Evli insanların başkalarıyla görüşmesi neden oluyor sizce?

bunun sebepleri nelerdir..erkekler doyumsuz diye cümleyi bitirmeyin kadınlar daha fazla aldatıyor araştırmalara göre...sorum neden böyle oluyor insanların hangi yönü eksik kalıyorda bu yolu tercih ediyorlar...sebep monotonluktanmı kaynaklanıyor yoksa heyecanını yitirmekten dolayımı?

(bu soru bana ait değil cabeli24 nich lı arkadaşımızın sorusudur sadece levelından dolayı soramıyormuş rica etti:) )

0|0
10|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Malesef Türkiye'mizde evlilik müessesesi tam olarak olarak bilinemiyor. Erkek yada kadın evlendikten sonra tamam artık her şey bitti biz ömür boyu birlikteyiz gözü ile bakıyor. Buda insanlar da aşkın sevginin saygının yitirilmesine sebebiyet veriyor.

Türk kadını annelik vasfını öne çıkartınca bir şekilde eşini ihmal etmek durumunda kalıyor. Oysaki Sahabe Efendilerimiz geldiler, Ya RasulAllah müsade et Allah'tan sonra sana tapalım dediler. Efendimiz ise eğer ikinci bir tapınacak makam olsaydı kadının kocasına tapmasını emrederdim. Buyurdu.

Aldatma noktasına gelince İslami sorumluluklarımızdan yoksun kaldığımız için bu durumlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Mevla herkesin kalbine göre bir eş nasip etsin..

3|0
    1|0
  • Kimin sorusu olduğu önemli değil ama bence çok önemli bir konu. Her yanıt her iki taraf için de geçerlidir ve birden çok nedenleri olabilir. Bu nedenlerden birisi, erkek kadın ayrımı yapmaksızın, taraflardan biri diğerinin beklentilerini, isteklerini bir süre sonra karşılayamaz oluyorsa ya da artık umursamaz oluyorsa karşı taraf bu isteklerini başkalarında aramaya başlayabilir. Ne yazık ki toplumumuzda yanlış bir düşünce var, her şey evleninceye kadar, evlendikten sonra artık tapuyu aldık ya istek beklenti falan unutuluyor. Karşı tarafın düşünceleri, duyguları, beklentileri umursanmaz oluyor, bu da doğal olarak arayışlara neden oluyor. Bir diğer neden, evliliğin sağlıklı sürmesi için heyecanı sürekli kılmak gerekiyor. Sık sık farklılıklar yaratmak, değişik fantaziler heyecanlar katmak gerekiyor ilişkiye. Ancak öyle bir an geliyor ki artık katacak bir yenilik bulamaz hale geliyorsunuz ve istemeden de olsa monotonlaşıyor ilişki. İşte o zaman imdada 3. kuvvetler yetişiyor, tarafların bulamadıkları yenilikleri heyecanları dışardan biri gösteriyor onlara ve bu yenilikleri uygulayarak hayatlarını sürdürüyorlar. Yani bir çeşit ilişkiyi sürdürebilmek için uygulanan taze aşı, ilaç gibi birşey 3. kişilerde aranan.

0|1
    0|0
  • Cinsellikte level standardi var diye biliyordum.

Monotonluk sevgisizlik heyecan arayisi kendini kanitlama gercekten hoslandigin biri ile karsilasma... Bircok neden olabilir. Evli nisanli yada sevgili olsun farketmez. Dogamizda var.

1|0
    0|0
  • Başına bela arayan ,hayattan istediği hazzı alamayan,mutlulukta daha fazlasını isteyen,elinde ki güzelliklerin farkına varamayan ,günü bir yaşayan,bir tip olarak tarif edebildim...

1|0
    0|0
  • Karısından Bulamadıqını Baska Kadınlarda Buluyo Desek Mantıklı Olurmu

?

1|0
    0|0
  • Erkek ya da kadın ve hangi yaşta olursa olsun fark etmiyor: Her gün, her yıl, her yaş güzeldir. Yaşanacak iyi günler hep vardır ve olacaktır. Hoşgörü ve anlayış andropoz ve menopoz sorunlarının çözümünde de en etkili ilaçtır

0|0
    0|0
    • böyle düşünen birilerini görmek güzel

• teşekkürler:)

• Ben teşekkür ederım

• :) sonu iyiydi :) . bence aldatan insanlar eşlerinde yada sevgililerinde aradıklarını bulamıyorlar bu nedir kimi fizik güzelliğini kimi iç güzelliğini kimi ikisini birden bulamıyor ve aldatıyor biten aşklar sonucu aldatmakta var tabi .

