonra ağırlıkla devam edeceğim teşekkürler :)

• Aynen öyle hergun çalışırsan işlev alaman yani :)

• teşekkür ettim. :)

• bisiklet öneririm güzel ve seksı bir popom var

0|0
    0|0
  • Et et

0|0
    0|0
  • bir daha yazsana popom diye 😀😀

0|0
    0|0
  • devam et haftanın 5 günü kardiyo sart

0|0
    0|0
    • Yememe de dikkat edeceğim, başka önereceğin bir şey var mı?

• VÜCÜT ağırlığınla evde de yapabileceğin hareketler var onları dene

• Peki teşekkürler :)

• Ne squatmış l*n o neki yenen bir şey mi

0|0
    0|0
    • evet ama sen 10 öğün yesende yetmez.. :)

• Sen o akpci kız değilmisin dindar olan :-D neden gizlendinki :-D

0|0
    0|0
    • Ya nasıl kullanacağımı bilmiyorum bu siteyi tesadufen böyle oldu yani. s

Kızlar Ne Diyor 7

• önce ne kadar kosarsan (en az 10dk %30-40 tempo ideal) o kadar vucudundaki yag yakimini arttirirsin kostuktan sonra squad yapmak daha cok yag yakacaktir hem de bolgeler daha fazla calisacaktir

0|0
    0|0
  • Bacakların çok yağlıysa zayıflayıp squat yapmanı öneririm, kasa dönüüşmez ama kalınlaşması seni rahatsız edebilir, ağırlıkla squat yaparsan kas olur

0|0
    0|0
  • squatla ilgili bir bilgim yok ama bence bisiklete başla bende senden daha fazla yağ oranı ve kilo var ama hemen farketti basenlerimde ve bacaklarımda tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • ay ben zayıflamak için squat türü şeyler yapmıştım yıllar önce bir ay boyunca 15 dk durmadan nasıl dayandıysam neyse işte sonra kas yapmışım yanlışlıkla kaslı bacaklarım vardı erkek arkadaşlarıma hava atardım daha fazlaydı çünkü...

0|0
    0|0
  • devam et

0|0
    0|0
  • Soyle upuzun yazilar gordukce icime sıkıntı basıyor.

0|0
    0|0
  • Baskasina guzel gorunmek icin mi yapiyosun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...