Kadınların boks yapmasını nasıl buluyorsunuz?

Merak ettim genelde "erkek sporu" olarak biliniyor ama bayanlar da yapabilir istedikten sonra:))
İyi bir spor aslında bütün vücudu çalıştırıyor başlamayı düşünüyorum yani "dövüşmek" şeklinde değil boks torbası alıp onunla çalışmayı düşünüyorum.
Strese de çok iyi gelir.
Boks yapan var mı burada?

Güncellemeler:
Vazgeçtim hevesim kaçtı :))

0|0
30|72

En İyi Erkek Görüşü

• 9 Yıldır Kick Boks, 4 Yıldır Boks.. İstanbul'da 17-26 Yaş Arası Çok Bayan Var.

Boks Stres Anında Bire Birdir Stresi Yok Etmeye.

1|0
    0|0
    • Teşekkür Ederim Evimde Kum Torbam Var Sinirlenince Üzerine Yapışkan Kağıtla Ad Soyad Yazıyorum :D Sonra Bismillah :D

• Yok yazılmadım vazgeçtim zaten hevesim kaçtı bir an öyle istemiştim sadece :)) Pilates yapıyorum, 2-3 kere katıldım derse kendim evde yapıyorum.

• Peki tamam 😈

En İyi Kız Görüşü

• Niye erkek sporu olsun ya cok yakisiyor bence 😎

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 71

• Temelin yoksa asla ama asla.
    Bak sakın diyorum. temelin olmadan çalışma.
    Hem tekniğin yanlış olur. bunun farkına vardığındada aylarca düzeltmek için vakit kaybedersin. sakatlanma riskini hiç saymıyorum bile. bak ben tekvandodan gelme boksörüm.
    Tekvandoyu bıraktığımda hemen boksa başlamadım. yaklaşık 1 sene boyunca yumruk çalıştım. hani yumruğum ilk zamanlara göre çok çok daha iyi durumdaydı. ama gard ile bütünleşik hareket etmiyorlardı. yani bir eskiv yapmak istesem bunu gerçekleştirmem için baya bir uğraşmam gerekiyordu. çünkü yumruklar garda bağlı değildi. hala tekvando gardında yumruk atıyordum, ki bu gardda eskiv yapmak acaip saçmaydı. bunu farketmedim bile düşün yani. bide 10 yıl tekvando yapınca gardından kurtulmakta baya bir xorluk çektim.
    Sen sen ol önce tekniği öğren.1 sene filan git. ondan sonra evinde çalîşacaksan çalış

1|0
    0|0
    • Teşekkürler cevabın için. Ben profesyonel bir şekilde yapmak istemiyorum kum torbasına vurmanın ne kadar tekniği olabilir ki yani? Videolar var bir sürü mesela ordan bakarım hiç kursa falan yazılmayı düşünmüyorum 😄 ama zaten vazgeçtim galiba

• Elinizde bir tabanca var. yönünü nereye çevirirseniz çevirin namlusu size bakıyor. anladınız mı. o yüzden ya işi öğrenin ders alın. ya da hiç yapmayın

• Anladım da biraz abarttın sanki. Kolay demiyorum ama ben zaten profesyonel bir şekilde box öğrenmek istemiyorum, internetten videolara bakarak teknikleri araştırarak en azından kendi kendime kum torbasıyla çalışmayı öğrenebilirim, çok iyi mükemmel yaparım diye iddiam yok, vücut çalışsın stres atayım eğlenceli olsun. Ama zaten vazgeçtim yapmayı düşünmüyorum.

• KİCK BOXA giderken orda bir kadın vardı hoca hepimizle boks yaptırırdı RİNGTE..
    hepimizi yere yatırırdı artık ona SAYGI duyardık çünkü o TECRÜBE sahibi olmuş.

2|0
    0|0
  • Erkek sagligi acisindan tehlikeli buluyorum ama hakedenide dovmeli bence. Boksor kizlarin artmasi dilegimdir :)

1|0
    0|0
    • Vazgeçtim ben zaten profesyonel bir şekilde kursa gidip öğrenmek değil de box torbası alıp onu dövmek istiyordum ama hevesim kaçtı torba için yeterince yer de bulamadım evde :))

• Aslında tam bir erkek sporudur.. Zira çok sert bir spordur. Antremanları da ağırdır.. Bunu seven ve başarabilen bir kızın kolay dayak yemeyeceğine bahse girerim.

