Kadınlar, erkekler ve zeka

neden kadınlar erkeklerden daha zeki olduklarını iddaa etmelerine rağmen, bunu hayata geçirmekte erkekler daha başarılıdır? yani kadınlar daha zeki ise dünyayı neden erkekler yönetiyor

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Dünyayı erkekler yönetmiyor masonlar yönetiyor, onlarda sayıca fazla olarak yahudi kadınlar :) Ülkeler arası siyasi entrika kesinlikle bir erkekten çıkmaz, erkek dediğin yalan söylese belli edebilecek varlık, açık açık kartları oynayıp bir de yüzüne baka baka uyutabilme yeteneği çok daha az.. Erkekteki analitik düşünce, askerlikte ve bedensel şeylerde çok daha iyiler. Bir de Üniverste hocaları sayıca ezici üstünlüğü olan bayanlardan oluşuyor. Bayanlar uluslararası şeylerde erkeklerden daha iyi bir kere dil zekası doğuştan geliyor ve o erkeklerin çok azında oluyor. Ben Bilkentte, hazırlıktayken sınıfta 20 erkek 3 kızdık işin sonuna doğru erkekleri attılar okuldan, sınıfta 18 kız 2 erkek olarak kaldık mesela. Anca 2 erkek hoca falan oluyor hadi zorlasan 3. Mezun olurkende toplasan bölümde 15 erkek vardı ben mezun olurken anca 3 erkek mezun oldu. Yani o yüzden diyorum ki zor konulara değilde basit ve düz mantık olanlara yatkınsınız. Başınız hafif ağrısın bir meseleden hafif canınız yansın uzaklaşıyorsunuz. Ama biz öyle değiliz çözene kadar üstüne gidiyoruz.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kadın filozof neden yok diyenlere ODTÜ yayınlarının "Kadın Filozoflar Tarihi" isimli kitabını okumalarını öneriyorum.

Sırf düşünüyor olduğu için "bir kadın nasıl düşünür, bu kesin cadıdır" diye uçurumdan aşağı atılan filozof kadınları ve çektiklerini en iyi o kaynak anlatıyor Türkçe olarak.

Tüm o baskıya rağmen susmayan, düşüncelerini dile getirenlerin sonu da belirtiliyor.

Eski zamanlar erkekler için de kolay değildi ama kadınlar için İMKANSIZDI.

Sokrates örneğini vermek istiyorum. Bu adam yıllarca özgürce dolaşıp, etrafına gençleri toplayıp o meşhur Sokrates tekniğiyle gençlere bir şeyler öğretti, düşündü, paylaştı... Ta ki döneminin güç sahiplerinin çıkarlarına ters düşecek lafları edene kadar.

Oysa eski dönemde kadın bir filozof için bırakın etrafına gençleri toplayıp bilgi aktarımında bulunmasını, düşünmesi bile onun öldürülmesi için geçerli bir nedendi.

Galileo bir erkek bu araştırmaları yapamaz diye yargılanmadı Engizisyon mahkemesinde, söyledikleri kilisenin söyledikleriyle paralel olmadığı için o süreçten geçti.

Kadınlar düşünüyor oldukları için öldürüldüler, dışlandılar... Bırakın sisteme kafa tutmayı, zaten onların düşünmesi bile sisteme kafa tutmak olarak algılanıyordu... Bir kadın düşünemez, o kadın cadı olmalı, öldürün.

Kaldı ki onca eziyete rağmen yine de çok kıymetli filozof ve bilim kadınları var eskilerden. Bence onca eziyet ve cinayete onlar bile mucize.

Daha pek çok şey var. Başarıları kanıtlandığı halde bilim insanlarının üye olduğu topluluklara üye yapılamayan bilim kadınları (dışlanmak), aldığı derece bir erkekle eşit olduğu halde okul birincisi olarak erkek olanın gösterildiği, kadın olması yüzünden geri plana atıldığı filozoflar. Bu örnekler çok da eski zamanlardan değil.

Göçebe hayat ne zaman bitmiş kadın erkeğin altında o vakit ezilmiş. Anahan dönemlerde kadınlar da erkekler kadar aktifti toplumun her türlü aşamasında.

