Son buluşma belgeselini izleyen var mı ?

Gazi Ömer Küyük, Gazi Yakup Satar ve Gazi Veysel Turan'ın günlük yaşamları ve savaş yıllarına dair anıları SON BULUŞMA'da gözler önüne seriliyor.

Bence her TÜRK' ün izlemesi gereken bir anı bir belgesel ben göz yaşlarımı tutamadım ve her zaman da aklıma geldiğinde ağlarım. Bu vatan için ne yapmışlar şimdi bizler nelerle uğraşıyoruz inanın insan bu belgeseli izleyince kendine etmediği hakeret kalmıyor. Bizler şerefli bir milletin torunlarıyız belgesel sonuçta yavaş ilerliyor olabilir ama o kadar sefalet geçirmiş ve bu vatan için canını yok saymış o değerli gazileri izlemek için bence sıkılmak büyük hareket olur. Bu vatan için kan döken ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ Ruhunuz şaat olsun. izlemek isteyenler olabilir belki link

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• İzledim benide cok etkilemiştir, öylekii bugun bi gazi vardı otobüste mavi üniformalı ve siyah şapkalı , elleri yoktu yüzü yanık gibi ama yüz hatları blirsizdii, büyük ihtimalle mayın patlaması sonucu o hale gelmişti, otobüs kalabalık ve kimse ona yer verme ihtiyacı bile duymuyordu ... biraz bekledimm cünkü biraz sinirli bi yapım var neyse bekledim yer verirler diye yok yer falan veren yok , elleri olmadıgı için tuttanamıyordaa ...dayanamadım artık, önümde oturan cocuga kalk ordan dedim

yüzüme baktı , ne bakıyosun kalk dedim , gazilerimizin önceliği var , onlar ayakta beklerken sen oturuyosun dedimm , neyse çocukta bişe demeden kalktı adam oturdu ...

yüzüme baktı ve gülümsedii, yüzündeki en belirgin yer gözleri kalmışş ...

şu an bile ellerim titriyorr .. bu kadar duyarsız olan bi topluma nasıl dönüşüyoruzz ...

0|0
    0|0
    • malesef asimile olduk ve hızla da oluyoruz en belirgin örneği bizim bayramımız olmamasına rağmen yılbaşı kutlamaları belki bu başka bir boyut ama insan üzülüyor işte kimse farkında değil o gazinin yerinde heran bizde olabiliriz. Malesef bizim ülkemizde gaziye verilen değer neredeyse ayaklarda onlar bunu mu hakediyor başımızın tacı olması gerekirken

• kesinlliklee hatta hep sunu düşünmüşümdürr, keşke devlett toplu bi kampüs gibi bi site yapsa onlar için, içinde tüm imkanları bulunann hastenesi , alışverişmerkesi vs hepsi evlerinden cekinmeden cıkabilecekleri gibi bi ortamları olsaa,çünkü hepsi ayrı yerlerde ama aynı acıyı cekiyorlar , bir çoğu o şekilde yasamaktansa ölmeyi diliyor, dısarı cıktıklarında onlara bön bön bakan gözler eksikliklerini dahada vuruyor yüzlerine, birlikte olsalar üzüntüleri bi nebze azalır , daha iyi hissederler

• Gerçekten böyle düşünen insanların olduğunu bilmek çok güzel bişey Allah razı olsun arkadaşım burda yazılanlar aslında neyi ifade ediyor biliyormusun yufka yürekliliğin vicdan duygusunun hakim olduğunu gösteriyor gördüğün gibi sitede bakarsan cinsellik üstüne bir yazı olduğunda onlarca insan birşeyler yazmak için can atarken hayatlarında olan birşeyi görmezden gelmek için ellerinden geleni yapıyorlar gerçekten burda iki satır cümle yazanlardan Allah razı olsun

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• İzledim, sonuna kadar soluksuz...Kendimi onların yerine koydum...Gözlerim doldu diyebilirim...

0|0
    0|0
    • sana yemin ederim 3 gün aklıma geldi 3 gün ağladım hüngür hüngür...

• tamm kardeşim en kısa zamanda inşallah...

• Haftasonu diğer çanakkale filmini izleyeceğim..Çanakkale ile ilgili okumadığım kitap kalmadı, ayrı bir hastalık bende çanakkale...

Yükleniyor...