Ne tür bir spor önerirsiniz?

19 yaşındayım.daha önce hiç spor yapmadım ama şimdi bir sporla ilgilenmek istiyorum.ne önerirsiniz.dövüş sporları daha çok? boy ve kiloda bir spora başlamada etkilimidir merak ediyorum ayrıca. 160 boyum kçkğüm biraz :D 53 kg

0|0
3|32

En İyi Erkek Görüşü

• brazilian jıjutsu bayanlar için en ıdealı yerde bıtırıyor işi ve kendı kılonun 3 katı bır adamı tek hamlede bıtırebılırsın teknık işi kolay yanı bınlerce kırma çıkarma vs teknıklerı var mma de yapabılırsın mma de jıjutsuda oretıyorlar boksta yanı havada karada sırtın yere gelmez mma kafes döğüşü ve şuanda en etkılı döğüş sporu karma savaş sanatları mma ci olarak kesınlıkle tavsıye ederim eğer hocan nınjutsuda bılıyorsa mmade onuda öğretir ölüm sanatı tek parmağınla bır adamı öldürebılırsın yada nefesını bı sure kesebılırsın ılerı duzeyde her turlu sılahı sopayı vs kullanmasını oretıyorlar tabı bunlara karşı kendını nasıl savunucağnıda öğretıyorlar karşılaşma maç vs yok çunku en tehlıkelı döğüş sanatı sopaylada gelseler adamın aklını alırsın yakın mesafede sılahda etkısız kalır bıçakla sana saldırsalar bıle işe yaramaz sadece nınjutsuda orenebılırsın ben şanslıyım çunku hocam hem jıjutsu hem nınjutsu hem judo ve tekwandda uzman zaten japonyada öğrenmış bu işi mma derslerınde hepsını öğretıyor bu sporlar dığerlerınden farklı bı felsefesı var yaşam bıçımı oluyor otomatıkmen daha kalıtelı ve dısıplınlı yaşıyorsunn

0|0
    0|0
    • unutmadan nınjutsuda ayakta bı kaçkişiyle kolaylıkla mucadele edebılırsın ve vucudun daha fıt olur kaslanmazsın zaten kas bu sporlarda dezavantaj özguvenınde tavan yapar gece tınercılerden ateş falan ısteyebılırsın rahatlıkla))

• ok acele etme ıkı uç gune dönüş yapıcam sana araştırıp

• teşekkürler beklıyor olucam.

Erkekler Ne Diyor 31

• Herkes sallamış bir şeyler. Daha önce hiç bir dövüş sporuyla ilgilenmediğin için işlenmemiş bir maden gibisin. Çalışacağın hocanın iyi olması senin yararına olur. Kötü bir hocayla çalışmaktansa hiç çalışma. Zaman kaybedersin sadece. Stillerden önce çevrendeki hocaları iyice araştır. Kaç müsabık öğrencisi var mesela? Bir salonda dövüşecek kadar iyi en az 5-6 adam yoksa bu hoca için büyük bir eksidir.

Stillere gelirsek:

Benim önerim BJJ çalışmandan yana. BJJ çok etkili bir sistemdir ve yaşa boya kiloya bakmaz. BJJ antrenmanları fitness antrenmanları kadar etkilidir. Hem forma girersin hem de sana dövüşmeyi öğretir. Yalnız BJJ türkiyede yeni yeni yaygınlaşıyor ve öğrenmesi oldukça masraflı.

Kafanda bir soru işareti oluştuunda buradan ulaşabilirsin bana.

0|0
    0|1
    • bjj hiç duymamıştım.

• Küçük bir şehirde yaşıyor olmalısın. Grappling yapmanı isterdim yalnız yaşın artık geçmiş. Güreş salonuna da gitsen Judo salonuna da gitsen muhtemelen kapıdan çevrileceksin benim gibi. İlla dövüşücem diyorsan Striking sporlarından Boks'u öneririm ya da FMA'dan Kali-Escrima'yı.

• samsundayım.yaş yüzündemi geri çevriiyorlar :o

• Eskrim şiddetle tavsiye ederim. Çok eğlenceli bir spor bence.1 sene yaptım bazı nedenlerle devam edemedim kurs uzaktı vs. ama hala gitmek istiyorum.Hem eskrim salonundaki kızlar ayrı bi çekici geliyordu bana nedense çok güzel duruyor silah ellerinde:D

0|0
    0|0
    • aman yok.

