Hiperaktif çocuklar..

1. Sınıf hiperaktif diye nitelendirebilceğimiz bir öğrencim var. Derslere adaptasyon problemi var. İlk başlard ona küçük hediyeler alarak bir şekilde dikkatini çekmeyi başardım ama artık bu da çözüm olmuyor. Konuşamayı denedim fakat onda da başarılı olamadım. Onun dikkatini çekebileceğim yeni fikirler arıyo ve onu cezalandırmak istemiyorum. Fikirkilerinizi paylaşırmısınız? :) teşekkürler.

0|0
09

En İyi Erkek Görüşü

• akıllı birisin. elbette hiperaktif çocukların cezaya ihtiyacı yoktur. ilgisini çekecek enerjisini harcayacak birseylere ihtiyacı olmalı. zeka oyunları logolar çizimler boyamalar, hoplama zıplama turlama hareketleri ve ara sıra meditasyon gibi seyleri öğretebilirsin.

0|0
    0|0
    • Bunların bir çoğunu denedim ama bitip tükenmeyen bir enerjisi var diğer öğrencilere zaman ayıramaz oldum.

• o halde aklını daha fazla kullanmak zorundasın. daha zekice seyler bulmalısın.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Ailesi mutlaka tedavi hakkında bilgi sahibidir ve psikolojik destek almışlardır. Tıbbın gösterdiği bilgilerin öğretmenle paylaşılması gerektiği ve psikologun önlemleri doğrultusunda yol izlenmesi gerekmektedir. Yani çocuğun kişiliğine göre destek şart.. :)

0|0
    0|0
    • Ailesine bir psikoloğa başvurmaları gerektiğini söylemiştim ama pek ilgilenmediler sanırım. En sonunda ben alıp götürücem herhalde.

• Eğer ailesi yardımcı olmazsa, bir şekilde yardımcı olunması gerekiyor. eminim çocuğun hayır duasını alırsınız..

• psikiyatriste gitmesi faydalı olacaktır .. duruma göre ritalin vb tarzı ilaç yazarlar bir kaç aya daha iyi olur ..

0|0
    0|0
  • snıf ortamında yapıcagnız etkinliklerde ona basrolleri verin birkac kisinin sorumlulugunu alabilmeyi liderlik yapıp kararlar vereblcgi bi ortam saglamaya calısın bazı seyleri yapamadgnın farkna vardgnda size basvurucagnı dusunuyorum

1|0
    0|0
  • sadece ödül olursa yetmez ödül ün yanında ceza da uygulaman gerekirki o vakit ödülün anlamını bilsin sürekli ödül alayım diye çocuk kendini düzene sokar cezayı tattırman lazım dene başarıya ulaşırsın fakat kötü ceza olmasın tatlı ceza diyelim

0|0
    0|0
  • bu cocuklarla ugrasmak ıcın muthıs br enerjıye sahıp olmak sart

0|0
    0|0
  • küçükken bende hiperaktifdim ama şimdi değilim üni hocalar çok kaprisli keratalar

0|0
    0|0
  • Özel eğitim kurumunda ders alması gerekmez mi ?

0|0
    0|0
    • Gerek görülmemiş demek ki.

• O zaman onun enerjisini tüketin. Derste ona görevler verin. Tebeşir almaya o gitsin. Bir etkinlik yaparken hep onu kullanın. Önemsiz olduğunu düşünen çocukların bu gibi ön plana çıkarma hareketleri yapması doğal olabilir. O çocuktan fazlasıyla yararlanın.

• Bitip tükenmeyen bir enerjiye sahip maşallah. Dediklerinizi yapıyorum bakalım ne zaman yorulucak.

• sen ne yağuşuklu çocuksun, büyüyünce seninle evlenelim falan deyiver. bunlar pek meraklı olurlar o yaşlarda büyük ablalara. kendimden biliyorum sister

0|0
    0|0
    • Bi bunu denemedim herhalde :):D gülerim ağlanıcak halime.

• Anlamayana davul zurna KS'dan ;):D

• ahaha aynen :DD

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...