Ah bu asosyallikten çektiğim!

Merhaba arkadaşlar. Ben çok içine kapanık bir tipim anlatamam arkadaşlarım bir elin parmağını geçmez asla kötü biri olmadım her zaman o az olan arkadaşlarımıda sevdim. Sorun şudur ki bugün mesela o yakın arkadaşlarımın dershaneden arkadaşları ile dışarıya çıkmak zorunda kaldım. Bir cafeye gittik oturduk. Bir türlü rahat olamıyorum hatta o kadar kendimi kasıyorum ki rezil ediyorum kendimi. Ne olacak benim bu halim bıktım artık ne yapmalıyım bilmiyorum.

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Asosyalliği en doğal şekilde atmanın yolu şu eğer bu dediklerimi her gün 6 ay boyunca yaparsan

kesinlikle kurtulursun

1- arkadaşlarınla sürekli vakit geçir.

2 - kitap oku

3- ailenle sürekli muhabbet halinde ol

4 - pc günde 2 saaten fazla kullanma

5 -Her sabah spor yap(üşenmeden sıkılmadan)

6 - sürekli pop ağırlık hareketli müzik dinle(damar tarzı olmasın)

7 - eline bir meşgale bul

8 -hedeflerin olsun

9- Günde 1 adet küçük parça bitter çikolota ye

10- sinema tiyatro düğün davet vs yerlere katılmaya özen göster.

11- kişisel bakımını yap (makyaj saçlarını felan)

12 -aynın karşısına geç ben güzelim de ve buna kendini inandır.

Bunları yaparsan 6 ayın içinde cıvıl cıvıl olacaksın

İnşallah kısa zamanda atlatırsın geçmiş olsun.

1|0
    0|0
    • sağolasınn:D Hastalık bu ciddende hastalık ya kişilik bozukluğu mudur nedir?!

• Bu saydıklarımı yaparsan emin ol atlatırsın..

Eğer bir sorunun olursa bana özelden yazabilirsin.

her zaman yardımcı olabilirim arkadaşım

• peki teşekkür ederim:)

Erkekler Ne Diyor 13

• En doğrusu ciddi bir psikolojik destek almak. Buradan söylenebilecekler ise, öncelikle kendini sev, özgüvenini artırmanın temeli budur. Senin diğerlerinden bir farkın yok, rahat ol, kimse seni rahatlığından ya da doğallığından dolayı ısırmaz, eleştirmez. Seni sen olduğun için kabul etsinler, kasma kendini.

1|0
    0|0
    • o kadar istiyorum ki kendi kendime işin içinden çıkmaya çalıştıkça sanki daha da saplanıyorum..

• Bunları yaparken görev gibi yapma, olduğun gibi davran. Evde yalnızken nasıl davranıyorsan öyle ol. Başkaları için kendini değiştirmeye, başkası olmaya çalışma. Nasıl davranman gerektiğini sorgulama, o an ne yapmak istiyorsan onu yap. Doğal ol

• Kötü bir durum Baskıcı ailede yaşamaktan arkadas ortamı görmemek kötü bi durum ... Aileni weya seni kötülemiyorum bende boyleydim ... Nasıl aştım bu durumu ? burada anlatamam ekle istersen kötü niyetle demiyorum walla... İSTERSEN...

1|0
    0|0
    • burada biraz anlatta sen:) beğenirsem devamını isterim:)

• Yani burada butun yaptıklarımı mı dökecem sayın bayan gizli :D no no no sen ekle konuşuruz sonra istemiyorsan ark. çıkart oke? ;)

• Tamam hoşlanmıyorsun ama yine de arkadaşlarından ayrılma biraz zorla kendini. Yoksa zamanla tamamen yalnız kalabilirsin ve bu daha kötü bi durum. Çok sessiz kalıyorum falan gibi şeyleri dert etmeden takıl işte arkadaşlarınla.

