Sizi derinden etkileyen sözler neler?

Beğendiğiniz, sizi derin'den etkileyen sözler, cümleler, film replikleri hangileri?

Mesela benimkiler bunlar:

1."Boşuna yorulma gönül.. Sadece sevmek yetmiyor..." (Özdemir Asaf)

2."Herkes çıkıp bir kadın bulabilir. Ama herkes o kadına bakamaz. Bunun için başka bir kelime var. Buna: 'sorumluluk' deniliyor." (Malcolm X)

3.Hiç bir makyaj, bir kadının yüzündeki hüzünü kapatamaz...

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

• Tuncel Kurtiz'in Ezel dizisinde seslendirdigi siir mükkemel..özellikle son kismi..

"oysa herkes öldürür sevdigini ama herkes öldürdü diye ölmez.,.."

"onca seyden sonra simdi tek bir cümle et, gözlerime bakip beni sevdigimi söyle..gercek olmadigini bal gibi bilirim..ama yinede sana inanirim.."

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Cebimde yoktu, yüreğimden verdim. (Nazım Hikmet)

Aşk bir kelime değil cümledir. Kurmak için ise özne yüklem değil, iki yürek gereklidir. (Can Yücel)

Yokluğun cehennemin öbür adıdır. Üşüyorum, kapama gözlerini. (Ahmed Arif)

1|0
    0|0
  • erosun oku değil zeusun şimşeği girse gt.. ne sen aşktan anlamassın ''face deki ergenlerden alıntıdır''

2|0
    0|0
  • İnsanlar hayal kurarken gerçekten mutlu olurlar." Birşeyi cok istersin elde edince aynı zevki vermez. Her zaman hayalindeki daha güzeldir ..

1|0
    0|0
  • Mülk-i bekadan gelmişem,Fani cihanı neylerem..

Yunus Emre.

1|0
    0|0
  • sağlam basıcaksın bu hayatta

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Erkek olmak mükemmelliğini birçok kadında kanıtlamak değil,tek bir kadına mükemmeli yaşatabilmektir.

(sevdiğim çok söz var ama bu sözü daha yeni okudum gazetede ve hoşuma gitti.)

2|1
    0|0

• -Ateş karşısında bozulmayan ALTIN,Altın karşısında bozulmayan KADIN,Kadın karşısında bozulmayan ERKEK"Kalitelidir."

1|0
    0|0
  • +Yaşam, çok zalim bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra dersi verir

+Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bugün hayat veren su, yarın sizi boğabilir.

+Kadınlar, kendilerine yapılan birçok şeyi affedebilir; ama affetikleri şeyleri hiçbir zaman unutmaz.

1|0
    0|0
  • sana dokunmak; hayatın içinde durup dinlenmek gibi.

sana dokunmak; nefes almak gibi.

sana dokunmak; tüm kelimeleri yakmak gibi.

sana dokunmak; tüm insanları affetmek gibi.

sana dokunmak; hayatı temize geçmek gibi.

...sana dokunmak; ölüme inat gibi...

2|0
    0|0
  • İnsanın sevdiğini kaybetmesi dişini kaybetmesi kadar ilginçtir.

-Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu..

M. Longston

-"Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar. Ama unutma ki, rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar."

Hz. Mevlana

Nokta,her zaman bir son demek değildir.Bazende kendinden sonra gelecek olan harfin büyük olacağını gösteriri.

Adam Fawer

Gideceğin yoldan eminsen,engeller "dinlenme noktaları"olmaktan öteye geçemez.

1|0
    0|0
  • sevmek zehir zemberek ve yürekten

gecikerek de olsa vuruşur gibi

sevmek için geç ölmek için erken .. (şiirin sadece bu kısmı hoşuma gidiyor da :D )

1|0
    0|0
    • O kısmı mı hoşuna gidiyor sadece:)? Attila İlhan'ın en iyi şiirlerinden bu şiir yahu:))

• tamam hacı mail atarım bi tanesini :D

• Hadi bakalım bekliyorum:)

• şuan aklıma gelmedi ama yazdıklarından 1-3 güzelmiş :)

1|0
    0|0
  • Asıl ucuz olan ne biliyor musun? beş para vermeden savurduğunuz yargılarınız (incir reçeli)

2|0
    0|0
  • Tuhaftır, hiç yok. Sevmem böyle sözleri falan.

1|0
    0|0
Yükleniyor...