0|0
    0|0
  • sevmenin çeşitleri var kimi hizmet ederek sever kimi konuşarak kimi dokunarak şimdi 2 kişinin sevme anlayışı birbirleriyle uyumlu değilse o ilişki sıkıntılıdır zaten illaki bir şekilde doyum eksik kalıcak bir arayış içine giricekler o yuzden başlangıçta tercihi doğru yapmak gerek hizmet alarak sevilmek isteyen öyle bir partner bulsun dokunarak sevilmek isteyende kendisine uygun partner bulsun bu kadar basit :)

0|0
    0|0
  • bunun bir tek cevabı yok , birçok cevabı var aslında.. Fakat üzerinde fazlasıyla düşünülmesi gerek.. Ama elbette, artık eski heyecanını yitirdiğinden, çiftlerin birbirlerine gerekli yenilikleri , heyecanları yaşatmadıklarından dolayıdır kanımca.. Şu an verebileceğim en basit cevap bu . Hava bugün lodos :D Pek kafa çalışmıyor benim bugün :p Londradan farkı yok havanın İzmir'de şu an .

0|0
    0|0
    • sen kanımca bütün sorularıma cevap verion:)

• Gizlimiz saklımız yok :p

• he vallah:)

• insan ewe gittiğinde bir ilgisiz eş ile karşılaşıyor ise ve isteklerini yerine getirmiyorsa erkek başka arayış içine düşer tabi bu ilişki anlamında değil herşey ilişki değildir konuşmak dertleşmek için bir bayan arar ve ewde bulamadığı mutluluğu onda bulmaya başladığı zaman olay kendiliğinden gelişiyo zaten bana göre bayan da iş bitiyo

0|0
    0|0
  • :) bak cebeci24 arkadaşım.. Toplumumuz öyle rahat bir hal aldı, ahlaki yapıdan öyle çatlaklar oluştu, din hayattan öyle bir çıkarıldı ki, AVRUPA' ya özenti ile başlayan seksi rahat yaşama duygusu herkesi sardı ve artık o kadar rahat ve de normal birşey haline geldi ki evlenmeden bile seks yapmak, herkes yaşayabilir oldu. Evlilik çekiciliğini yitirdi. İnsan bu ahlaki yapıyla yetişince sadece eşi değil hoşlandığı başkası ile de gizli kaçamak yaşayabilecek kadar arsız, utanmaz, namussuz, ahlaksız oldu...Sadece şunu söyleyebilirim bunlar iyi günlerimiz, bunlar gizli olmaktan da çıkacak artık çok daha fenalıklar ve pislikler olacak böyle giderse.. Bu bir ahlaki çöküntüdür, mükemmel giden bir toplumsal yapıyı bozma çabalarının en net örneğidir. Allah hepimizi böylelerinden muhafaza etsin...

0|0
    1|2
  • evli insanı konuşması suçmu konuşun ama farklı birşey içinse bir yerde bi eksiklik vardır o eksikliği tamamlamak için olabilir

0|0
    0|0
  • ya demek istediğimi iyi dinle mesela bazı erkeklerde aşırı sevişme takıntısı olur bazı kızlar buna terstir tabi mesela o i,stediği zaman istemez o istediği zaman oda kıllık yapar erkekte ne var lan sanki milyar der gider 100 tl bayılır işini hallşeder çıkar gider tabi bazıları monotonluktan kaynaklarınıyor karısı na ilgi göstermemekte bunlara dahildir...

0|0
    0|0
  • Kendisi-eşi- hayatla iletişim problemi.

0|0
    0|0
  • Sadece erkekler değil, kadınlar da doyumsuz :) Ayrıca insanlar değişik kişilerle değişik fantaziler denemeyi seviyorlar. Heyecanlı geliyor. Bu zamanda eş değiştirerek ilişkiye giren insanlar mevcut. Kabullenebilen için macera...

0|0
    0|0
  • bu doyumsuzlukdan degıl cunku bır kadın ısterse erkek onun heyecanına yetısemez ve resmen seks hayatını bıtırır... bence cınsel tecrubesızlıgınden kaynaklanıyor her farklı kısı farklı bırsey ogrenıyor..

