Siz olsaydınız ne yapardınız?..

Akşam mesai çıkışı servis midibüslerinin güzergahında evime doğru yol alırken kaldırımın kenarında kabarık bir cüzdan gördüm actım içini para ve kartlar var kimliğinden kişiye ulaştım resmi işlemlerle uğraşmak yerine kişiyi direkt aradım polise felan teslim etmedim,cüzdanını ertesi gün teslim ettim cok teşekkür ederek geldi aldı.( örnek olsun diye anlattım herkese),siz olsaydınız yinede ne yapardınız,ben yine teslim ederdim ya siz.?

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• polise giderdim tutanakla teslim ederdim :)) adam derse bunda daha fazla vardı vs. o zaman ne yapacam :D

0|0
    0|0
    • haklısın bu aklıma geldi ama kendimden emindim fakat karsıdaki kişiyi bilemessin,buda benim için bir ayrıntı olsun . teşekkürler.

• kesinlikle haklısın böyle bir durumda olabilirdi,önlem almak en doğrusu ne olur ne olmaz.

• yap o zaman en iyi cevap herkes görsün direk gitmesin tedbirini alsın :)) burası Türkiye

Kızlar Ne Diyor 10

• en doğrusunu yapmışsınız tebrik ederim sizi duyarsız olup alıp harcasaydınız vicdanınız sizi rahat bırakmazdı sana da o paradan yar olmazdı böyle insanlar duydukça seviniyorum

0|1
    0|0
  • Ne guzel..o kisinin duasi sana yeter..

Bende bidefasinda takside cantami unutmusum..icinde param ve pasaportum kimligim vardi..cantami unuttugumun farkinda bile değildim taki aksam sofor kapiyi calip elimde cantami gorunce..

Allah razi olsun..koca istanbulda buldu beni..

Bende bulsam kisiye ulastirmak icin aynisini yapardim

0|0
    0|0
    • her nedense böyle şeylere sık sık rastlıyorum galiba Allahım beni defalarca denemeye karar verdi ama ısrarlıyım hata yapmam ( bu benim bulduğum üçüncü cüzdan )

• Belkide :)

ilerde onlarin tesekuru seni bulcak..cunku dogrusunu yapiorsun..

• teşekkürler yorumlarınız için

• Elin parasına tamah edecek kadar gözü aç değilim.

Kazandığım da elimde olanda yetiyor çok şükür.

Dokunmadan sahibine iletirim..

0|0
    0|0
  • direkt polise götürürdm

0|1
    0|0
    • seceneklerden birisi bu olmalı bencede polise götürmek en doğrusu bende kamu görevlisiyim.

• sanırım çoğu insan bunu yapardı.

0|1
    0|0
  • ben polise verrdım

0|1
    0|0
  • ben olsam bende sahibini bulur verirrimmmm en dogrusunu yapmışşsın tebrikler

0|1
    0|0
  • en doğrusunu yapmışsın ..bnde olsam aynısını yapardım..haram para yemek yakışmaz müslümanlığa

0|0
    0|0
  • Direk cebime atarim peh.

0|0
    0|2
  • Aynısını yapardım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• güzel ve her insanın yapması gereken davranış... zira aksini yapmak malüm haram olurdu...

0|0
    0|0
  • ben paraları alır cüzdanı imha ederdim büyük ihtimalle :D herkes 20 30 lira gibi düşünüyo parayı teslim ederdim diyo ama başına gelse %90 ı etmez :D

0|0
    2|0
    • sıra sizde ateistler cümlesini görmedikçe atlama . tamam mı ?

• amk ne piriminden bahsediyon sen burada bana madalya mı takacaklar sende acayipsin ha, burda paylasımda bulunuyor örnek olmaya calısıyoruz tüm topluma cevap vermek zorunda değilsin

• beni eksileyelerinde a... koyim ben en azından dürüstüm :D

• direk adama verirdim. bu zamanda polise de güven olmaz.

0|0
    0|0
  • Dürüstlüğünden ötürü tebrik ederim..

Dürüst insan her zaman kazanır.

0|0
    0|0
  • Bende Polise götürürdüm, ama senin yaptığın daha iyi adama ulaşabilmen iyi olmuş

0|0
    0|0
  • o kadar temiz bi insan olsan burda prim yapmazsın o yüzden başka kapıya :D

0|0
    0|0
  • en dogru olanı teslim etmek dogrusu neyse o yapılmış zaten

0|0
    0|0
  • doğru olanı yapmışsın. bende aynısını yapardım. haram para yemem.

0|0
    0|0
  • en güzelini sen yapmışsın. elden teslim etmek en iyisi, tebrikler. ben birkaç kez telefon buldum birini o şehirden o gün ayrılacağım için avm danışmasına biriniyse elden vermiştim

0|0
    0|0
    • biz inançlı bir toplumuz.bize yakışan bu.

• inanmak derken ilahibir gücü kastetemedim benim için önemli olan insanın doğruları olması ve ona inanması bu din de olabilir başka bir şeyde yeterki inansın. mesela ben kendime inanıyorum cunki kendime asla ihanet etmedim.

• ok o zaman en doğrusu o zaten

Yükleniyor...