Yüzlerce yıldır tek tanrılı dinlerin beslediği kadını ezen bir dünyada yaşıyoruz. Ama teknoloji ve bilim her gün kadını hak ettiği yere bir adım daha yaklaştırıyor.

En basitinden bir örnek vereyim, absürt olacak ama . Yıllar önce bir kadının erkek bebek sahip olamaması o kadının suçuyken ve bu nedenden pek çok kadın eziyet çekmişken bugün artık biliyorz ki y kromozonunu veren babadır.

Bugün hala en gelişmiş ülkelerde bile cinsiyetlere roller yükleniyor, kızlara farklı erkeklere farklı alanlar sunuluyor... Kadınlar daha halen emekliyor çünkü yüzlerce yıllık zorla (ilahi dinler aracılığla) öğretilmiş şeyler 20. yüzyılda başlayan değişimle komple değişemez...

1|1
    0|0
  • Çünkü erkekler kadınlara fırsat vermiyor.Karısından dayak yiyen yada çalışmasına izin verilmeyen bir erkeğe çok nadir rastlarsınız.Ama tersi bir durum kadın için artık normal karşılanıyor.Adım atamayan kadın doğal olarak yol alamıyor.

1|0
    0|0
  • bugün balık yedim çinkomu aldım fırtılanalar estireceğim

0|0
    0|0
  • dünyayı erkekler mi yönetiyor ?

0|0
    0|0
  • bi kadın milletvekili eşi tarafından dayak yiyo nedeni adamın egosu böyle bi yerde yaşıyoruz sadece burda değil böyle olupta utanıp kimseye söyleyemeyen girimşimci ve başarılı olması engellenen bir sürü kadın var

0|0
    0|0
    • doğru ama ülkemzde değil demokrasi ülkesi denilen amerikada bile senatörler yardımcılar eşlerine işkence yapıyorlar hemde göz önüne çıkamıyorlar

• evet haklısınız oda ayrı bi konu başlığı

• ayrı değil aslında tamda bu konuyla ilgili

Erkekler Ne Diyor 5

• Kadınlar mantık yerine daha çok duygularına göre hareket ederler. Duygular mantıktan ağır basar. Anne olacağı bebek çocuk yetiştireceği ve çocuk hassas bir ruha sahip olduğu için çocuk ve bebek psikolojisine göre duyguları ağırlıklı olarak yaratılmıştır.

0|0
    0|1
  • Neden bir kaç istisnalar dışında tüm bilim insanları, tüm ünlü şairler erkek? :)

0|0
    0|1
    • arkadaşım, kadınlar düşündüğünde bu cadıdır diye uçurumlardan atılıyordu. kadınlar büyük zorluklardan geldiler. erkekle bir tutamazsın şu an için.

• soruna tam puan verıp kacıyorum hacım

0|0
    1|1
  • ingiliz bilim adamları erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğunu kanıtlamış

0|0
    1|1
    • Kaynak nerede? En son yapılan araştırmada kadınlarn IQ seviyesi daha yüksek çıkmıştı... Level 4'sün, link ekleyebilirsin. Kaynak kopyalar mısın?

• Verdiğin link 2006'ya ait... 2012'nin araştırmasına bak, benim level'ım yetmiyor, link kopyalayamıyorum. Google'a "kadınların IQ'su daha yüksek çıktı" yaz.

• geçen senede haberlerde görmüştüm o günden bu yana omega3 e yüklenmişler galiba bu arada niye beni kadın erkek ayrımcısı muhamelesi yaptınız lan

• Biz olmasak naparlardı acep. Bastım yıldızları. Arkandayım desemde çok güvenme zira kızlardan korkulur.

0|0
    0|0
    • Kadınlar biz olmasaydık bu kadar ezilmezdi. Kadının erkeğe, erkeğin de kadına ihtiyacı var... Ama aile ve çocuk için. Başka bir şey değil.

• espiri yapıp yapmadığını nereden anlayayım birader her türlü insan çıkıyor :)

• Öyle peygamber ocağı gibi burası :))

Yükleniyor...