Erkek egemen topluma karşı kendini ikinci sınıf gören bir mahluk olarak "Kadın"

İnanç, dizgeler ve geleneği benimsemiş bir ailenin "iradesiz" ürünü olan ve bu tahakküm ile yetiştirilen kadınlar hakkında ne düşünüldüğünü, hem kadınlara, hem de erkeklere sormak istiyorum.

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• heeh, bu isme bu başlık ve bu konu yakışırdı zaten:)

dünyanın geri kalanını bilmem, bu topraklarda kadın kendine kadın olduğunu sürekli hatırlatmak zorunda kalandır. beyni genital bölgesine sıkışmış olan pek çok "kadın" ve "erkek" sürekli olarak senin hareketlerinde bir kadın ararlar. spontan davranma hakkın elinden alınmıştır çünkü ya kadın gibi davranman gerektiği hatırlatılır sürekli ya da kadın gibi davranmaman gerektiği!

uzun lafın kısası, kronik bir nevroz haline dönmesi kuvvetle muhtemel bir beden durumudur. niyeyse hep bir beden durumundan fazla olması gerekmektedir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kim bu 2. sınıf muamelesi gören kadınlar ya bi türkü tutturmuşsunuz söyleyip duruyosunuz. neymiş efendim örtünmek değil mi tüm sorun bu. kardeşim bende açığım çalışıyorum gece de çıkıyorum şehir dışına da gidiyorum ne kazanıyorum hiç. o kadınlar örtündü evinde barkında diye ne kazanıyor hiç. yada ben ne kaybediyorum hiç. o ne kaybediyor hiç. kadına şiddet dimi dövülüyo sövülüyo. şiddet gören çocuk yok mu bu ülkede, şiddet gören erkek yok mu bu ülkede? neymiş 2. sınıf vatandaşmış örümcekleşmiş beyinlerin uydurmaları tüm bunlar

1|0
    0|2
  • ülkemizde bayanlar kesinlikle alt sınıf görülüyor.bu görüş açısını benimseyen erkekler ve sahiplenen de gene bayanlarımız anneler.

0|0
    0|0
  • ataerkil bir toplumuz ve erekek egemenliği olan bir ülkede yaşıyoruz kadın her zaman erkeğin al sınıfındadır bu kadar basit...

0|0
    0|0
  • cob hakli.

0|0
    0|0
  • her şeyin başı yine kadın.erkeği güç simgesi haline getiren de erkek çocuk sahibi olmak için tüm koca karı yöntemlerini deneyenler de aynı kadınlar.iradesiz değiller aksine erkeği iradesi altına almayı en iyi becerenler de bunlardır.ne diyorum ben lahn.neyse kadın var kadın var demek istemiştim ben. :(

0|0
    0|0
  • Kadın olduğu için utanması ve saklanması gerek kadının. Tecavüz bile edilince suçlu ilan edilip tiksinilesi bir varlıktır, hep himaye altında kalmalı ve asla zekasını kullanmamalıdır. Zaten erkeği yanındayken ona mı düşmüş düşünmek(!) Ama yeri geldiği zaman muhtaç muamelesi yapılması da asla yersiz değildir, sonuçta bakıma muhtaç besliyorsun, seversin de döversin de.

Kuran-ı Kerimi kendince yorumlayıp evirip çevirip mealleyip kadını ezmeye çalışan yobazlara hiç girmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bazı kadınlar bundan hoşnut oluyor. Herkesin istekleri farklı.

0|0
    0|0
  • Haksızlık. Sadece bu kadar.

0|0
    0|0
  • aynen oyle burdada oyle yorumlara bak kız aldattım dıyo mıllet sıtede taslıcak nerdeyse erkek yapsa sırtı sıvazlanıyor bunuda en cok sıtedekı kızlar yapıyor ıncele soruları anlarsın

0|0
    0|0
  • bence kurallar insanı korur sınırlar olmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• inancı yüksek bir millet olsaydık Hz Muhammed Hz Ali nin eşleri ile söylediği övgü dolu sözlere önem versek yükselen bir toplum olurduk

1|0
    1|1
  • butun hakları aldınız daha ne ıstıyorsunuz anlamadım.rahat sekılde herseylerı yapıyorsunuz.yenı genclerımız hatta ruhdakı bekaretı bıle kabullendı. ınsanlarımızda degıstı.bayanlar el ustunde tutuluyor.siddet yenı okumus kesımde az.ben artık esıt oldugumuzu hatta bayan egemen bır toplum olustugu dusuncesındeyım

0|0
    0|0
  • kadinlarin bir sekilde orgutlenip bu ise bir son vermek adina mucadele etmesi gerektigini dusunuyorum. zor ama aklima baska bir yok gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Ataerkil toplumda kadınları seks objesine indirgeyen erkek şovenizm hakimdir ve kapitalizmin kadının nasıl metalaştırıldığı görmezden gelinir.

Yani kadın ne yaparsa yapsın, cinsiyeti veya erkeklerin onunla ilgili düşündüğü cinsiyeti, kendisinden önce gelir.

0|0
    0|0
  • Kadının kadına düşman olduğu bir memleket burası. Ataerkillik de neymiş?

0|0
    0|1
  • Kas gücünün artık pek bir işe yaramadığı şu çağda kadınların elinde büyük bir fırsat var. Kendi kaderlerini kendileri çizecekler.

1|0
    0|0
  • 20 yıl sonra görürüm ben senin türk kadını anlayışını

sanki kızın olmayacak bakıyorumda burada 18 ve 22 yaş arası yeni nesile affedersin bundan sonrasını devam etmek istemiyorum

kafanızı kumdan cıkarıp gercekçi olun yakalakalıgı bırakın

0|0
    1|0
  • İnanç ve gelenekler hepsi değersizdir. İnsanı sınırlandıran da bunlardır. Başka bir insana karşı üstün olma iznini veren de bunlardır. Değersiz asalaklar.

0|0
    1|0
  • benim bağırasım gelir Pirayeeee diyee.

1|0
    0|1
  • erkeklerin tutsak kalması kadınlara bağlıdır. "ve" iki öğeyle doğrulanması gibi erkek kadına kadın erkeğe muhtaçtır. ama sistem erkeği eğemen kılıp kadını mutfağa yalancı bir kültüre yapıya hapsetmiştir. bu yüzden kadınlar hep ezilen taraf olmuştur. onların uyutulmasından bu sistem yararlanıp devamlılığını sağlıyor. kadınların gücü bir ortaya çıksa özgür bir yaşam olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...