Allah tüm emeklerin karşılığını verir mi ya da her insan emeğinin karşılığını alır mı?

Öncelikle bir yeteneğim var ve bunun için çok çalışıyorum hatta biraz kabaca olacak ama benim yaptıklarımı hiçbir enayi yapmaz diyebilirim.İşte mesleğim için elimden geleni yapıyorum (ne olduğunu sormayın) Ama bu işin sonucunu bilmediğim için sık sık depresyona girip kendimi çok kötü hissediyorum.Ya çok azimli biriyim insanlar benim bu istikrarımı ve azmimi görünce benden bir şeyler çıkacağına emin oluyorlar en kötüsü de bu işte.Yapamazsam korkusu üstüme çöktü resmen.Bende bunu merak ediyorum ben Allah için ibadetlerimi yapan biriyim ama zaman zaman da çelişkiye düşüyorum yardım etmeyecek diye.Bende araştırdım meğerse Allah tüm emeklerin karşılığını verirmiş.Bununda gazını aldım tabi.Sizlerden de hayatınızdan örn. vererek bana yardımcı olursanız sevinirim ne bileyim belki çok emek veripte karşılığını aldığınız şeyler olmuştur?

0|0
46

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptıgın zerre kadar seyın mukafatını kat kat alıcaksın. yaptıgın zerre kadar ktulugunde karsılgıını alacaksın buyrulmustur.. Allah bızlerı yaptıgımız hayrlı ıslerde Karslıgını muhakka verır ALLAHIN adaletıne guven . Her zaman sukretmesnı bıl Ve sabret..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Ömrun boyunca yaptıgın herseyin karsılıgını iyi niyetlerin ve kötu niyetlerine göre

bu dunyada kısmen ahiret te tamamen alırsın.

1|0
    0|0
  • Allah her yapılan şeyin karşılığını fazlasıyla verir emin ol, tabi illegel bi iş yapmıyorsan, ne olduğunu yazmamışsın

0|0
    0|0
    • emin ol yanlış bir şey yapmıyorum,eğer bu işe sahip olursam kendisine yemin de ettim zaten önce kendime sonra da başkaları adına hep hayırlı işler yapıcam.

• iyi hadi bakalım, umarım başarılı olursun :))

• Allah herkeze karsılıgını vermiyo bana hiç vermedi veren varsada yazsın buraya

0|0
    0|0
  • Eğer yaptıgın işte alın terin varsa kesinlikle emeginin hakkını alırsın , iyi ise iyi kötü ise kötü.

0|0
    0|0
  • önce beklentilerini minimuma indir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• arkadaşm öncelikle her neyle ilgileniyosan epeyce vakit ayırıyorsun galiba...yaptıkların takdir edilecek değerde olmasa insanlar başarabileceğine bu kadar inanmaz...bence karamsarlığa düşme,sen de kendine inan...Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmaz,kişi yeterki kendi için hayırlı olanı,iyi olanı yapsın...çelişkiye falan yer verme...zaman zaman hepimiz umut açısından acabalar yaşıyoruz ama önemli olan elimizden geleni fazlasıyla yapmak ve Allah a tevekkül etmektir.senin için hayırlı olan er geç seni bulur...istedğn her neyse kavuşman dileğiyle :)))

0|0
    0|0
    • ya zaten yaptığım işin hayırlı olmama ihtimalinin nasıl olabileceği hakkında düşünüyorum kime söylesem hayırlısı da hayırlısı hayırlı değilse rüyamda falan göstersin de kendimi mal gibi hissetmiyim.

• teşekkür ederim

• rica ederm...:))

• emeklerin karşılığı alınıyor evet.ama bunun zamanı belli değil ne yazık ki..çok uzun süre çalışırsın belki kavuşmak daha da uzun sürer zafere.ama hiç bi emek karşılıksız kalmaz.sen içindeki azime tutun.bırakma derim.işin ne bilmiyorum ama yürekten başarılar :)

0|0
    0|0
    • ama örneğin birisi yıllarca üniversite sınavına çalışıyor ama istediği bölümü ya da üni. yi kazanamıyor e bak emeğinin karşılığını alamadı işte?

• Ben alemlerin Rabb'ine teslim oldum(Bakara,131)

Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse, onun mükafatını görecektir.(Zilzal,7)

Hayırlı mutlu geceler,Allah hayrını kabul etsin inşaallah:)

0|0
    0|0
  • çalışıp emek verdiğim şeylerin karşılığını hep almışımdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...