Cep telefonunuzun hayatınızdaki önemi nedir?

Cep telefonunuz her zaman açık ve yanınızda mı bulunur?

Yokluğunu arar mısınız?

Yoksa önemsemeyip "Amaan şarjı bittiyse de banane bir ara takarım, dolar. Sonra açarım nasılsa." diyenlerden misiniz?

Bu konudan senelerdir müzdaribim. Telefonumun şarjının olup olmadığını kontrol etmem. Sessize aldıysam açmayı unuturum. Çok sık elime almak istemem. Kafam bozuksa, kimseyle konuşmak istemiyorsam tamamen kapatırım. Genelde yerini unutur, çaldırarak bulurum :). Bazen sorun oluyor böyle şeyler insanlar için.

Siz nasıl bir kullanıcısınız? Dökülün bakalım.

0|0
22|16

En İyi Kız Görüşü

• karsimda kendimi görür gibi oldum (: seninle ayni durumdayim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Asla kapatmam ve benim için çok önemlidir. Hatta aslında bataryasının bitmesine müsaade etmem. Ama insanlık halidir ya, bataryası biterse dünyanın sonu gelmez, çünkü arayacak olanlar diğer üç telefonumdan ulaşabilirler bana.

0|0
    0|0
  • cep telefonu kullanmayı sevmiyorum net olarak, hani ilgisizlikte değil sevmiyorum sadece, bazen kapatıp 2-3 gün taşımıyorum, genelde sadece öğlenleri ve akşamları yanımda bulunduruyorum, arayan insanların genel de aradığı saatler. Çevremdekilerle sürekli tartışıyoruz bu yüzden.

0|0
    0|0
    • Aynı ben, aynı ben. Sevindim bu cevabı okuduğuma.

Aah ah. Gel de bunu insanlara anlat :).

• Valla eskiden cep telefonu yokken napıyormuş bu insanlar şimdi afferdesin tuvalete giriyosun dıt dıt çalıyo yani kaçış yok benim için sadece haberleşme nerdesin nasılsın vs. onun haricinde özelliklerine çok takılmam ki bir telefona binlerce lira para verilip alınmaz bkz. iphone:) ama tabi zevk meselesi bişiy diyemem onun haricinde cep telefonları zaten hayatımızın heralanında birde benim en nefret ettim durum tam karşılıklı güzel bir sohbet var ya da ciddi bişiler konuşuyoruz karşımdaki insanın sürekli telefonun çalması mesaj gelmesi konsantrasyonu dagıtması beni gıcık eder:) okadar

0|0
    0|0
  • Dumanla haberleşme biraz yaygın olsa telefonumu atıvericem cöpe :D Üc aydan üc aya 20 lira yüklerim yetiyor cogu zaman :P Arkadasların coguna da katılıyorum, sevgilin neyim olmazsa telefona gerenk bilem yok, bence bu kadar basit. Önceden bu aletler cebimize girmeden önce nasil yasıyorduysak simdi de gayet yasanir.

0|0
    0|0
  • ... Eğer sorumluluk duyduğunuz ve çok sevdiğiniz bir Anneniz varsa,o telefon hep açık olacaktır.Kimileri boynundan asacak kadar antenli yaşarken ,soruya hiçde elime almam tarzında yaklaşımlarını,benimde facebook'um vardı ama dondurdum yalanı kadar inandırıcılıktan uzak duruyor.Mecburiyetleriniz vardır,o telefon şarjda edilir,açıkda tutulur.

Marketten ekmek alıp,annesini beğenmeyenlerden değilim.

1|0
    0|0
    • Anneyle ne gibi bir alaka kurdun anlayamadım. Sonuçta bizi sadece annemiz aramıyor :). Arkadaşlarımız da arayıp, ulaşamayınca kalaylıyor :)).

