İlla spor için salona mı gitmek lazım?

Parası olan var olmayan var spor için salona mı gitmek lazım yani dışarda yürüyüş ya da koşu yapmak, bisiklet binmek spor sayılmaz mı faydası olmaz mı?

0|0
28|50

En İyi Erkek Görüşü

• Doğrusu da odur aten spor salonuna gittiğinde olacak iki şey var birincisi, protein tozuyla çeşitli kimyasallarla 1 yılda şişmiş gorile dönmüş, vücut kas yapısı ve anatomisi hakkında zerre kadar bilgisi olmayan insanlar tarafından yalan yanlış eğitim alır ve şekilsiz çirkin bir vücuda sahip olursun ikincisi sana verdikleri program bilinçsizce oluşturulduğundan kalbini çok çok fazla yoracak ve yaşlandığında sıkıntılarını çekeceksin, o yüzden yürüyüş, koşu, bisiklet atlamak, aslında en doğru spor yapma yöntemi, sigarada kullanmıyorsan olay bitmiştir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Asıl onlar spor. Benim bildiğim spor temiz havada olur ama böyle yağmurda güneşte, vücut direncini artırmak için. Şimdi hepsi tıkılıyor spor merkezlerine, ter içinde kalabalık, yüksek gürültü, asılıyorlar ağırlıklara bir de protein noldu? spor yapıyorum. Afedersin de b. k spor yapıosun, gösteriş yapıyorsun budala :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Öncelikle hangi sporu yapıcağına, amaçlarına ve hedeflerine bağlı. Bayanlar için kilo vermek, yağ yakmak gibi şeyler hedeflendiyse ve amaçlandıysa tabikide spor salonuna gerek yok. Dışarıda bunun için çok iyi alanlar var.

Fakat erkekler için bu durum böyle değil erkekler genelde sağlıklı yaşamdan çok vücut geliştirmeye merak sarar. Vücut geliştirme eve 2 tane dambıl alıpta olucak bir iş değil, çok masraflı bir iştir. Paranın hepsi yemeğe gider, spor salonuna parası yoksa yemeğe nasıl olsun. Gönül ister herkes istediği hayatı yaşasın, istediği herşeyi yesin.

0|0
    0|0
  • Dışarıda yapmak daha sağlıklı
    Ayrıca bazı belediyelerin ücretsiz spor salonları var
    Onları da araştırmalisin

1|0
    0|0
  • Salon şart değil
    Dağda bayırda bile yapılır

0|0
    0|0
  • Şart değil.

0|0
    0|0
  • Hayır gerekmez fakat bir zaman sonra sıkılmamak için, tempo yakalamak, ortam kurmak, hem işin ehlinden görmek gerek.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kendi vücut ağırlığınla bile çalışabilirsin ben hep öyle yapıyorum ve gayet fit bir vücudum var. Hareketler için vücut ağırlığı egzersizleri yaz çıkar.
    Dips , şınav , mekik , squat , calf egzersizleri vs. çok var kolay geliyorsa egzersizi yavaş yavaş yapıyorsun dinlenme sürelerini kısaltıyorsun tamamdır zor gelmeye başlıyor zor geldikçe kendin zorlaştırıyorsun :)

0|1
    0|0
  • parklar var bahçeler var sokaklar var çık yürü çık koş evde ağırlık çalış ille dambıl almana gerek yok doldur su şişelerine su ya da kum çalış. sağlıklı beslen ip atla akşam 6 dan sonra yeme derken spor salonuna giden belki 1 ayda istediği hale gelir ama sen 2 ayda gelirsin ama sen hayat felsefesi yaparsın bunu o kişi yapamaz sporu bıraksın eskisinden bile kilolu olur

0|0
    0|0
  • Spor sayır faydasıda olur tabi mesela yürüyüş hem bacak kaslarını güçlendirir hem vücudu güçlendirir hemde yağ yakar bisiklette aynı şekilde. Parası olmayan spor yapamaz diye bişi yok onlar zenginlerin götünden çıkan laf söz

0|0
    0|0
  • Tabiki Olur. Spor Yapmanın Mekanı Olmaz.

0|0
    0|0
  • onlarda spor sayılır aslında yani.
    Takılmamak lazım..

0|0
    0|0
  • olur niye olmasın spor salonu kas gelişimi için tercih edilen biryer tek kas bölgesi için dısarda o haraketleri yapmak zor malzzeme ve bilgi açısından

0|0
    0|0
  • Yo salon şart değil ben evin salonunda yapıyorum hatta daha iyi :D her gün şınav mekik birda sabahları zaten dışarıya çık koşunu yap tamam

0|0
    0|0
  • tabii ki kendi vücüt ağırlığınla evde çalışabilir veya açık havada dediğin gibi koşu, yürüyüş, bisiklet egzersizlerini yapabilirsin. kalori yaktıkca; vücudundaki yağ oranı azalacağı için kasların belirginleşicektir ve fit bir vücuda sahip olucaksın.

