Patrikhanede ayine katıldınız mı?

Bugün 6 Ocak malum Julyen takvimine ortodoksların kutsal günü. İsa Peygamberin doğumu. (Katoliklerin Grogeryan takvimine göre 25 Ocak). Bugün İstanbul'da (Fener Rum Patrikhanesinde) sabah 9'da başlayıp 12'de biten bir ayin vardı. Akabinde denize Haç atma töreni yapıldı. Siz bir ayine kayıldınız mı?

Güncellemeler:
Düzeltme: 25 Ocak değil, 25 Aralık. (Düşündüğüm ile yazdığım, düşündüğüm ile söylediğim bazen farklı oluyor)

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Katılmadım.Katılmamamın da büyük bir kayıp olduğunu düşünmüyorum.Her sene aynı şey. Biri zatürre olup ölcek o zaman akıllanırlar.

0|1
    0|0
  • Bize yakisir mi lan ayine katilmak? Tövbe estağfirullah.

0|1
    1|0
  • katılmadım da niye katılayım?

0|1
    0|0
  • illaki o dinden olmaya gerek yok bence katilmak icin.saygi duymak ve onlarin ne yaptigini izlemekte guzel bir deneyim. ben katilmadim ama yurtdisindayim merak edip kliseye gittim

0|0
    0|0
  • Katılmadım. Ama kilisede mum dikip dua ettiğim oldu. Orası da Tanrı'nın evi sonuçta...

0|0
    0|0
    • Tanrı, Allah'ın Türkçesi değildir. Nerden uydurdun:) Tanrı, İlah'ın Türkçesidir. Allah özel isimdir. Tanrı cins isimdir. "delee" kafan çok karışık senin, mum dikip dua etmek de ne leyyn:) Ah popüler kültür, gençlerimizi heder ettin. Mumla dua eden tipolojiler üremiş:)

• Kafam gayet net. Mum dikip dua etme alışkanlığım da yok. Turist olarak gezdiğim bir kilisede bir kere yaşamış olduğum durumdu. Bunun hesabını da sadece Tanrı'ya veririm. Beni başkası yargılayamaz. Ayrıca İlah da Allah demektir. Kavram karmaşası yaratmayın.

• Evet katıldım. İstanbul'da Santa Maria ile Saint Antuan Kiliselerinde katıldım. Bursa'da da Fransız Kilisesinde gitmiştim.

0|0
    0|0
  • Hayir ama gormek isterdim..

1|0
    0|0
  • isanin dogum günü 25 aralik yani noel degilmiydi ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 4 hristiyan ortak danaya girmedikçe gitmem partikaneye :D amenno dorimee

1|3
    0|0
  • Zevkine katılmak isterdim :)

0|1
    0|1
  • Yakınımızdaki kiliseye Nikodimos Kabarnos gelse giderdim.

0|0
    0|0
  • bir kaç tanıdığım var her kişi istediği şekilde dinini yaşamalı yaşıyorlar zaten kadıköyde pazar ayinlerine rast geliyorum düğüne gider gibi giyiniyorlar

0|0
    0|0
  • gelirim bidahakine bende şarap içeriz

0|0
    0|0
  • katılmadım davet eden olursa gelirim

0|0
    0|0
  • Katıldım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...