Adet ağrılarım nasıl geçer?

Kızlar çok fazla adet ağrım oluyor. İlk 3 günü okul iş gezmek vs hiçbirşey yaşamsal akvitem yok.. Sadece yatıyorum ve 5 dk da bir ped doluyor değiştiriyorum. Lavobadayım sürekli :( haplar bende daha çok ağrı ve düzensizlik yapıyor. Önermeyin diye söylüyorum. Mide bulantım ve terlemem çok oluyor. Her sabah yatagıma da geçiyor :( gerçekten hayat bana çok zor yardım edin :( Doktora gitmeme gerek var mı ki :(

0|0
15|7

En İyi Erkek Görüşü

• 5 dakikada bir ped doluyorsa sen kansızda kalırsın hani bir yerin kesilmişcesine zor bir durum bu bence doktora gitmelisin hormanal bir bozukluğun olabilir

1|0
    0|0
    • Var zaten çok kansizim demir eksikliğinde var

• Anemi ne oluyor tam olarak bana da onu dediler de

• Anemi kansizlik demek canim belli ilaclarla tedavi var beendeki anemi kalitsal bir hastalık

Erkekler Ne Diyor 6

• Minoset bulundur yanında

0|0
    0|0
  • Arslan pencesi cayi iç çok faydasini görürsün şekerim :)

0|0
    0|0
    • gerçekten dalga geçilecek bir durum dimi.. Beyinsiz

• Kes be gerizekali

• Ilim ikim kivran acidan geber gerizekalı manyak, kan kaybiydan geberrrr

• bence bir görün doktora

0|0
    0|0
  • şanzumanın acil inmesi lazım en yakın servise :D

0|0
    0|0
  • Kekik çayı

0|0
    0|0
    • İlk defa duydum..

• Kekik çayı içiyorum ben düzenli olarak faydalarına bakmıştım orada yazıyor du adet olduğumdan değil yani :)

• Peki bakıcam :)

• hangi pedi kulanıyorsun ki? ve o kadar çok akıntı sorun bence hemen bir uzmana görün peki bu kanmı yoksa normal akıntımı?

0|0
    0|0
    • Hayir adet kanamasi işte

• Evet adet bitsin gidicem tesekkur ederim sagolun

• rica ederim geçmiş olsun..

Kızlar Ne Diyor 15

• Isıtıcı bant al çok iyi geliyor

0|0
    0|0
    • O nasıl birşey?

• Bimde satılıyor eczanede de ama bimden alıyorum ben çamaşır üzerine yapıştırılıyor, 8msaat sıcaklık veriyor ve ağrı derdi hemen 10 dakka içinde gidiyor. Bir de benim çok kötü oluyor dusun. İlk gün kusuyorum ama yaz ayları , kusmadan ve uyumadan rahatlayamiyorum. Isıtıcı bandı takiyorum çok iyi geliyor

• Acı çeke çeke atlatacaksin benim de senin gibi olur m 2 yıldır doktorum bir hap verdi çok m hafif ve adete herhangi bir engeli yok çok rahatım ilaçtan başka çare yokk

0|0
    0|0
  • gerek yok mu sence,

0|0
    0|0
  • Daha ne duruyosun doktora git hemen. Allah yardımcın olsun ya

0|0
    0|0
    • Korkuyorum doktordan :(

• Ben adetliyken bisey yapma şansi yok ki canim. Fazla oluyor

• Tamam da doktor bunu istiyor yani başka şansın yok ama sen bilirsin. Bitince git o zaman

• Evet var. Çünkü adet düzensizliği ve çok adet olma rahimde kis olma ihtimalinin belirtileridir. Bence doktora git ultrasona girdiğinde her şey belli olur. Umarım bir şeyin çıkmaz.

0|0
    0|0
    • Kuş kotu bisey mi napicaklar bana gidince?

• Kis?

• Kis emin değilim ama iltihap gibi bir şey. Tabi sende var diye bir şey yok. Ultrasona giriyorsun orada çıkıyor bir şeyler. Ultrasonda su içirip çişini getirdikten sonra bakıyorlar ya o işte. Hemen panik olma belki de hiçbir şeyin yoktur. Eğer ergenlik dönemindeysen adet düzensizliği de olabilir. Ama sen yinede bir doktora görün.

• soğuk almamaya bak

0|0
    0|0
    • Zaten şu sıcakta üşüyorum kansizliktan :(

• kafana göre agrı kesıcı içme kesinti yapıyor her ay daha kötü oluyorsunuz. mutlaka doktora git hormonlarla ilgili bişey olabilir mutlaka git

0|0
    0|0
    • Korkuyorum ya şu an çok oluyor doktora gitsem kan isticek idrar isticek hiçbirini veremem zaten çok kan kaybediyorum şuanda:( bitsin gidicem napiyim

• tek gitme ayrıca korkacak bişey yok bence şimdi gitmen daha iyi ne çıkarsa adet kanında cıkar zaten ayrıca bı dahakı agrıların içi sana ilaçta verir

• Ama şu an bisey yapamaz ki adetin bitmesini beklemek zorundayim sadece iğne yaparlar ...

• bir doktora gitmelisin.

0|0
    0|0
  • kas gevsetici krem kullan bide adet olmadan ayaklarını sıcak tutabilirsin

0|0
    0|0
    • oda çok kötü kokuyor ya :(

• bu kadar rahatsız ediciyse gitmelisin

0|0
    0|0
  • Doktora git o kadar kan gelmesi normal degil.

0|0
    0|0
    • Benim hep çok ve agrili ben de bunu kabullendim. Ne giysem taşıyor gezemiyorum bile evden cikmiyorum annem hep bana kızıyordu niye kıyafetlerini batiriyorsun diye ama başa çıkamiyorum ki :(

• inşallah bişey çıkmaz :( ben dayanamam buna :(

• Ağrı kesici etki etmiyor mu?

0|0
    0|0
  • tabiki doktora gitmen gerek soru mu bu?

0|0
    0|0
  • doktora git. çok yoğun ağrı yaşıyorsan bir sorun olabilir.

0|0
    0|0
    • Çevremizde boyle olan var mı hiç?

• var, iki kişi var hatta. ikisinde de sorun çıktı

• ne dediler :(

• Durumun cidden boyleyse doktora gitmen gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...