1|0
    0|0
    • ya bilmiyorum ya yarından itibaren düşüncelermi rahat rahat dile getirmeye olduğum gibi davranmaya başlayacağım. Sanırım başka çaresi yok korkarak nereye kadar

• Rezil olmıyacak kadar 2-3 sene önce aştım bu olayı ama ben de asosyalim :D sanki işe yeni girmiş bir acemi gibi oluyosun dimi :D

1|0
    0|0
    • ya çok fena anlatamam. Korkuyorum herşeyden kendime güvenim eksik birkere. Aşmak istiyorum artık bunları ama söylemek kadar kolay olamıyor işte:(

• okuyacağım tamam ama daha öncede okumuştum bir yararı olmadı gibi..

• devam et sen :)

• gerçekten senin gibi kızlrdan ben çok hoşlanıyorum. Bence bu özelliğini beğenen taktir eden insanlarda var. Sakın bunu kafana takma

1|0
    0|0
    • ben taktir etmiyorum o yüzden sorun ediyorum ya zaten:)

• evet. ama o bile başlı başına sorun benim için. Ailemle aram kötü onlara bu durumu açamam tek başıma psikologa falan gitmek ne bileyim lise son sınıfım nasıl ypacağım bu işi bilemiyorummm

• bana özelden msaj atabilir misin?

• Hiç takma en güzeli öyle.Boşver seni seven böyle sevsin

1|0
    0|0
    • ya ama kendim olamıyorum ki istemsiz kasılıyorum.. Gizliyorum kendimi neyimi sevecekler

• Şöyle düşün : Karşındakilerde sennin gibi biri yani sen sosyal olan birini kötü olarak görüyor musun ki?Yani sosyal olsan konuşsan seni kimse ayıplamaz dövmez sözvmez merak etme onlarda senn gibi bi insan

• ya işte saçmalıyormuşum gibi geliyor o yüzden çenemi kapatı tutuyorum rezil olmaktan korkuyorum rahat olamıyorum birtürlü

• böyle devam et birgün mecbur kalacaksın değiştirmeye kendini o zaman düzelecek işler yavaş yavaş

1|1
    0|0
    • Ne zamann! sıkıldım artık. Kendime asla güvenmiyorum kesin yapamam şimdi şunu söylesem rezil olucam diye düşünmekten gerçektende rezil oluyorum ya of kendimi berbat hissediyorum.

• sosyal fobiye benziyor, ama basit bişeyde olabilir

1|0
    0|0
    • kesin var birşeyler. Ellerim titriyor bir anda acayip heycanlanabiliyorum.. Rezil olmak en büyük korkum ama bundan korktuğumdan cidden rezil oluyorum dayanılmaz birşey yaaaa

• evet... Aslında umursmam bile insanları ama elimde olmadan yapıyorum çoğunu.. Kafamı kurcalayıp duruyor işte

• uzmandan yardım alsan, çok basit bişey aslında

• Bak benim progilimde ne yazıyor :)) KS'de sosyalleşmeye çalışan asosyal yazılımcı :D

1|0
    0|0
    • olmaz ki öyle kendini kandırırsın

• bunusık sık yaparsan atlatırsın bu sorunu sürekli biyerlere git arkadaşlarınla

1|0
    0|0
    • çok az arkadaşım var sorunda burada onlarda pek dışarıya çıkmıyorlar yani of ya of.. Ailemle aram hep kötüydü benim zaten.. Hani onlarla bile iletişimim bozuk oldu hep herşeyi kendim halletmek zorunda kaldım yetemediğim zamanlar oldu. Kendime güvenim gerçekten sıfır.

• Bir psikoloğa git

1|0
    0|0
    • evet haklısın başka çaresi yok gibi:)

• aynen sosyallik zor

1|0
    0|0
  • bilgisayardan uzaklaş,bilgisayar başında insan sosyalleştiğini zannediyor ama aslında daha da yazlnızlaşmaktan öteye gidemiyor. burada herkes bütün sorunlarını uluorta anlatıyor, ama asıl yapılması gereken bunları arkadaşlarınla konuşmak onlara sormak, çoğumuz da bunu yapamıyoruz, yadırganırız, tersleniriz diye.

dediğim gibi bilgisayardan uzaklaş, arkadaşlarınla ol, sevdiklerinle zaman geçir, tiyatroya sinemaya falan git, yüzyüze iletişim kurmaya çalış insanlarla

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...