Koşu ile kilo veremezsin! ?

diye bir şey okudum. Saatlerce koşmak yalnızca vücutta hormonları etkileyip, yağ değil protein yakımı sağladığını yazmışlar. Bunun yerine HIIT yapılması gerektiğini ve öyle yağlardan kurtulabileceğimiz söylenmiş. Bu ne kadar doğru?

Ayrıca okuduğum yazıya buradan ulaşabilirsiniz. ( Biraz küfür var arkadaşlar, ekşiden alınmış, okumak istemeyecek olanları baştan uyarayım.)

Peki gerçekten böyle mi? Yani ben boşuna mı koşuyorum, boşuna mı bisiklete biniyorum saatlerce?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• saçmalık. Koşmak metabolizmanı hızlandırır, böylece daha hızlı kilo verirsin. Ayrıca sabah erkenden aç karnına koşu yaparsan yağ yakarsın

0|0
    0|0
    • Bende öyle biliyordum. Ama burada baya değişik anlatmış. Şüpheye düştüm o yüzden.

• ya bence sen ne olur ne olmaz yürüyüş yap koşu yerine

• Youtube da Leslie ile 3 mil yürüyüş diye bir program var. 45 dakika. Onu yapıyorum. Sonra da 45 dakika bisiklete biniyorum. Yeterli olur mu acaba?
      Küçükken bazı hastalıklardan dolayı spor yapmam yasaktı, kilo arttı o yüzden. Artık vermem gerekiyor.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet bende koşu ile değil fakat tempolu yürüyüş ile zayıflandığını biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• protein tozu sarkma yapar mı, mekikle göbeğimi eritebilir miyim gibi saçma soru kategorilerinde yer alacak kadar saçma bişey buda, koşarak tabii ki kilo verebilirsin.

0|0
    0|0
    • Yazıyı okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız. Maksimum oksijen seviyesi aşıldığı için vücut yağları koruma altına alıp proteinlere yöneliyor yazıyor. İlla koşu yapacaksan HIIT şeklinde yap ya da yürüyüş yap diyor.

• yazıyı okudum da, yazıya değilde kendi uyguladığım egzersizlere inanacağım tabii.

• Yani günlerdir kilo vermek için boşuna koşmuyor ya da boşuna bisiklete binmiyorum?

• verilir

0|0
    0|0
  • Koşu ile verilmez tempolu yürüyüşle verilir

0|0
    0|0
  • millet de altına haklı yazmış çözemedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...