Tecrübeli arkadaşlardan Protein tozu ve supplementler hakkında yardım?

Arkadaşlar 1.5 yıl önce 8 ay boyunca fitness yaptım ama sanırım fazla amatördüm. Fakat buna rağmen belirli bir aşama kaydettim.

Şimdi yeniden ciddi olarak başlamak istiyorum. Zaten geçen seferde mecburi bir durum yüzünden bırakmıştım. Bu protein tozu ve supplement seçimlerine neye göre karar veriyorsunuz? Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirebilir mi beni bu konuda.

Bu arada beslenmem iyidir.

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• suplement seçimi vücuda göre yapılır.
    şu an vücudunun neye ihtiyacı var, kilonu mu arttırman gerek?
    yoksa kilo mu vericeksin?
    ya da hacim mi kazanmak istiyorsun?
    yoksa sadece günlük protein ihtiacını karşılayacak bir şeyler mi?

8 aylık bir fitness geçmişin var, kas hafızası güçlüdür, bırakmış bile olsan kendini çabuk toparlarsın, benim sana tavsiyem sadace protein ihtiyacını karşılamak için suplemente başvur, yani protein tozu alırsan yeterli olur tahminimce

edit: toz tavsiyesi, whey optimum gold, eğer bulabilirsen çileklisi harikadır

0|0
    0|0
    • Hocam boyum 1,79 kilom 77 civarı. Yani almama veya vermeme pek gerek yok diye düşünüyorum. Ectomorph-Mesomorph melezi tarzı bir vücudum var. Sporu bırakınca önde biraz ayva göbek dedikleri bir birikinti oluştu :D

İstediğim şey vücuduma güzel bir görünüm verebilmek ve sporu gerçekten seviyorum.

• ahaha eyvallah yardım için, bu arada hocam terimini hep kullanıyorum. Ağız alışkanlığı :D

• tamam kardeşim, başarılar...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Yag ve karbonhidratina bakiyorum ben. Bulk icin kh olani falan iyi ama bir baya olarak bana uygun degil mesela.. bir de porsiyon basi fiyatina bakiyorum, protein miktarina bakiyorum ona gore karsilastirma yapiyorum. Ayrica her protein tozunu sindiremiyorum bende bulanti falan yapabiliyor, optimum gold standart whey proteinin kullaniyorum ben memnunum. Yani senin ihtiyaclarin belirleyecek en iyi proteini

0|0
    0|0
    • *Bayan olarak bana uygun degil demek istemistim ☺

• Ülkemizde bayanların bu sporla ilgilendiğini görmek ne güzel. Genelde doritosunu nutellaya batırıp kaslı erkek hayal kuranları düşününce valla sevindim senin gibilerinin olmasına :D Aynı şey erkekler içinde geçerli gerçi :D

• 😄😄 haklısın

Erkekler Ne Diyor 2

• Beslenmem iyidir demişsin ama neye göre iyi mesela sabah kahvaltıda 4-5 tane haşlanmış yumurta beyazı yiyormusun? tabuk göüğüsü proteyin ağırlıklı şeyler tüketiyormusun yulaf ezmesi müslü yiyormusun? beslenmem iyidir diyorsun ama neye göre? herşeyi çok yiyorum demek değildir unutma bunu sonrasına gelecek olursak supplementler besin destekçileridir spor salonunda sana güç verir daha ağır antreman yapmanı sağlar buda daha hızlı kas yapmana yardımcı olur ben şu an Premium Whey proteyin tozu kullanıyorum kilo almak içinde carbo pure karbonhidrat tozu kullanıyorum spor esnasında kasların daha hızlı toparlanması içinde BCAA kullanıyorum bunun gibi bir çok ürün var ama araştırırsan zaten bunların gerçekten iyi olduğunu kendin göreceksin

0|0
    0|0
    • Yumurta beyazı 4-5 değil ama yiyorum. Gün içinde yulaf ezmesi, ton balığı falan tüketiyorum. Beslenmem iyidir derken iştahlıyım, öğün atlamam demek istedim.

• gnlük 750 gram tavuk yiyormuun beslenmen iyi dedin de

0|0
    0|0
Yükleniyor...