Toplumsallık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba millet. Soruyu biraz daha açacak olursak, toplumun kurallarını, insanların hayatındaki etkilerini, davranışlarınız konusunda kimin ne dediğini, nasıl davranmanız gerektiğini birilerinin belirlemek istemesini nasıl yorumluyorsunuz?

Kendi düşünceme gelirsek; ben hayatımla ilgili kuralları kendim koyarım. kimsenin bana karakter empoze etmesine müsaade etmem. Siz ne diyorsunuz?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• toplum kuralları özellikle türkiyede çok yanlış bu yüzden uymam kafama göre kendi doğrularıma göre hareket ederim bu durumda çevremde pek insan olmuyo çünkü topluma ayak uyduranları hemen iğnelerim niye diye sorarım cevap veremez ben de küçümserim dünyada öyle düşünen tek insan ben olsam dahi halka ayak uydurmam başkasının kişşiliğine asla bürünmem kimsenin konuşmaması da umrumda olmaz

0|1
    0|0
    • Tamamen benimkini destekleyen bir düşünceye sahipsin. Bu konuda yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi.

• bu yüzden bi tane arkadaşım kaldı :)

• ahahaha fazla benziyoruz sanırım :)

Erkekler Ne Diyor 1

• toplumsal yaşam tabi ki şart ancak yeterli bilgi düzeyine sahip olmayan parayla empoze edilmiş liderler sebebiyle sürekli toplumsal çöküşler yaşıyoruz. yaptığı hareketlerle topluma örnek alınacak adam mı kaldı ki toplumsal hareketler sergilensin. yoksa ben sonuna kadar toplumsal hareketten yanayım, bir arpa yolda kat edemediysem bunun da tek sebebi kendimden önce hep başkalarını düşünmemdir.

0|0
    0|0
    • Bu konuda da şu şekilde düşünüyorum; önce kendini düşünüp bir noktaya gelmeden asla başkalarına yardım edemezsin. Yardım için önce yapıcı bir güce sahip olman gerekir ki bunu da zaten önce kendi gelişimini düşünerek kazanabilirsin.

• olay çok farklı bir noktaya geldi farkındasındır umarım. benim bahsettiğim olay birini geçmek yada rekabete girmek değil. gerekli donanımı edinmek. maddi güç için illaki birilerini geçmen gerekmiyor. ki zaten dediğin gibi bile olsa biz sistemdeki yanlışlıklardan bahsediyoruz ve buda onlardan biri.

• aynen öyle sistemin hatalarından biri

Yükleniyor...