Beyin sınıflandırmasına inanıyor musunuz ?

Hayatım boyunca tanıdığım gördüğüm herkes zeki olmanın doğuştan geldiğini söyledi bana . Aslında daima çalışmak gerektiğini söylediler ama bilinç altımda hep bir yerlerde bu doğuştan gelen bir şey sen yapamazsın vardı . Bu saçma düşünceyle büyüdüm ben . Doğuştan gelen bir şey bende yok nasıl olsa diye beynimi nasırlaşmaya bıraktım . Ama sonra farkettim ki bununla alakası yok . Her insan zekidir bence . Ama hep bir sınıflandırma var . Ben lisedeyken sınavlardan en yüksek alan hep zeki olurdu . O yapabilirdi , o çok zekiydi , o farklıydı , onun beyni vardı adeta .. Ama bizim yoktu işte o bir şey söylediğinde doğruydu ama başkası söylediğinde yanlıştı . Bu tür sınıflandırmalar çok saçma . Ayrıca bir insanın başarısının sınavlarla sınanması da çok saçma . Herkesin bunu saçma bulduğunu düşünüyordum ama bugün lise yıllarıma geri döndüm beyninin farkında olmayan insanlar görmeye başladım . Sizde böyle mi düşünüyorsunuz merak ediyorum . Biri sizden daha yüksek bir makamdaysa onu sizden ve tüm insanlardan daha mı zeki görürsünüz ? Gerçekten bu sınıflandırmaya inanıyor musunuz ?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Zeki olma hayali, tüm insanlar için idealdir. Ancak zeki insanların yaşantı tarzı ile toplumun yaşantı tarzı arasındaki çelişkiyi gördükleri zaman, acaba bu insanlar zeki mi? Ben bu insanlar gibi mi olmak istiyorum? Soru ifadelerini insanlar kendilerine sorarlar.

Zeki insanların zeka ifadeleri çoğunlukla doğuştan gelmektedir, ancak siz iyi bir eğitimden geçtiyseniz, zeki insanların özelliklerini gösterirsiniz. Tam tersi olarakta zeki bir insan kötü bir eğitimden geçtiği zaman normal insan modelini gösterecektir.

Zaman zaman sorulur, zeki insanların özellikleri nelerdir? Özelliklerinden bir tanesi çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarakta irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.

Üstün zekalı insanların diğer bir özelliği ise hem zeki görünüşlü olmaları ve hem de doğal görünmeleridir. Hem zekalarını belli ederler ve hem de çocukça bir yapıyla hareket ederler. Bu nedenden dolayı da sorgulanırlar; bu kişi gerçekten zeki mi?

Zeki kişiler hem disiplinle ve hem de oyun oynar tarzda işlerine eğilirler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası da vererek yaptıkları işten büyük bir zevk alırlar.

Zeki kimseler hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar ve hem de hayal dünyası içinde yaşarlar. Ürettikleri şeyler gerçek dünyada kullanılacaktır, ancak olmayan şeyleri üretmek zorundadırlar. Normal insanlara göre üstün zekalı insanların düşünceleri fantestiktir, ancak bilimsel çalışmalar fantestik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.

Üstün zekalı insanlar hem dışa dönüktür ve hem de içe dönüktür. Normal insanlar bu olaylardan sadece birisine sahiptir. Normal bir insan ya dışa dönük bir yapıya sahiptir, ya da iç dünyasına kapanık yaşar, Zeki insanlar ise zaman zaman dışa dönüktür, zaman zaman da iç dünyalarına kapanırlar. Ancak bu olayı son derece dengeli bir şekilde yaparlar.

Üstün zekalı insanlar son derece inatçı yapılı kimselerdir. Başarısızlıkta asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Düşünsenize, Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmıştır ve asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır.

Üstün zekalı insanlar halkın nazarında ukala tabir edilen yapıya sahiptirler. Bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan konuşmazlar ve konuştukları konu hakkında derin bilgiye sahiptirler, bu nedenden dolayı da konuşmalarında inat ederler. Bu da onların ukala damgasını yemelerine neden olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tüm bunlar aslında İnsanın kibirinden kaynaklanıyor, kimse kimseden ne üstün nede aşağıdadır. Herkez eşittir ama herkezin başarılı olacağı kulvar başkadır. ve bunlara artı olarak şartlar ve bunları elde edebilmek için çalışmakta en önemlisidir.

Aşağıda kısa bir lik vericem izle anlarsın...

link

1|0
    0|0
  • Lise zamanlarımda ne biliyim fizikte, matematikte veya benim yapamadığımı yapanda bir üstünlük görür ve adamın imkansızı başardığını sanırdım ama insan öyle muhteşem bir canlı ki azim ettiğinde ve kendine güvandiğinde çekindiklerini, ön yargılarını bir kenara bıraktığında yapamıyacağı hiç bir şey yok bu tamamen yetişme tarzı ile alakalı ebeveynler bu konuda bire bir sorumlu kişiler baskın ailelerde böyle sorunlar sıkça ortaya çıkıyor ve zamanla düzeliyor ama sen düzelene kadar atı alan üsküdarı geçiyor. Sınıflandırma konusuna gelecek olursak sınav zaten saçma, bir kurum illaki bir şeyleri öğrenip öğrenmediğini denemek zorunda ama bizim sistemimizdeki gibi yarış atı gibi olmakla olmamalı bu da devletimizin acizliği.

0|0
    0|0
  • hayır kimse bir diğerinden zeki değildir

dediğin gibi her insan zekidir

kullanmak değerlendirmek ayrı bir durum

benden yüksek bir makamda olan insanıny etenekleride önemlidir

insanlar ilgi alanlarını genişlettikçe başarıya ulaşırlar

ve her zaman bilinmeyen bir şey aklımıza kazınır bir yeni şey daha öğreniriz

herkesin bilmedikleri vardır

sen düşündüklerinde söylemlerinde haklısın

0|0
    0|0
  • bu ülkede zeki olmanın saçma sapan standartları var ve bir insanın mevkisi seçimlerinin, karşısına çıkan fırsatların ürünüdür.

0|0
    0|0
  • evet beyinler genelde bize böyle oyunlar falan da yapabilir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çalışan kazanır diyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...