0|0
    0|0
  • Amacın düz zayıflamaksa, fit vücut istemiyorsan dışarıda da yaparsın. Ama koşarak kas kaybedersin bir müddet sonra. Bkz 10 yılda 6 kg kas kaybedersin. Ama fitness da ağırlık çalışırsan hem daha sağlıklı olursun hem istediğin ölçülere ulaşırsın.

0|0
    0|0
  • ben salona gitmem. kendım sporumu yaparım.

0|0
    0|0
  • Evde spor irade işi. Yoksa sarkıtırsın. 1 saat sonra falan diye. Bide spor salonunun sana çekici gelen bir yönü var. 2 gün git hep gitmek istersin. Ayrıca verdiğin para içini acıtıyorsa bari değsin deyip eşek gibi gidersin. Tecrübetle ispatlanmıştır

0|0
    0|0
  • yooo parktakı spor aletlerıyle yapabılırsın

0|0
    0|0
  • Belediyeler fakirlere yer yapiyo

0|0
    0|0
  • Hayır salonsuz da spor oluyor

0|0
    0|0
  • Belediyelerin spor tesisleri ücretsiz

0|0
    0|0
  • Sayılır aslıdna youtube'da teknik öğreten insanlarda var teknik olmadan birşey olmaz takip et ve spor yap o pis salonlara gitmekten iyidir.

0|0
    0|0
  • ınternetden p90x programını ındır calıs ınan bana spor salonundan daha kısa surede saglıklı bır vucuta sahıp olucaksın

0|0
    0|0
  • Oturma odasında da olur ki

0|0
    0|0
  • Gitmek lazim

0|0
    0|0
  • evdede yapabilirsin kendin eprogram çıkartarak ve evde hareketleri indirerek

0|0
    0|0
  • Hayır 2 tane dumbell alıp evde de istediğin kas grubunu geliştirebilirsin.

0|0
    0|1
  • olur tabiki

0|0
    0|0
  • hayır evde de yapabilirsin

0|0
    0|0
  • Biz arkadaşlarla sokakta, parkta çalışıyoruz, salondakilerden çok daha iyiyiz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 27

• Olur tabi biz fakiriz kizim ne arar spor salonlari felan su doldur siseye kaldir o bile agirlik sporu sayilir :D

0|0
    0|0
  • Spor salonuna ne gerek var ki Parklar da spor aletleri var

0|0
    0|0
  • ilk önce hedefini belirle msela sıkılasmakmı istiosun zayıflamakmı esnemekmi belirledikten sonra istediğin seye hangi spor hareketleri yariomus öğren hatta hazırlanmıs programlar bile bula bilirsin netten

0|0
    0|0
  • Olur tabi aynı

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın

0|0
    0|0
  • koşabilirsinde

0|0
    0|0
  • Tabiki oliry

0|0
    0|0
  • Bir kadinin salona gitmesine ihtiyac yok bence.

0|0
    0|0
  • Disiplin li yapmak istiyorsan salon iyi

0|0
    0|0
  • yoo evde de olur

0|0
    0|0
  • Pilates ve squat yapabilirsin evde. Duzenli yaparsan cok iyi sonuclar alabilirsin.

Illa luks spor salonlarina gitmeye gerek yok😎

0|0
    0|0
  • Olur tabi ki ama salonun da havası başka yani...
    Daha bir gaza geliyorsun, ben daha iyisini daha fazlasını yaparım falan.

0|0
    0|0
  • Faydası olur tabi, önemli olan istemen.

0|0
    0|0
  • hayır tabıkı tempolu yaparak evde de her sey yapılır :D

0|0
    0|0
  • Faydası olur.

0|0
    0|0
  • Hizli tempolu yapılıyorsa neden olmasın
    Ama genelde 2 3 gun sonra bosvetiliyor

0|0
    0|0
  • Bence dışarda daha güzel hızlı hızlı yürüyüş çok faydalı. Hem benim spor salonunda canım sıkılır be

0|0
    0|0
  • koş bence :D

0|0
    0|0
  • Olur tabiii

0|0
    0|0
  • Ben uzun süre sporumu salonlarda yaptım emin ol sabah doğada yürüyüşü hiçbirisine değiştirmem

0|0
    0|0
  • faydası olur neden olmasın, yeter ki hergün azimle yap söylediklerini

0|0
    0|0
  • faydası olur tabiki neden olmasın

0|0
    0|0
  • düzenli çalışman lazım olur tabi ama zor

0|0
    0|0
  • Spor salonuna gitmeden hergun 1 saat yuruyus yaparak 25 kilo verdim