Spor yapmaya başlayınca insan daha çok mu acıkıyor?

arkadaşlar 10gün oldu spor yapıyorum haftanın 4 günü gidiyorum.ama sanki daha çok acıkıp yemek yemeye başladığımı düşünüyorum.sizce bu olağan bir durummu.normalde az yerdimde şimdi ona oranla daha çok.tabi abartılacak kadar değilde

0|0
0|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kilo almak ve vermek bir denklemdir. Yaktığınızdan daha fazla kalori alırsanız kilo alırsınız, daha az kalori alırsanız kilo verirsiniz. Haliyle vücut bu denklemi sağlayabilmek için spor yapıp kalori harcayınca eksilen enerjiyi yerine koymak için çalışır. Bu da acıkmaya sebep olur. Acıkma, midenin boş olmasıyla değil kan şekerinin düşmesi sonucunda beynin acıkma sinyali göndermesinden kaynaklanan bir durumdur. Amaç verimli bir sportif faaliyetse yeme içme düzenine ve kalori hesabına dikkat etmek gerekir. Biz uzman gözetiminde spora devam etmeni tavsiye ederim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Evet. daha fazla yemek yiyesin geliyor. sadece yiyeceklerine verdigin kalor 1-e 1 karsılık gelmesin yeter. yoksa boşa yapmıs olursun sporunu

0|0
    0|0
    • ben sıkılaşmak için gidiyorum kilo vermesemde olur zayıfım zaten.birde verirsek yandık

• diyet demiyorum ki. SAdece düzgün vucut yaparsın diye dedim.

• sağol arkadaşım haklsıın

• spor salonları gittiğinizde size bir beslenme programı yada en azından günde kaç öğün ve neler yemeniz gerektiğini ve yahut neler yememeniz gerektiğini hakkında bilgilendirmiyorlar mı...

0|0
    0|0
    • ben daha o programa yazılmadım 1 hafta kardio verdiler oksijen alımım değişsin diye.ondan sonra program yazıcaklardı.bu cuma gidicem zaten ayarlanıcak

• çok teşekkür ederim.evet 2 gündür farkettim bu yemek olayınıda.ve spordan sonra acıkıyorum.tabi işden çıkıp yemek yemeden gidiyorum birde spora

• yanlış yapıyorsunuz sporla uğraşıyorsanız doğru beslenme sanatı öğrenmelisiniz.aktivetiinizden en az 45 dakika önce kesinlikle uygun gıdalar tüketmelisiniz.şu unutulmamalı bir çok spor branşında asıl öenmli olan uygun gıdalarla beslenmektir.yani%80 beslenme %20 spordur.

• Son derece normal. Bu ihtiyacı sağlıklı besinlerle karşılayınca da iyi vücut sahibi oluyorsunuz.

0|0
    0|0
  • ben zamanında kilo almak için spora gittim, yaklaşık 5 kilo aldım 2 ayda. amacıma ulaştım. yani sadece kilo verdirmez kilo da aldırabilir spor. diyetisyenle çalışmanı öneririm, ne yiyeceğini ne yemeyeceğini o söyler zaten.

0|0
    0|0
  • evet daha çok yersin...

spor alışkanlığın yok ve vermen gerekne az bir kilo varsa...

diyet yap... spor yapma...

0|0
    0|0
    • kilo sorunum yok

• iyi... ama dikkatli bir şekilde şunu tavsiye ederim...

günde 2 saate çıkartmaya çalış... level atlayacaksın o zaman...

ama dikkatli söylememin nedeni de şu: arttırayım derken spordan bıkman olası...

• 2 saat sıkıcı ya

• aynen öyle oluyor.spor yaparen enerji fena gidiyor.ve o enerji kaybının alarmını miğdenin zil çalması veriyor.

0|0
    0|0
  • ne sporu buymus...bu fizkte birinin normal bildiğimiz spora ıhtıyacın yok gozukuyor...ergenlıkte yenı cıkmıs gıbı bır halın vsar:)

0|0
    0|0
  • olağan bir durum. spora devam.

0|0
    0|0
  • Sen sporu sağlık için yapıyorsun diye hatırlıyorum. Ama şöyle de bir durum var sonuçta spor yapmadığın zaman vücut pek hareketli olmuyordu spora başlayınca tabi ki de daha çok acıkırsın. Bu arada tekrar geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Spor metobolizmayı hızlandırır o yüzden acıkırsın çünkü kaslar gereğinden fazla yorulur ve beslenmek ister zaten spor insana kilo aldırır ama yağlar erir yerine kas gelir buda güzel ve sağlıklı vücut anlamına gelir .

0|0
    0|0
  • Ben 1 senedir araklıksız yapıyorum spor ama hiç öyle olmuyor grektirği şekilde az az yediğinde aç hissetmiyorsun

0|0
    0|0
  • Sporcu ablam benim tabi ki spor yoruyor insanı ve açıktırması doğal çok kalori ve edor harcıyorsun çünkü

0|0
    0|0
  • evet daha çok acıkılıyor ama bence işlere daha iyi konsantire olunuyor

0|0
    0|0
  • doğal olarak

0|0
    0|0
  • olabilir !

0|0
    0|0
  • resimdeki sensen acıktıgında haber ver bi yekege cıkariyim seni?:)

0|0
    0|0
  • normal bir durum haliyle ne kadar kalori kaybı doğru orantılı olarak o kadar yemek yeme isteği :)

0|0
    0|0
  • sen yine yememeye calis mide alisip genislerse durmak daha zor olur .

0|0
    0|0
  • spor yapınca kasılıyorsun mutlu olmak için yiiyiyorsun

0|0
    0|0
  • Tabi mantikli olarak metabolizma daha hizli calisiyor ve kiside aclik ve susuzluluk hissi uyaniyor.

0|0
    0|0
  • çok enerji yakarsan çok acıkırsın

0|0
    0|0
  • tabiyki vücut yediklerini daha çabuk yakıyor ve harcıyor.

0|0
    0|0
    • spordan sonra bugün eve geldim yemek yedim ama ıspanak ve 2 dilim kepek ekmeği yedim.aradan 2 saat geçdi muhallebi çok az ve makarna 5 kaşık yedim çorba kaşığı kadar.normalde yememde

• az yeriim normalde evet:)

• aslında az yiceksin ama çeşit yiceksin.

• kaç kilosun şimid?

0|0
    0|0
    • ya aynı kilodayımda ben.zaten zayıflamak için gitmiyorum 48 kiloyum başlamadan evvelde başladıkdan sonrada aynı kilodayım ama daha çok acıkıyorum gibi hissediyorum

• gayet normal bişey

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...