0|0
    0|0
  • Eğer bir evlilikte heyecan adrenalin istekler arzular bittiyse

2 tarafta birbirine bunu yaşatmıyorsa bu görüşmeler başlar

ama aklı başında sevgiyi saygıyı evliliğin kutsallığına saygısı olan her insan bu tür şeylerden uzak duracaktır.

0|1
    0|0
  • doyumsuzluk bence

0|0
    0|0
  • erkeklerin zihniyeti bellidir. aksini söyleyen yalan söyler. EVDEKİ KARIM. DIŞARIDAN BENİM OLMAYAN ZARARIM. derler

0|0
    0|0
  • sorun tamamiyle monotonluktan bence farklılık istiyor insanlar kendilerinde hayatın rutininden çıkmak istiyor sanırım..

0|0
    0|0
  • Rutinliğin dışına çıkmak için yapılan bir şey. Yoksa herkes eşini çocugunu çok seviyor.

Ama heyecan, adrenalin, insana yaşadığını hissettiriyor...

0|0
    0|0
  • aldatma diye birşey yoktur...

0|0
    0|0
  • ben çok çekici buluyorum evli kadınları

0|0
    1|0
  • tamamen heyecandan kaynaklanıyor..

0|0
    0|0
  • Doyumsuzluk,degişik heyecan arayişi,eşinin ilgisizligi=karekter

0|0
    0|0
  • eşinde aradığı şeyi bulamayınca dışarlarda arıyor tabiki

0|0
    0|0
  • doyum sevgi aç gözlülük çeverdekilerin sexilgi bunlar sebepler

0|0
    0|0
  • bence eşinden dolayı oluyodur

0|0
    0|0
  • Erkek maymun gibidir..Tek muzla yetinmez.. :)

0|0
    0|0
    • aynı durumu kadın ıcınde dusunmek gerekır bu soruyu cevaplamadan evvel

• heyecan arıyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayatında noksan olanın peşinden gidiyor ..

2|0
    0|0
  • görüşenler bizden değildir

2|0
    0|0
  • Gerçekten seven insan aldatmaz

2|1
    0|0
  • Sebebini kadınlar asla anlayamaz erkek olmak lazım..

1|0
    0|0
    • neden?kadın aldatmıyormu sence?

• Kadınlarda aldatıyor ama ilk gözüne kestiren evli erkek oluyor.

Bir de kendini gizleyen erkek çok...

Yani oranlarsak erkekler daha çok.

• bir erkek ya da kadın eşinden istediklerini konuşarak anlatabilmeli. eşi anlamıyorsa işte orada aldatma başlar diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • her zaman diyorum kimse hergün elma yiyemez..bunu sekse bağlamayın...eşinin en ufacık konuda yetersizliği örneğin eğer ilgisizse ilgili birine yönelir kişi...yada parası yoksa daha paralı birine yönelir...yada sevişmeyi sevmeyen soğuk biriyse başkasıyla yatar...malesefde kimse dört dörtlük değildir...o yüzden doyumsuz insanoğlu her zaman kendine daha iyi seçenekler arar...evliliklerin sonu budur.

1|0
    0|0
    • eskiden kadın erkek farketmeden az ile yetinmek kavramı vardı..simdilerde dunyaya bır dahamı gelıcem dusuncesıyle yasıyor ınsanlar...bır evlılıkte aldatan hangı taraf olursa olsun..aynı seyı karsımdakı ınsan yaparsa tepkım ne olur dıye dusunmelı bence bısey yapmadan evvel...

• cunku artık kadın kendine bakmiyor ve erkegin ihtiyaclarını gidermiyor erkek de mutlulugu dısarda arıyor.

0|0
    0|0
  • bence mutlu olamadıklarından , fazla ilgisizlikten yada fazla ilgiden oluyor...

1|0
    0|0
  • yavşaklıktan

1|0
    0|0
  • Bu sitede evli iki üç erkek var benimde ark listemde sürekli sanal sex istiyorlar , soruyorum evlisiniz karılarınız var diye heyecan diyorlar sanal da her türlü fantezini gerçekleştiriyorsun diyorlar rahatça küfür edip içlerini dökebiliyorlar MIŞ, bu onların dedikleri

1|0
    0|0
Yükleniyor...