Body'e başladım nasıl beslenmeliyim?

Bu sporla uğraşan arkadaşlar beni bilgilendirirseniz sevinirim. Antermandan önce ve sonra ne yemeliyim?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• laa millet kafa buluyu biri demis yumurta ye biri demis o nu ye bunu ye :D antremandan 2 saat once karbohidrat antremadan sonraki 30 dk icin karbo(hizli sindirilen dextrose gibi+protein / oncesi sorasi demisin sadece onmlari yazdim bende

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim bende böyle bir cevap arıyorum. Peki karbonhidrat olarak ne alıyorsun sen?

• aynen bu aydan sonra çıkacağım zaten başka bir salona gideceğim. peki teşekkürler :D

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 4

• bol bol protein almalisin diye biliyorum.

0|1
    0|0
  • eskı sevgılım gun de 12 tane haslama yumurta yerdı .gunde mutlaka 2 tane haslama tavuk gogsu .ve mutlaka haslama bol makarna yerdı .ıyı vucut vardı

0|0
    0|0
  • yumurta dıye duymustm ben

0|0
    0|0
  • Bol bol yağlı şeyler ye

0|0
    1|5

Erkekler Ne Diyor 12

• Vücudunun durumuna göre değişir. Amacına göre değişir.

Fazla yağı atıp hacim kazanmak istiyorsan.

Bir günde kg başına 2 gr protein. (Hayvansal ağırlıklı) Bunu da 3-4 porsiyona bölmen lazım.

Spor öncesi ve sonrası karbonhidrat ve protein alman gerekiyor. Yağlı yiyeceklerden uzak dur.

Besinlerin karbonhidrat değerine bakıp saldırma keza çikolata ve reçelde de sağlam karbonhidrat var :) Önemli olan kompleks karbonhidrat yemen. (Yulaf ezmesi, siyah ekmek vs)

En önemlisi de sabır. Hemen sonuç gelmez, 6 ayı gözden çıkar.

0|1
    1|1
    • Cevap için teşekkür ederim dostum. Peki antermandan ne kadar önce yemeliyim?

• Ben sabah spora gittiğim için 1 saat oluyor :) Ama ideali 1-2 saat arası sanırım. Aldığın karbonhidrat vs bu süre içerisinde kana karışıyor. Takviye besin kullanılma sebebi de bu biraz, hemen öncesinde içim kana hızlıca karışıyor. Sıvı karbonhidrat diye bir olay var ama doğal olarak hangisi bulamadım henüz :) Özetle küp gibi olma, yağlı olmasın, ama aç da bırakma kasların yıpranır. Bu arada bu mesajı kim neden kötüler acaba?

• karbonhidrat ve protein tüketiceksin bol bol

karbonhidrat : makarna patates

protein : tüm baklagiller , pilav , tavuk , balık , kırmızı et

yumurtanın sarısında beyazına oranla daha fazla protein var fakat yağ oranı yüksek olduğundan beyazı tercih edilir , kiloya ihtiyacın var ise sarısıyla beraber götür , bilinçli antrenman

0|1
    0|0
  • Power X plus alsam bi zararı olurmu bilen biri cevap yazsın yararı oluyormu okuduuma göre hızlı geliştiriyormus ve bakanlık onaylıymış sizce nasıl ?

0|1
    0|0
  • Antremandan önce karbonhidratlı besinler tüket derim çünkü daha çabuk hazmedilip enerji sağlarmış.Gitmeden 1-2 saat önce yersin.Kas kütlesini geliştiren şey proteinmiş.Bol bol proteinli gıdalar ye ama kalsiyumu,magnezyumu,demiri,vitaminleri,şunu bunu da unutma:D

0|0
    0|0
  • sen nasıl bir vücut istiyorsun önemli olan bu manken vücutmu haltal vücutmu ?

0|0
    0|0
  • İlk önce yağlı yemekleri falan salla.

Yumurta falan sakın deneme.

Beslenmene dikkat edicen,yağlı yemekler asla yemicen.

Süt bol içmeye bak bol miktarda kalsiyum var.

0|0
    0|0
    • yumurta denemesin mi?

• Enteresan bir hocaymış, yumurta yapıtaşıdır bu işin. Şu var, sarısında yağ vardır ve kolesterol riski oluşturabilir. Muhtemelen bir yumurtada 6 gr protein var diye günde 8-9 tane yemeye çalışanlar için bir uyarıdır o. Günde 1-2 yumurta candır. Kolesterol ve yağdan kaçmak için sadece yumurta akı da yenebilir ki hem zahmetli hem zor iştir. Bu arada peynir ve yoğut yeniyorsa süt de çok fazla içilmemeli keza fazla kalsiyum da zarar. Kas yaparken göz çıkarabilir.

• insanın vucudunu tanıması lazım.deneyerek öğrenilir buda.her vucudun her besine tepkisi farklı olabilir.ben sabah en fazla 4 yumurta yiyebiliyorum 5. ide çıkaracak gibi oluyorum.denemek gerekir.

• sana bir beslenme programı vermedilermi...

0|0
    0|0
  • Yemek listeni hocanın hazırlayıp sana vermesi lazım zaten ?

0|0
    0|0
  • Kendi çabalarınlamı yapıyorun bu sporu çünkü düzgün bir spor salonunda beslenme uzmanıda olur ve sana beslenme programı çıkarırlar kafana göre takılman yanlış olur.

0|0
    0|0
  • bol bol pilav ve tavuk haşlama yiyeceksin.

0|0
    0|0
  • yumurtanın beyazı

0|0
    0|0
  • bol protein yiyeceksin

0|0
    0|0
Yükleniyor...