Şınav çektim ağrı var?

1 aylık spor salonu geçmişim oldu.(Ne kadarda uzun değil mi :)) Ondan sonra 1 yıl sporla uğraşmadım. Sonra birden kafama dank etti. Kendi kendime dedim acaba neden başlamıyorum diye. Neyse 90 şınav çektim 60 mekik. Ertesi gün kalktığımda göğüs, kanat, omuz, karın bölgesinde ağrı hissettim. Şimdi merak ettiğim şey şınavla mekikle kas dokularında mikro yırtıklar oluşur mu? Bu ağrılar çok az da olsa geliştiğinin göstergesi mi?

Not:Onlarla biyere varamassın gibi şeyler yazmassanız sevinirim çünkü bunu bende biliyorum amacım formda olmak. Cevaplarken vücudumun ham olduğunu göz önünde bulundurarak yorumlayın. Teşekkürler...

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle onlarla bir yere varamassın diye bir şey yok, vücud ağırlığıyla yapılan hareketler en az salonda ağırlığın altına girmek kadar faydalıdır, aradaki tek fark, salonda daha çabuk şişersin, eğer evde kendine şınav, barfix, dips, kombinlerinden güzel bir program hazırlar ve beslenmene dikkat edersen, gerçekten çok güzel sonuçlar alırsın, ama bu iş azim meselesi, bu arada ağrıların gelişim göstergesidir, no pain no gain

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Onlarla bir yere varırsın. Şnav barfix mekikle de olur az cok. Yırtık diil onlar. Kasta ip ip bişiler oluyorya onlara fibril deniliyor. O fibriller antremanda yığranıp büzüşüyorlar kalemlerdeki yaylar gbi oda ağrı yapıyor. bir müddet sonra alışınca büzüşme azalıyor. Agrıda azalıyor devam et

0|0
    0|0
  • Birden o kadar yuklenmeseydin. O kadar uzun bir aradan sonra 5 sinav bile agri yapar.

0|0
    0|0
    • Bir faydası olurmu protein ağırlıklı besleniyorum

• Hamlamışsın. Ağrılar o yüzden.

0|0
    0|0
    • Şınav ve mekikle biryere varılmaz biliyorum ama bu beni forma sokmaya yeter mi?

• Sürekli ve düzenli yapmak gerekir. Kas oluşumu uzun vadede olur.

• Teşekkürler :)

Yükleniyor...