Birisinin peşine takılmak isteyip de böyle birisiyle karşılaştınız mı?

hiç biriyle karşılaşıp onun gibi olmak istediniz mi. bunu sorarken benim aklımda şu var. bir ustaya bağlılık öğrencinin budizm öğretisini öğrenmesinde çok yardımcı oluyormuş. yıllar sürecek bu usta-öğrenci ilişikisi sonunda öğrencinin zihni ustasının, yanı ustanın da ustasının yanı budanın zihni ile bir oluyormuş. hayatımda hiç buna benzer bir bağlılık yaşamadım. hiç öyle etkileneceğim birisiyle de karşılaşmadım. böyle birini bulmak isterim de nasıl bulacağımı bilmem. siz böyle bir şey isteyip de birini buldunuz mu ya da bulmak için uğraştınız mı?

not: ben budizm dedim ama siz tasavvuftan girebilirsiniz konuya.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Lisedeyken bir hocam vardı o şekilde, ama mekan ayrılınca o zihinsel birlikteliğin de son bulduğunu farkettim. Ama yaşanmaya değer bir şey, tam bir birlik olmasa da birliktelik aşikar. Sihir gibi bir şey oluyor o sanki. Senin beyninde var olan her düşünce onunkiyle çakışıyor.

1|0
    0|0
    • keşke daha uzun süre birlikte olsaymışsınız. çünkü bi noktadan sonra o olmasa bile içinde o kişiyi görüyormuşsun.

• Ya şöyle ki lise bitti ben farklı şehire geldim ünv için. Hala görüşüyoruz kendisiyle konuşuyoruz sık sık. Ama mekanlar bir olduğu zaman o birliktelik durumu daha net oluyor. Yani şu an da bağ kopmadı ama inceldi işte. Ama hala bir şey yaparken söylerken ya da düşünürken o böyle düşünürdü yapardı tarzı düşüncelerim olmuyor değil. Ama eskisi kadar sık değil eskisi kadar çok konuşamadığımızdan. Sürekli beraberdik lisedeyken çünkü.

Erkekler Ne Diyor 3

• asla budist olamazdım herhalde cocukken bana kuran öğretmeye çalışırken kızan cami hocasının kafasına ayakkabı atıp birdaha gitmedim kursa.

1|0
    0|0
    • neden asla?

• budistlerde de bu tür davranışlar görülüyormuş. mesela bir canlıya karşı yaptığın yanlışı senin üzerinde yapıyorlar falan. ya da sözlerle anlatılmayacak şeyleri hareketlerle anlatma.

tabi herkes katlanacak değil öyle bir uygulamaya.

• evet asla o şekilde olamam bende

biraz asi ruhluyum sanırım cabuk sıkılıyorum cabuk patlıyorum birinin peşinden gidemiyorum usta cırak ilişkisi bile bana ağır gelirdi herhalde.

• acıkcası öyle biri olmadım arayıs içindede değilim bence kendin olmak istemek daha iyi yani biraz kendini beğenme sevme herkesten üstün tutma düşüncesi belki

1|0
    0|0
  • Beniasar bu konular :))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• benim zihnimi etkileyen biri olmadı fakat aynı zihni taşıyormuşuz gibi düşündüren biri olmuştu bi ara..

1|0
    0|0
  • Ben de yaşamadım

öyle ki akademideyken de tez danışmanlarımdan oldukça bağımsızdım, teorik olarak çok ayrıldığımız nokta oldu.

Birilerini takip edemiyorum. Bu net.

1|0
    0|0
Yükleniyor...