Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar nelerdi?

en çok sevdiğiniz oyun saklambaç oynarken bir kızla bir yere tıkışmak birdir bir oynarken sırta zıplamak beş taş .. misket yuvarlarken hep kaybetmem tasoda hep kazanmam yakar top seksek üçgen topaç çivi körebe köşe kapmaca yağsatarım bal satarım istop bom ne biliyim iyi di be o günler günümüz ise...önceleri annelerin'oğlum hava karardı hadi artık eve gel' ''akşama kadar topun peşinde koşturup durdunuz, daha bıkmadınız mı?', akşam yemeği yiyeceğiz' diye seslendiği çocuklar, şimdilerde 'haydi çocuklar bilgisayarı kapatıp elinizi yıkayın, yemek yiyeceğiz', 'internette oyun oynamayı bırakın da biraz çıkıpbiraz gezin 'lafları mevcut annem bana yeni gelin der odamdan pek çıkmadığım için =)

0|0
14|5

En İyi Kız Görüşü

• çok varyaa :))

Sokaktan eve girmek bile zor geliyodu, ellerimizde yarım ekmekk oyuna devamm :))İkizim erkek olduğu içinn hep böyle büyük ve karma gruplarla oynardıkk :)))

mesela hiç evcilik oynamadımm :))

Körebe, istop ,yakan top, muçi, seksek., taso , misket ..biraz büyüncee bezbol, voleybol ve basketbol ( hatta baskette 9 aylık die bi oyun vardı en çok onu severdim ))

Yazık yeni nesile sokakta çocuk yok şu ann , kimbilir kaç tanesi oyanama çağında iken burda sevgilim yok die ağlıyorr ...aaahhhhhhh ahhh yazıkk yeni nesileee

0|1
    0|0
    • aynen oyleee =) bızım kafalar eskıde kaldı bıtek

• yaşladık azizimm ama olsun biz şanslıydık çünkü gerçekten çocuktukk , GDOlu değildikk :))

Kızlar Ne Diyor 13

• ayyy eski günlerimi hatırladım koca gün koşturur dururduk hep akşam üzerleri saklambaç oynardık gündüzleri kızlarla sek sek ip atlardık:)ahh ahh bide mektup vardı hatırlıom çiverdik oda sek sek gibiydi soğuk kış günlerinde mahalledeki bütün kadınlar toplanır bi komşuya bütün çocuklarda kör ebe falan oynar o evi darma duman ederdik sonra da taaki biri kavga edene kadar veya düşene kadar sonra bi anne gelir bağırır herkes susar ve sessizce annelerinin yanlarına otururdu ehh biraz yaş büyüdüğünde ilkokula gidiosak isim şehir oynardık hep kolay harflar çıksın da yazabiliim die dua ederdim:) çocukluk güzeldi bee şimdi hiç biri yok varsa yoksa bilgisayar annemler zamanında bizlere derdi ben birgün böyle diyebileceğim hiç aklıma gelmezdi

0|1
    0|0
  • saklambaç,vezirganbaşı,renkli istop,bom,körebe,kuytu,üçgen ip,dolu vardı ama unuttum,hayvan heşir,isim bulmaca,sos gibi:)

0|1
    0|0
  • ip atlama.. bide bebeklerimle oynardım.. off off :S ha şimdi aklıma geldi bitane zenci bebeğim vardı kaybolmuştu çok üzülmütüm ama sonra buldum fakat 1 kolu yoktu :D:D:D

0|1
    0|0
  • bi keresinde okuldayken uçurumun kenarında birdir bir oynuyorduk sıra bana gelmişti karşımda ki kızda deve gibiydi ben bi zıpladım uçuruma yuarlandım yüzüm gözüm mahvolmuştu o günden sonra o oyundan nefret ediyorum :( ip atlamak daha hoşuma giderdi :D

0|1
    0|0
  • ben o zamanlarda çıkmazdım çünkü bütün oyunlar sıkıcı gelirdi off kim koşçak şimdi vs düşünürdüm atari filan oynardım hep

0|0
    1|1
  • Yerden Yüksek

9 Taş

Ortada 9 Taş

Ortada sıçan

Saklambaç

İp Atlama

Kuka

Kurt Baba

Aspirin

Simit

Kartal

Yakar top

Voleybol maçları

9aylık

0|1
    0|0
    • ortada sıçann vayyyyy =) simit aspirin kuka kurt baba mahalle maçları kartal =)

• simiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttttttttttttttttttttttttttttt... :D

• Kuka biliyor muydun kız gerçekten:D

• doktorculuk saklambaş evcilik :):):))

0|1
    0|0
  • çömm çömmm çömbelekkk :)::)):)::)

0|1
    0|0
  • yakan top, 9 taş oynardım en çok

0|1
    0|0
  • saklan baccc ):

0|1
    1|0
  • top, ip atlama, saklambaç vsvs

0|1
    0|0
  • eski minder

don ateş

saklambaç

yerden yüksek

yağ satarım bal satarım

ne günlerdi ama

0|0
    0|0
  • al satarım bal satarımmmm

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ohooo, daha neler yapardık neler... Ninja olup, inşaatlara girerdik... 1. katından kum yığınının üstüne atlardık... Atlayamayan ninjalıktan afaroz edilirdi ::))

Mahallemizde Hacı Lokman diye bir mendebur amca vardı, çocukları hiç sevmezdi... Topumuz patlatıp yakaladığı çocukları tokatlardı... Karanlık çöktü mü ninja birliği toplanır, torpil ve kız kaçıran cephanemizle bu Hacı Lokman'ın evine saldırıya geçerdik... Balkonuna cephaneleri sallayıp, keyifle izlerdik... Ninjanın intikamı ağır olurdu, bizimle kimse başa çıkamazdı :)))

NOT: Hacı Lokman Amca'yı bile çok özlüyorum yeminle :((

0|1
    0|0
  • Evimizin sokağı yokuştu... İki tane mermer alırdık, altlarını sabunlardık... Birini kıçımızın,diğerini de ayaklarımızın altına koyup yokuştan aşağı kayardık... Durabilmek için de bir yerlere mecburi toslamalar yapardık... Çok güzel günlerdi bee, hey gidi çocukluğum heey :))

1|1
    0|0
    • unutmuşum bunları bak . veya bilyalı yapardık hava atardık hele bisikleti olan mercedes ı varmiş gibi sevinirdi

• Arabaların egzoslarına torpil koyup kaçma, istop, yakantop, saklambaç, külah ve boru eşliğinde savaşlar, aşağa mahalleye artistlik yapmaya gitmek.

0|1
    0|0
  • Saklambaç, yakalamaç, kuka, yerden yüksek, simit, alman kale, 9 aylık, tek kale maç:D misket, taso vb. şimdilik aklıma bunlar geldi.

1|0
    0|0
  • , :(((

0|1
    0|0
Yükleniyor...