• Sürekli açık ve yanımdadır. İşim gereği de pek susmaz. Hatta telefonu açıp, mikrofona hışırdayan tuhafiye poşetiyle efekt yapıp, ''alo alo abi çekmiyor galiba, ben seni ararım sonra'' gibilerinden fake attığım bile olmuştur.

Şarj olayı konusunda da aynen senin gibiyim.

0|0
    0|0
  • Telefon ile konusmayı seviyorum hafta sonları da aramıyorum fazla kimseyi benim için önemli olan hafta içi gelelim soruna telefonsuz duramam geçen unuttum eksiklik hissettim ama konusmadıgım zamanlar ise deyanımda ya da aynı oda da bile tutmuyorum

0|0
    0|0
  • Cep telefonunu yanımdan ayıramıyorum. Şarjı kolayda bitse çözümü kolay. 2-3 şarj aletı kullanıyourm. Esas sorun telefon dayanmaması. Sertte kullanmıyorum ama 3-4 ayda bir değiştirmem gerekiyor.

Teknik serviste bekleyen bir telefonum bile var :))

0|0
    0|0
  • biz ayrılamayız ... link

0|0
    0|0
  • hala cep ankesörlüsüyle idare ediyorum..

0|0
    0|0
  • asla kapatmam, asla bakmam da, bir ara dönerim.

0|0
    0|0
  • Kapitalist düzenin modernizim ve teknoloji adı altında bize kastırmasından baska bir şey degildir.

0|0
    0|0
  • hiç sevmiyorum taşımayı ya nefret ediyorum cep telefonundan mecburen kullanıyorum ama :((

0|0
    0|0
  • Kız arkadaşım yoksa telefon da yok. Mutlu huzurluyum :D

0|0
    0|0
    • doğru bir tespit:) yeni nesil kızların stabil olarak mesajlaşma taleplerine kılım.

• o talep her türlü geri teper de :)) ararım, ondan gocunmam.

• sevmiyorum taşımayı ama meçburum iş için

0|0
    0|0
  • O kadar önemli ve kullanıyorum ki nerdeyse karşılıklı aşk yaşıycaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Maalesef ben hep yanında taşıyanlardanım. Maalesef dedim çünkü çok fazla radyasyon alıyorum:( Ahtapot yapıya sahip bir arkadaş çevrem bazen beni çok bunaltıyor, o dönemlerde aramalara, mesajlara geri dönmüyorum. Ama biraz mesafe koyduktan sonra bir bakıyorum tekrar hayatıma sızıyor telefonum. Sızmaması mümkün olmuyor zaten. Ailemle rutin konuşmalarım vs.

Düşünüyorum da bir hayli önemli bir yeri var telefonumun. Ders anlatan hocaların ses kaydından tutun, her şeyin notunu telefonuma aldığımdan tutun, bilgiler, tarihler, önemli günler her şey telefonumdadır.

0|0
    0|0
  • tlf güzel de her an her yerde ulaşıyorlar ya sana o kötü

kapat diycen ama olmaz emir babamdan kapatılmayacak:))))

0|0
    0|0
  • Telefonu alarm olarak kullanırım bide gereken durumlarda komünikasyon yapmak icin.

Pek yanımda tutmam ve dişarı cıkınca genelde yanıma getırmeye unuturum.

:))) bende hep kaybediyorum telefonumu ve sonra çaldırarak buluyorum

Bende anlamadım artık cep telefonlar milletın elıne yapışmış, her 3 saniye telefona bakmak tik olmuş.

Hele bi arkadaşla takıldığımda o kişi habire mesaj atarsa yada 2 saat telefonda konuşursa onun kafasını kıraşım geliyor, çok ayip bence :)

0|0
    0|0
    • Aynen. Arada olur da sürekli telefonuyla oynayanlara gıcığım.

• önemli bir yeri yok.