• boks istiyordum ama blmıyorum çokmu ağır gelir.

• ağır gelmese bile yakışmaz yani boks nedir ya bayana göre değil.

• takedo, buşido,nan pin veya ninjitsu olabilir. bu dallarda boy fark etmez. ancak öğrenim süresi en az bir seviye için 3 yıldır.

0|0
    0|0
  • Kucuk buyuk farketmez hangi spor dali hosuna gidiyorsa onu yap bence. Sevmedigin spor dalini yapipta canini sikma bence.

0|0
    0|0
  • Boks , bir kız için gayet ideal

0|0
    0|0
  • Daha önce hiç sporla uğraşmadıysan, hafif sporlar yaplalısın.Plates falan.Zaten kızlar için en uygun spor plates..

0|1
    0|0
  • boy bu saatten sonra çok artacağını düşünmüyorum. Yüzme, Taekwondo denemelisin.

0|0
    0|0
    • aynen artmaz zaten :( yüzme olmaz denizden korkuyorum fobi var aşırı derecede.taekwndo olabilir.

• Sen yüzmeye git ve koça durumunda bahset. Özgüvenin de artar böylece. ;)

• kick box öneririm ama düzgün bi yer olmalı küçük bi ildeysen hiç tekin yer olmuyor oralar kızlar için

...bana göre

0|0
    0|0
    • samsundayım.

• anlamadm

• PLates yap :) Süper bir kız olursun :)

0|0
    0|0
  • body ile basla bence

0|0
    0|0
  • kick boks

krav maga

muay thai

en iyi savunma saldırıdır.

0|0
    0|0
    • kick boks istedim hemde çok.ama erken yaşta başlamayı öneriyorlar.benim yaş erken değil.o yüzden bi olumsuz düşünce oldu yani bende.

• yaşımı olur sporun spor yapmak için yap sen. zamanla gelicekse başarı gelir zaten. yaş önemli değil.

• teşekkürler

• koşu yap diyebilirim düzenli olarak :P

0|0
    0|0
  • eğer üniversiteye gidiyorsan ve dağcılık kulübü varsa oraya katılmanı öneririm =)

0|0
    0|0
    • gdiyorum.arkadaşım gidiyor dağclık ama sanırım ücreti biraz tuzluymuş:D neden sen dağcılık önerdin

• dağcılıkla ilgileniyorum =) gayet keyifli =)

Tuzlu olan kısmı gerçek dağa tırmandığın zaman geçerli ekipmanlar yüzünden :D

Ama besyoda antrenman yaptığımız yere girmek ücretsiz sizin üniversitede nasıl bilmiyorum =)

• voleybol oyna

0|0
    0|0
  • bisiklet sür, sen

0|0
    0|0
  • Dikkat eden çekememezlik yapanlar olabiliyor !111

0|0
    0|0
  • Fitness yeterlidir senin için.

0|0
    0|0
  • Jimnastik,pilates,yüzme

0|0
    0|1
  • jimnastik ? sQuahs

0|0
    0|1
  • Yüzücülük yap uzun bi süre heryerini geliştirir hem benden tavsiye ;)

0|0
    0|0
  • Hafif sporlar uygun kızlar için.

0|0
    0|0
  • sayokan'a gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • zayıflarsan 100 metre iyi olabilir kısa olmak avantajdır koşuda, yanında bolt olmadıgı sürece :D

0|0
    0|0
  • ok atıcılığı...

0|0
    0|0
  • Kick boks.

0|0
    0|0
  • fitness iyidir

0|0
    0|0
  • Dövüş değil de masa tenisi demek geçti içimden:)

0|0
    0|0
  • platesi dene :) eğer imkanın varsa doğa yürüyüşleri en uygunudur.

0|0
    0|0
  • bnde kosmayla basla sonra yavas yavas vıtes buyult

0|0
    0|0
  • sen kos ben kovaliyim

0|0
    0|1
    • ananı kovala.

• sen varken burda yapma alincak bisey varsa kimseye mirakmazsin :)

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 3

• futbol olmazmı

0|0
    0|0
  • koşu atletizim

0|0
    0|0
  • balık etlimisin

0|0
    0|0