Unutanı unutamıyor, kendimi kahrediyor ve yavaş yavaş ölüyorum

bu kadar çaresiz oldugum için ,hala bu ayrılığın acısını iliklerimde yaşadığım için, hiçbir fırsatı kaçırmayıp onu hatırladığım ve benimle yaşamış olduğu anılarda kendi yerime yeni sevgilisini koyup onları elele dizdize gözgöze düşünmekten alamadığım için, onu o kişiyle evlenecek olmasını düşünmekten kendimi alamadığım için kendime cok kızıyor ve kahroluyorum... birkaçkez burada tavsiyelerinizi dinledim lakin insan psikolojisi gönül ferman dinlemiyor. 3.5 ay geçti evlenme teklifi edip istemeye gitmye 3 hafta kala ayrıldı benden. 4 yıllık ilişkiyi bitirdi. o hafta aramadım ve o haftanın sonunda facebooktan okuluna yeniatanan öğretmen arkadasıının ona aşkım hayatım diye hitap ettiğini gördüm. bu zamana kadar ne o nede ben aradım. o hayatından memnun buyuk ıhtımalle de bende alacagım cevaplardan korktugum ıcın aramadım. unutmam lazım baana göre değil birlikteliğimiz artık imkansız cünkü bu hareketi 2 yıl once de yapıp benden ayrıldıktan 2 gün sonra baskasıyla cıkmaya baslamıs 2 ay sonra pısman olup gelıp affetmıstm. beni haketmiyor ama ama işte onu düşünmekten kendimi alamıyorum. herzaman imkansızlıklaı düşünüyorum acaba ararsa veya karsılasırsak ne ddiyecegimi hep düşünüyorum... her şarkıda o aklıma geliyor sürekli gözlerim dolu dolu bazen hıckırarak aglıyorum. aynı şeyleri yaşasayan veya bir tavsiyesi olan arkadaslar bu durumdan kurtulup hayatıma nasıl devam edebilirim normal olarak.

Güncellemeler:
Umarım benim gibi acı çekenlerin acıları diner en kısa sürede. Aslında acılarımızın sebebi belli. İlahi aşka yonelemediginden kalbimiz fani olan seylerde yanıyoruz. İlahi ask icin bu kadar yansak zaten bu gibi fani seyleri düşünmeyiz bile ama iste bunları bile bile yine acı çekmek yine Allah'tan uzaklaşmak ve şeytana yaklaşmak ne kadar acı. Allah affetsin.
Bir başka sevgiyle yanıp tutuşan kalp, asıl vazifesinden uzaklaşır ve ceza olarak da daimi bir sıkıntı içerisine girer. Ve bu, gerçek sevgilisine yöneleceği ana kadar da sürer.

Sevgi cehennemi bu dünyadadır. Ve mecazi aşktan kurtulamayan her fert orada ceza çekmeye mahkumdur. İnsan, kalbindeki muhabbeti gerçek sahibine yöneltene kadar da tekrar tekrar dirilip yanmaya devam edecektir bu cehennemde. Ne zaman ki gönlünden çıkarıp atar mecazi mahbubları, işte o zaman kurtulur sevgi cehenneminden.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şeyleri yaşıyoruz.kelin ilacı olsaymış başına sürermiş zaten.herkes sana şunu diyecek bırak unut gitsin ondan iyisini bulursun vs.bunları sen zaten biliyorun kimsenin tekrar söylemesine gerek yok ki? duymak istediğin ne? geri döner merak etme demelerimi yoksa seni sevmiyor demelerimi? hangisi? evet çok zor herşey onu hatırlatıyor biliyorum.üzgünsün... ama baksana herşey bir anlık ve dünyalık.4 yıl oldu dedin.. 4 yılda eline geçti? anlık değilmiydi hepsi? dünyalık değilmiydi? Allaha dua et ve hayırlısını dile.. Alllah sana bi çıkış kapısı açıcaktır inşallah

0|1
    0|0
    • aynı seyleri yaşıyoruz belki ama kimi daha derinden kimi daha yüzeysel... birşey beklemyiyorum aslında sadece derdime ortak etmek istiyorum sizi... cevreme anlatamıyorum güclü görünmek zorundayım... Duayı herzaman edıyorum ve korkuyorum Allah'ın bana hayırlısını vermıs olup benim buna isyan etmeme...

