Kopya vermek eylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir arkadaşınıza sınavda kağıdınızda yaptıklarınızı gösteriyorsunuz ve onun o sınavı geçmesi kimsenin hakkını yemesine sebep olmayacak.ama siz yardım ettiğiniz için iyilik yapmış olacaksınız.iyilik yapmak olumlu bir sosyal davranış ve ayrıca sevapta.ama şöyle de bir durum var herkes hakettiği puanı almalı ve bilgi hırsızlığına sebep oluyorsunuz.hırsızlıkta ayrıca günah.ama insan keni bilgisini isteyerek paylaşıyor bu da hırsızlık sayılmaz.sizce kopya vermek doğru bir davranış yani bir iyilik mi yoksa tam tersi mi?

• Iyi bir davranış
    54% (7)71% (10)63% (17)Oy Ver
  • Kötü bir davranış
    46% (6)29% (4)37% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç calışmamış ve kitabı acmamış olana kopya vermemek lazım. ama calışmış o anda aklına gelmeyen birine hatırlatmak lazım

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• sen kopya verırsın alım olur zalım karar verır! hakım olur hırsızı salar! hırsız gelır senın evını soyar bi döngüdür herşey hayatta yaptığımız herşey iyi kötü hepsi döner bizi bulur mutlaka iyi yaptıklarımız iyi kötü yaptıklarımız da kötü olarak mutlaka hemde

0|0
    0|0
  • Zor bir durum sözkonusu ise evet,süreklisine hayır,beleşçilik olur,gerçek hayatta belki o konu yüzünden mesleğinden olabilir,insan öğrenmeli ve hakkıyla elde etmeli başarıyı,küçükte olsa.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru bir davranış değil. Artık o arkadaşın çalışmaya uğraşmayacak çalışmadan kazanma yoluna gidecektir.

0|0
    0|0
  • Biraz geniş düşünmek gerekiyor . Size kopyanın günah olduğunu şöyle ispatlaya bilirim sanırım : okulda yapılan sınavlardan alacağımız 1 puan bile bizim ortalamamızı etkiliyor ve üniversite sınavında bu puanın da etkisi var .. Bu da demek oluyor ki kopyayla alınan puan bizi veya bir başkasını üniversite sınavında başkalarının önüne geçirebilir . Sonuç itibariyle bir hak yenmiş olunuyor . Ben bu yüzden kopyanın günah ve yanlış bir şey olduğuna inanıyorum ..

0|0
    0|0
  • kopya ne ki kağıdı değiştiririm :D benim bi arkadaş var arkamda oturur benim kağıdı komple okur aradaki cümleleri düzeltirdi ünw de :D kopya çok az çekmişliğim var ama kopya vermek iyidir :)

0|0
    0|0
    • Emeğini veriyosun tüüüü sana

• ne emeği :D 1 saat çalışıyom maksimum :D ona bakarsan ewleniyon ömrünü veriyon hatuna :D kopya daha mantıklı :D

• Hatun da saçını süpürge ediyor ama kopya verdiğin kişi napıyor yine çalışmayıp yine senden alıyor. :D

• kopya verilmeye çalışılan kişi büyük ihtimal bir sonraki sınavda geçebilir. verdiğin örnek spesifik. o arkadaşa yardım edilmesi yanlış ama çok yanlış değil. yani kopya verilmesinin bir mahsuru yok. kopya çekilen hangi sınav olursa olsun öncelikle başınızda duran gözetmene karşı haksızlık yaptığınızı unutmayın. ayrıca öğrenemeden geçenler ileride ya öğrenmek zorunda kalacak ya da bu ülkede mezun olduk iş bulamıyoruz, simiti satıyoruz diye orada burada hayıflanacak.

0|0
    0|0
  • iyi bir davranış

0|0
    0|0
  • iyi bir davranış yardımlaşmak gerek.:)

0|0
    0|0
  • hakkıyla dersi geçemeyecekse kalmalı bence çalışıp geçmeli diplomayı hakkıyla alamamış olur daha yüksek not için de niye kopya çeksin ortalamasını yükselterek geçtiği kişinin hakkına girmiş olur

0|0
    0|0
  • lise1 de kankamın sayısal derslerde sınav kağıtı ben yapardım üni kopya çekileçek soru sormadılar 4 soru 120 dakika :(

0|0
    0|0
  • valla kopya çekmekte bir marifet almakta vermekte bir sorun yok hem insan kopya çektiğinde aldığı biligler daha kalıcı oluyo :)

0|0
    0|0
  • Hoca görmesede Allah görüyor :/

0|0
    0|0
  • Kötü bir davranış

0|0
    0|0
  • iyidir iyi. gün gelir o arkadaşına yaptığın iyiliği o da başka bir derste yapar :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen ona iyilik değil kötülük yapmış oluyorsun.Başkaları emek vererek geçerken sen ona emek vermeden geçme lüksünü tanıyorsun.Hazırcılığa alışmasına ve bir süre sonra tamamen kopya çeken biri haline gelmesine yardımcı oluyorsun.Bu iyilik değil bence.Okumasının amacı ne o zaman?

0|0
    0|0
  • Göz hırsızlığı yapıyor çeken,kul hakkı aynı zamanda.Çekmesine izin veren de,bu kötülüklere vesile oluyor.

Yanlış.

0|0
    0|0
  • Ben çalışıyorsam o da çalışacak arkadaş bu kadar basit.Ben gecemi gündüzüme katıp çalışırken o gezecek tozacak rahatına bakacak sonra ikimiz de geçeceğiz oh ne ala.

0|0
    0|0
  • Kötü bir davranış

0|0
    0|0
  • Nasıl hakkım yenilmeyecek? Ben çalışmışım o napmış? Bu hak yemek değil de nedir?

0|0
    0|0
  • Ya bence iyilik yani arkadaşın zor durumda ve sen yardım ediyosun ..

0|0
    0|0
  • Kötü bir davranış

0|0
    0|0
Yükleniyor...