0|0
    0|0
  • bende genelde oyleyımdır şarjı bıter ben 1.5 gun sonra farkederım yınede takmam atarım bır koseye orda kalır ve evde fellik fellik telefon ararım geneldede sessızde olur ve ben evı alt ust edıp bulurum arkadasımın cantasında unuturum işyerınde unuturum yoklugunuda anca annem seni aradım kaç saattır nıye açmıyorsun dedıgınde farkederım ozellıkle mesajlasmaktan nefret edıyorum elımde olsa su mesaj alımını kapatmak ıstıyorum

0|0
    0|0
  • telefonsuz daha özgür hissediyorum kendimi bazen yanıma almam

0|0
    0|0
  • Telefonum benim hayatım, herşeyim, çünkü nete çoğunlukla telefonumdan girerim, bütün arkadaş çevrem hep uzakta olduğu için mecburi hep telefondan görüşüyoruz falan. telefonum olmadan asla.

0|0
    0|0
  • Olmasa da olur benim için. Çoğu zaman yanımda olmaz zaten. Arayanlar ya uzun çaldırmak ya da defalarca aramak zorunda kalıyorlar. Ama o uğursuz gün cebimdeydi ve ben onu wcye düşürdüm. Benim gibi birinin başına gelmez denilecek bir olaydı.

0|0
    0|0
  • Telefonsuz yapamam. Şarjı çantamda taşırım. Eskiden yanımda yedek bir telefonda taşırdım ama artık yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • 7/24 acık ve yanımda olur genelde çogu zaman sessızde olur ama yınede elımdedır :) ayrılamıyoruz artık :)

0|0
    0|0
  • kullanmıyorum diyebilirim sadece sabah namazına kalkmak için alrm kuruyorum sonra sessize alıyorum bütün gün öyle bi köşede duruyo dışarı çıktıgımdada en çok unuttugumşey

0|0
    0|0
  • 7/24 açıktır. Hep yanımdadır. Bazen ulaşılmak istemem cevap vermem telefonlara. Arayanın kim olduğuna ve o kişinin benim için ne kadar önemli olduğuna bağlıdır bu durum.

0|0
    0|0
  • Sarji bittigini fark etmem genelde 1 gun boyuncada kapali durdugu oluyor..

Genelde sessiz titresim moddadir..Sesi hic acik olmaz.

0|0
    0|0
  • hiç önemi yok

şuan nerde olduğundan haberim yok

komşuların çocukları falan oyuncak niyetine kullanıyor

0|0
    0|0
  • ben telefonu bir yere koyarım orda kalır bazen bana atılan mesajı üç gün sonra görüyorum çoğu arkadaşım direk annemi arayıp bana ulaşır aramız pek iyi değil hafta da bir sarj ederim o kadar

0|0
    0|0
  • nefesım gıbı bırsey oldu artık bırakamıyorum hele o blackberry :)

0|0
    0|0
  • sevgilim olmadıgında telefonu hissetmiyorum :D kafam boş oh daha ne

0|0
    0|0
  • telefon insanın çocuk sahibi olması gibi aynı. hem bakacaksın, bir ara tamirdeydi de rahat ettim.

0|0
    0|0
  • biz aşk yaşıyoruz bile telefonla :D

0|0
    0|0
  • çok sinirim bozuk değilse, 7/24 açıktır telefonum ve sürekli yanımdadır...

0|0
    0|0
  • 1 sene öncesine kadar elimden düşmez, attığım mesaja cevap gelecek mi diye gözümü ekrandan ayırmazdım. Hatta her çekildiğim resimde elimde mutlaka telefonum olurdu.

Şimdi ise birşey sormak için mesaj atıyorum, mesaj atmış olduğumu unutup bir daha saatler sonra görüyorum cevabı. Gelen mesajlara cevap vermek istemiyorum, bazen görsem bile daha sonra bakarım mesaja diyorum. Bende şarja takmaya üşeniyorum çoğu zaman, genelde açıktır ama ya dolabın içindedir duymam, ya da sessizdedir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...