Kapat

Kızlar Boks Yapabilir mi?

Ben 163 boyunda 48 kilo bir kızım 19 yaşındayım savunma sanatları olarak sadece boks imkanı var.Çok zayıf olmasam da biraz zayıfım ve bileklerim güçsüz voleybol bile oynayamıyorum ama fitness yapıyorum. Sizce boks yapmak için uygun muyum?

0|0
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• çok fena yaparlar hemde. ben kick boksa gidiyordum antrenman için karşıma çıkıyordu bizimkiler 2 yaş büyümü indiriyordum 3-4-5 yaş büyüklerimide indirdim. en sonunda hocanın avrupa şampiyonu karısı çıktı karşıma, vuruyorum vuruyorum savuruyor bir yumruk attı suratıma sonra bayılmışım arkadaşlar soyunma odasına sürükleye sürükleye götürmüş beni. suratıma tuğla ile vurdu zannettim.

2|0
    0|0
    • kesinlikle yapabilirsin. Önce antremanlarla kendini güclendirir ve teknik ögrenirsin. Dövüsmeye hazir oldugundada karsina seninle ayni kiloda bir bayan rakip koyarlar, 90 kg lik bir rakiple dövüsmezsin. Hatta bayanlar icin artik boksun modasi gecti artik abd ve avrupada bayanlar kafes dövüsü yapiyor cogunlukla. Youtube a gir 'female mma' yaz bayanlarin neler yapabildigini izle derim.

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba
    Bileklerini güclendirmek icin yolda satilan gülen toplar varya renkli ondan alip gun boyunca sıkıp bileklerlerini kuvvetlendirebilirsin ayrica parmak kaslarina cok yararli olurlar. Fitnessin birden kas yapip guclendirecigini zannetmiyorum eskiden bir spor gecmisin yoksa zor. Senin ilk olarak atletik olarak guclenmen lazim yani koşman ve ip atlaman günlük olarak senin guclenmeni buyuk olcude etkiler bunlari yapmadan yani kosma ve ip atlamadan direk kilo kaldirmaya calisma ilk once cok iyi isinmak önemli kilolari yavas yavas kaldir ip atlamak tum vucudu calistiran bir sey bu sayede sıkılaşırsın ve kondisyon kazanirsin bu sayede boks icin degil her sporu kendine kombine edebilirsin :D

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 28

• Evet yapabilirsin

1|0
    0|0
  • Spor yaparak bileklerini guclendirebilirsin ve boks öğrenmen bukadar bozulmuş bir ülkede sana kendini koruman için faydalı olacaktır

1|0
    0|0
  • Bence yapma

1|0
    0|0
  • Valla Kızların Yapamayacağı Hiç Bişi Yok..

1|0
    0|0
  • Bilekler ve eller zayıfsa olmaz ama yinede bir dene belki alışırsın

1|0
    0|0
  • evet olabilir

1|0
    0|0
  • tabi yapabilirsin ama ilk hafta tüm kasların çok kötü bir şekilde agrı yapar

1|0
    0|0
  • Yapın sizde yapın canlar

0|0
    0|0
  • Çok uygun.. Spor yapmak için uygun olmayan tek şey kalp ve organ sorunudur. Yoksa çok yararlıdır spor. Hem ülkemizde tecavüz ve kadına şiddet sayısından dolayı. Dövüş sanatlarını asıl kadınların öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • en bilinen dövüş sporu bokstur ama ona karşı çok etkili olanlarda var. Ben wing tzun yapıyorum çok iyi spor o kadar kasa bakmıyor kendinizden iri adamlarla dövüşebiliyorsunuz Türkiye de en iyi wing tzun kursu Ebmastır orada ninjutsuda görüyorsunuz escrimada görüyorsunuz

0|0
    0|0
  • Kızlar istedikleri herşeyi yapabilirler.

0|0
    0|0
  • istersen yaparsın tabikide ama bence yüzüne darbe alıcağın bir branş yapma

0|0
    0|0
  • Uygun bir denemelisin.

0|0
    0|0
  • Zayif ama guclu olsaydin muay thaiy cok iyi olurdu ama sen boks u dene bencede

0|0
    0|0
  • Yaparsin hemde ne guzel yaparsin

0|0
    0|0
  • Çalşırsan Herşeyi yapabilirsn :D

0|0
    0|0
  • Kizlarin box yapmasi bana biraz itici geliyor, baska dovus sanatlari tercih etsen daha iyi sanki

0|0
    0|0
  • Boksa gerek yok mahalde sağda solda kavga falan olursa kaçırma mastır yaparsın :D

0|0
    0|0
  • @already-cursed90 senden bahsediyor ne diyorsun arkadaşa? :)

0|0
    0|0
  • tabi yapar ben boksörürüm suana kadar cok kız boksör dövdüm :d

0|0
    0|0
  • çalışıp vucudunu geliştirirsen neden olmasın

0|0
    0|0
  • boks yapan kızlar erkeklere itici gelir. ha tercihim farklı diyorsan yap saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bir kadın kafasına koyduğu her işi yapar. Yeterki istesin kafasına koysun.

0|0
    0|0
  • lisedeki bir kız arkadaşım gayet sana yakın bir fiziği vardı ve boksa gidiyordu yaparssınn

0|0
    0|0
  • ben 9 aydır yapıyorum bissuru kız geliyo kesinlikle yapmalısın. İtici diyenlere bakma hayatında görüp yapabileceğin en zevkli stres atmalı spor. kesınlıkle yap

1|0
    0|0
  • evet yapabilir ben kick boks yapıyorum ve kızlarda yapıyor yapamazsın diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • yapabilirlerr

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 9

• değilsin

1|0
    0|0
  • önce bilekte çalışmaya başla bunu sağlayan çeşitli aletler var, ardından kollarını biraz sıkılaştırmak boks yapmana imkan tanır, illa kas yap demiyorum sıkılaştır başlamak için yeterli

1|1
    0|0
  • Senden daha çelimsiz kızlar dağ gibi herifleri dövüyor. Yap bence, yamuk yapanın ağzına çakarsın ne güzel. *-*

1|0
    0|0
  • Muay thai yapmak istiyorum bende

1|0
    0|0
  • taekwondo dene box için uygun değilsin

1|0
    0|1
  • kızlar boks yapar

0|0
    0|0
  • boks yapma bence