Yer altı yayınımlarına göre sismik dalgalar kaç şekilde kaydedilir?

Jeoloji okuyan birileri baksın.

- Yer altı yayınımlarına göre sismik dalgalar kaç şekilde kaydedilir? Zaman – uzaklık grafiğinde göstererek ilgili bağıntıları yazınız.

An itibari ile finalim var ve cevabı bulamıyorum, bilen bana yetiştirsin :(

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Sismik dalgalar deprem sonucunda meydana geliyor zaten. Tipik doğa olayı. Çok emin değilim ama 2 çeşit oluşumu vardı. Açılar ya paralel uzantılarla ya da doğrudan yeryüzüne yayılıyordu. En etkilisi farklı açılardan yayıldığından dolayı paralel dalgalardır. Doğrudan gelen sismik dalga, tek bir yönde yeryüzüne indiği için yalnızca olduğu noktaya etkili diye biliyorum. Çok emin değilim ama akşam eve gittiğimde notlarıma bakarsam yardımcı olabilirim. Projem vardı bu konuyla ilgili. 2 çeşit olduğunu hatırlıyorum.

Zaman-uzaklık konusun da; sismik dalganın bulunduğu yere göre oluştuğunu biliyorum. Sismik dalganın epey bir hızı vardı. Yer tabakalarının etkili olduğunu biliiyorum.

Dediğim gibi, eve gidip notlarımdan bakarak ancak kesin konuşabilirim. Anımsayabildiklerim bunlar. Umarım yardımcı olmuşumdur...

0|0
    0|0
  • 1.Sismik Refleksiyon (Yansıma) Yöntemi

2.Sismik Refraksiyon (Kırılma) Yöntemi

ikisini yaz simdilik grafik bulamadım

0|0
    0|0
  • Kolay gelsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• p ve s diye iki tane oluyor sanırım. ama bu bir jeofizik sorusu. heralde genel jeofizik gibi bir ders için soruyorsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...