• yerin yurdun derken anlamadım ama herşeyin hayırlısı

• Teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 9

• off arkadaş aynı durumdayız inan.10 yıl çıktık ailesiyle tanıştım tüm çevre biliyordu herşeyi ama aile en baştan beri başka bir kızı istiyordu.ve nihayet oda ailesine karşı gelemedi.tam 5 gün önce evlendi.Dün karısının facede resimlerini gördüm mutluluk pozlarını.el ele diz dize düğün fotolarını.

bana düğün günü mesaj attı seni hala çok seviyorum die.Aynı senin durumuna düştüm şubatta ayrıldık biz.bu kızla 2 ay içinde tanıştırdılar ve evlendirdiler sırf bana dönmesin die.yemeden içmeden kesildim.birlikte olduklarını düşündükçe ölecek gibi oldum.Ama ina bi şey olacağı yok.O karısının kollarında balayında şu anda ben kednimi yemekten başka bişi yapmıyorum :(

0|1
    0|0
    • Allah sabır versın cumlemıze... cok zor...senın durumun fena benımkınden... ben evlendiklerini ve o resimleri gördüğümü hayal bile edemiyorum kahrolur giderim... ii dayanıyorusun

• dün berbattım ilk dün gördüm ama bugün tamamen soğdum ondan.o pozlardan sonra sıfır gözümde.o fotoların çekildiği düğün günü bana mesaj yazıyordu seni seviyorum die

• o mutlu olamaz..ve ilerde pişman olacak...yapacağın tek şey durmak...durmak dediğim acını yaşa ama sessiz ol..etrafa duyurmadan yaşa...sakin davran..tepkisiz ol...zamanla bitecek o üüzntün..ve yine aşık olacaksın.

0|1
    0|0
    • aslında aşık olmak istemiyorum artık. aşk bir muddet sonra bitiyor... yaşanmıslıklar artınca insan o denli uzaklasıyor... en iisi kestirmeden mantık evliliği yapmak... karsındaki saygı gösterıyorsa da ne ala zaten seversın dıye dusunuyorum

• sevdim evlenyiordum az kalsın... yine buradayım... Allahtan evlendikten sonra gelipte 4 yıl cıktık evlendık şimdi mutsuzum demedim... bunda da şükür... yorumların için teşekkürler...

• rica ederim..

• canım benım ya sankı benı anlattın aynısını yasıyorum ınan kı şu an bırısı ıle bırlıkte onu sevdığım kadar kımseyı sevmedım bende baskasını sevmeye calısıyorum ama nafıle canım yanıyor herkes unut bosver degmez dıyor bende unuttum dıyorum ama unutamıyorum ıste aklıma gelmesın dıye kendımle savasıyorum ben allah yardımcımız olsun canım o baskası ıle mutlu ben perişan kendımın bu noktaya gelecegımı hıc bılmezdım aslında uzulmeye dusunmeye bıle degmıyolar ama lanet olası akıl hafızam onu unutmuyor

0|0
    0|0
    • en zoruda ne biliyormusun... dışarıya karşı mutlu görünmek ve yalnız kaldıgında perişanlıgını dibine kadar yaşamak... tam dibe vuramadıgımızdan belki...

• aynen böle bıde yenı sevgılısı ıle kım bılır neler yapıyor offfffffffff

• yeni sevgilisiyle neler yapmıyordur ki... paylaşmıs gibi hissediyorum duvarları yumrukluyorum... utangac biri olsa diyecem birşey yapmayacak ama bizim ilişki,mizdede hep cesaretlendiren o oldu. şimdi onuda öyle cesaretlendiriyordur... offfffffffffffffffffffff offff... canım sıkıldı yıne

• Güncelleme: Kesin kesin ve kesinlikle katiliyorumm!

0|1
    0|0
  • o gerçekten seni haketmiyor! muhtemelen başka birine gönlü kaydığı için ayrıldı senden.. çok büyük vebale girdi ve ne yaparsa yaptın mutlu olamaz artık o..

hayatına yeni birini al.. yeni ve başka insanlarla takıl.. zamanla unutacaksın..

ama ne olursa olsun aşkından gebersen de geri gelirse kabul etmemelisin onu!

0|0
    0|0
  • zaman herşeyin ilacıdır

0|0
    0|0
  • Ben bu denli yaşamadım ama Allah sabır versin demeye geldm

0|0
    0|0
  • amin.. cümlemizi inşaalhh

0|0
    0|0
    • Sanırım ayrılıktan sonra buraya girmeye başladınız benim yaptıgım gibi genelde ayrılık bölümünde dolaşıp fani kullardan medet umuyoruz.

• Allah sabır versin ne diyim =(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• link giden gidiyor da sen zannediyor musun ki kalan kalabiliyor. gitme demiyor ki. ilk o gidiyor

0|1
    0|0
    • nerden buldun... süper gercekten... bu sahneyi hatırlamıyrum ama işler güçleride izlerken ağlayacagım günler olacakmıs demekki...

• Bence ağlanacak bi durumun yok aksine sevinecek bi durumun var. Şunu bil ki senden sonra mutlu olamaz. Şimdi biriyle görüşüyor yarın sana yaptıklarının aynısını ona da yapacak. Karşılaşırsan yapman gereken tek şey dışarı da tanımadığın birine ne yapıyorsan onu yapman o zaman ona çok koyar.

0|0
    0|0
  • umarım unutman veya unutmaman hakkında hayırlı olandır... Rabbim herkese hayırlısını versın

0|0
    0|0
Yükleniyor...