Erkekler neden ideal kadın için bu kadar yanıp tutuşuyor?

yani ideal bir kadın tipi yaratıp ona benzemeyen kadınları gördükçe hayalindeki kadını yyüceltip diğer kadını da aşağılamanın mantığı nedir?kadın senin idealinde yarattığın kişi değilse bu onun yetersizliğni mi gösterir yoksa senin ütopik bakış açını mı?ideal kadın tipinden ne zaman vazgeçip kendi kadınlarınızı arayacaksınız söyler msiniz?

Güncellemeler:
kadınlar da ideal erkek arıyor diyenlere cevaben:evet arıyor olabilrler ama bulamayışlarının ardından elindekini sahiplenebiliyor sonucu olmayan bir arayış içine girmiyor.kabullenmek diyoruz farkına varmak saihp olduğunu keşfetmeye çalışmak falan filan.

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Ergenken her erkek ideal kadını arar durur. Sonra elindekini kaybedince ideal bi' erkek olmadığını dolayısıyla ideal kadının kendine bakmayacağını anlayıp ergenliği atlatır. Sonra normal hayata dönüp aşık olduğu kadını olduğu gibi kabul edip hayata devam eder. Hala ideal kadını arayayan erkeklerde ergenlikten çıkma yolunu kaçırmışlardır uzak durun.

1|0
    0|0
  • kadınlarda ideal erkek aramıyorlar mı ? görüyoruz evleneceğim erkek kaşlı gözlü döşü kıllı atlı katlı yatlı olsun vs..

bi ayetle cevap vermek istiyorum

Kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara

layıktır... (Nur Suresi 26. Ayet).

temiz bi erkeğin her haltı yiyen birisini istemesini yada tam tersi.. etik buluyormusunuz.

herkesin aklında bir ideali vardır o özelliklere sahip kişiyle evlenmek isterler. kimileri sabırsız olur beklemeyi bilemez ilk karşıma çıkanla evlenirim der kimileri sabırlı olup o kişiyi bulana kadar beklerler.

0|0
    0|0
  • İdeal kadın ve ya erkek yok , kadın kadındır erkek erkek

0|0
    0|0
    • Benim birşey yapmama gerek yok, seni ideal kadın yapmaya calişsam sen yine kadınsın yine, benim için degişmez bu, ayrica cok yapmacık gelir

• Kızlar ideal erkek tipinden vazgeçip kendi erkeklerini arayacakları güne kadar...

0|1
    0|0
  • Adam gibi adam ve kadin gibi kadın kriterleri değişmeli...bence yoksa ideal yalnizlik aynen devam;)

0|0
    0|0
  • İyi temellendirme yapmışsın. İdeal kadını ararken buna uymayanları aşağılamak... doğru tespit. Freudisyen bakış açısıyla erkek - anne ilişkisi diyebilirim belki. Kadınlara özel bir çok durumu erkek çocuk annesinde dışlar. gerisini bağla işte

0|0
    0|0
  • sahiplenme egosu erkeklerde daha cok yoğundur.keşfetmek dediğimiz geçicidir

0|0
    0|0
  • Her erkek bunu aramaz mesela ben aramam önemli olan dürüst olsun en başta güven sevgi ve sadakat yeterli

0|0
    0|0
  • ergenlikten kurtulana kadar güzellik ondan sonra sevgi ön plandadır sevgi saygı ve sadakat olgun erkek bunlara bakar

0|0
    0|0
  • Hemcinslerimde o kabullenme dediğin olayı yapıyor.Buna Leo Tolstoy ve Sokrates i örnek gösterebilirim.İkiside karılarının dırdırından bunalmıştı.Hatta Tolstoy u mezara bile soktu karısı.

0|0
    0|0
  • Ne zaman oldugu belli..

Yeni hayat kurma fikri benliğimize oturduğunda. Boşuna evlenme vaktin geldi artık demiyorlar erkekler icin

0|0
    0|0
  • ya iyi de bu sorun sizde de var...

şahsen ideal kadın aramıyorum... uysal kadın arıyorum... kadının uysalına uysalca davrandın mı herşekle girer buna inanırım ki yaşadım... gerci buna da güçlü bi erkeklik gerektirir... yani akıl olarak...

0|0
    0|0
  • öyle bi kadın mı varmış la

0|0
    0|0
  • özlenen üye

0|0
    0|0
  • Evrimin getirdiği nokta bu.

0|0
    0|0
  • Daha sonra yine bu soruyu sordun ama olsun cevap vereyim; bunu sadece erkekler yapmıyor kadınlar çok daha fazla yapıyor.Misal biscolata erkeği.Ayrıca demişin ki kadın senin idealinde yarattığın değilse; bu onun yetersizliğini gösterir diye; e o zaman zaten o insanlar idealindeki bulmadan ilşkiye başlamazlar ki.E ilişkiye başlamazlarsa da onu aşığalama ya da kadını yetersiz görme denen birşey olmaz.

0|0
    0|0
  • boşuna uğraşmamak için tabikide

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• yani kafalarında belirledikleri bi kaalıp var o kalıba sığmayan bayanları ya aşağılarlar yada benzetmeye çalışırlar baktı benzetemiyor giderler

aslında düşüncelerini değiştirip karşıdakine bi şans verip kimse onu o olarak tanımaya kalksa kim bilir mutlu bi başlangıç olacak...

1|0
    0|0
  • çok güzel bir konuya değinmişsin tebrikler.

0|0
    0|0
  • iyi de biz kadınlarda ideal erkek ararız genelde.

0|3
    0|0
  • erkekler ideal kadın mı arıyormuş?aşık olunca onların da feleği şaşıyor kendilerini kandırıyorlar işte erkek egosu

0|0
    0|0
  • sevdiğin kişi ideal tipindir

1|0
    0|1
  • he ya çok doğru dedin geri mi döndün sen

0|0
    0|0
Yükleniyor...