Siz nasıl atlattınız "Çözümler Tükenip Şevk Kaybolduğunda"

Muhtemelen çoğumuz hayatımızın bir bölümünde yaşamışızdır. Nasıl atlatabildiniz yada atlatabildiniz mi? (örnekde verebilirseniz iyi olur)

"Maddi yönde çok da sıkışık kalındığın da da kurtulmak için yapilabileceklerde daralabiliyor"

Bireysel Düzeyde

Yapılabilecekler:

_Bireylerin iş

dışındaki yaşamlarında bazı

değişiklikler, örn., hobiler edinme,

sosyal ilişkileri geliştirme, tatil ve

dinlenme için zaman ayırma gibi,

yapmaları, duygularını ve

zorluklarını paylaşmaları ve

gerektiğinde yardım istemeleri.

Aile Düzeyinde Yapılabilecekler:

_Ailenin destek ve sevgi

göstermeye çalışması, aile içinde

yaşanan sorunların ele alınması

ve çözümler geliştirilmeye

çalışılması.

İş Arkadaşları Düzeyinde

Yapılabilecekler:

_Aynı iş yerinde

çalışanların zaman zaman iş dışı

konularda konuşmaları, birlikte

hoşça vakit geçirmeleri,

aralarında daha sıcak ve yakın bir

ilişkiler kurmaya çalışmaları,

birlikte çalışmaktan kaynaklanan

sorunların zamanında, sorun

kronikleşmeden çözümlenmesi,

bu zorluklarını paylaşabilecekleri

destekleyici gruplara katılmaları,

işte daha kıdemli olanların

yenilere adaptif, uygun rol

modelleri olmaları.

Güncellemeler:
Sorunun başlığı bile yeterli tabi ki de nette bakınirken karşıma çıkanları da eklemek istedim.

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• bahsedildiği gibi. güzel soru ve cevap. doğrusu da bu.

0|0
    0|0
    • Himm.. Teşekkürler. Ben birazda örneklebilsin istemiştim. Hepimiz birşeyler yaşıyoruz da farklı durumlar ve bu durumlardan çıkış anlamında

• umutsuz olma. diyeceğimde :) görünüş haklı çıkarıyor seni. neyse ben yine bir umut vereyim belki soru saatini değiştirmiş olsan aksam 9-10 gibi çıkabilir birseyler.

• :) bende şu saatte soru sormayı tercih etmiyorum da netim yok bea :( .d

Erkekler Ne Diyor 5

• biri hayrına özetleyebilir mi bana soruyu. çok uzun üşendim aga

0|0
    0|0
    • :) sorunun açıklama bölümünde ki ilk satır yeterli gelebilir belki. Devamını bilgi olsun diye ekledim

• Insan oğlu herşeye alışıyor değil mi

• evet. Allah kimseye göstermesin evlat acısı yaşayanlar bile bi süre sonra alışıyor. daha kötüsü yoktur heralde..

• yaşadığın müddetçe sorunlar karşına çıkacaktır. çözümü olmayan hiçbir sorun yoktur.(ölüm hariç).ve en önemli sorun bile zaman geçtikçe önemini kaybeder.sen elinden geleni yap sonrası saldım çayıra mevlam kayıra de.herşey senin istediğin gibi gitmiyor.

0|0
    0|0
  • herşey bir yere kadar sevgili arkadasım eşinde olsan yanındaki kişi bir yerde sen yine yalnızssın doğanın kanunu bu iç çatısma yaşamadan hayatı olumlu yönlerinden çok olumsuz yönerini ele al ve onları tek bir kalemde sil geriye kalan senindir.

0|0
    0|0
    • Kendi hayatımdan herhangi bir misal veriyorum bir dönem: fibromiyalji kas romatizması da denen ah rahatsızlık yaşamıştım. Tedavisi olarak nemli olmayan bir şehirde yaşamam, tatile çıkmam, hiç üzülmemem evde de mutsuzluğun mümkün mertebe yaşanmaması gibi tedavi yöntemleri söylenmişti fakat bunların hiç birini sağlayamadık.. O dönem kapanana kadar süründüm resmen. Iki yılım gitmiştir. Tedavisi kısaca mutluluk olan birşeyle mücadele etmek. Yani silip geride bırakabilmelik birşey yaşamamamisti o yıllarda

• Azami bi hale geldi. Müdahele edemediğim şeylerin kendiliğinden azalmasıyla

• senin ciddi bir şekilde yardıma ihtiyacın var ama uzman kişilerle çözmelisin mesela psikolgla görüş ama çözülmeyecek dert yoktur hayatta bunuda unutma sadece biraz yıpranmıssın kendi kendine çözemeyecek gibigözüküyosun şuan için.

• bu kadar yazının muhakak kısa bir anlatımı vardır

0|0
    0|0
  • değişiklik yapın. değişik mekan deneyin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...