1|0
    0|0
    • İyi bir spor ağır aynı zamanda, ben profesyonel bir şekilde box antremanı değil de daha çok amatörce evde box torbasıyla yapmak istiyorum, normal bir antremandaki gibi yorulmam daha hafif olur kontrol bende olduğu için.
      Yani box sevgisinden daha çok fitness amaçlı bütün vücudu çalıştırdığı için ve strese iyi geldiği için denemek istiyorum box torbasıyla :)

• İnternette okudum kumaşla da doldurulur diye. Kum mu tercih etmeliyim?

• Kumaş olmaz bence.. Olsa da çok sıkıştırman gerekebilir.. karar senin.

• Spor yapan kadın her zaman bir adım öndedir

1|0
    0|0
  • güzel

1|0
    0|0
  • Yapın yapın doverken eglenceli olur ogrenin biseler.

1|0
    0|0
  • kadınların yapmasıda iyi, en azından kendilerini savunurlar

1|0
    0|0
  • bendede kum torbası belli aralıklarla yaparsan (ben 3 dkdan 3 round yapıyorum) işe yarar kadınların erkeklerden daha çok bu tür sporlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
    • Haklısın kadınlar için çok faydalı olur bu tür sporlar.
      Yani evde kum torbasıyla çalışmam yeterli olur mu? Sadece bunu yapmayı düşünüyorum ders falan almam profesyonel yapmayı düşünmediğim için.
      Boş kum torbası alıp kumaş ile doldurmayı düşünüyorum kum çok ağır olur.

• Dolu kum torbası al merak etme o kadar ağır değil kum torbası faydalı olur ama biryere kadar pratiğin olması lazım 2 çift eldiven alıp bir arkadaşınla çalışırsan daha faydalı olur internetten teknikleri felanda öğren

• Vazgeçtim hevesim kaçtı :))

• Iyi buluyom. d

1|0
    0|0
  • Gayet seksi oluyor bazılarına

1|0
    0|0
  • severim beraber antreman yapılacak her kız candır

1|0
    0|0
  • İnsanların pozitif ayrımcılıklarını sorgulamayın şu sitede ne bekliyorsun yani hayır box kadınlara göre değildir orasını burasını göstermesi günahtır veya sen kadınsın çıt kırıldımsın napıcan boxu sana göre değil denmesini mi bekliyorsun yapıyorsan yap box bizene ulan.

0|0
    1|0
  • güzel bırsey

1|0
    0|0
  • Hosss

1|0
    0|0
  • kalk kız sogan dogra. d

0|0
    1|0
  • çekici geliyor

1|0
    0|0
  • güzel ama kaslanma çok olursa işte sıkıntı. görüntünüz bozulur :))

1|0
    0|0
  • bence cok yakısıyor. boks veya kick box

1|0
    0|0
  • Yapabilirsin tabikide

1|0
    0|0
  • İyiiler

1|0
    0|0
  • Saygılar derim susarim döver filanda.

1|0
    0|0
  • Aman benden uzak dur :)

1|0
    0|0
  • boks hariç her sporu yapsın :)
    sonra gelip bizi dövüyorlar
    ben korkuyorum :) . p :)

0|0
    0|0
    • Haha durup dururken niye dövelim kendimi savunmam gerekirse döverim sadece 😄 şimdiye kadar gerek kalmadı zaten

• Yok ben tırsıyorum bzm mahalleden gecmeyin siz :)

• iyi hoş bana vurmadıkça sıkıntı yok :)

1|0
    0|0
  • Gayet iyi olur bence de

1|0
    0|0
  • sporun her türü güzeldir yapda hangisi olursa olsun

1|0
    0|0
  • Bence oldukca seksi bişi yapsınlar. Biz yokken kendilerini korurlar hemde formlarını korurlar

1|0
    0|0
  • Yoo çok da iyi olur kadınların boks yapması, her kadının bir dövüş sporu bilmesi de gerekiyor ayrıca

1|0
    0|0
  • kendini koruması önemli tabi, :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41

Kızlar Ne Diyor 29

• bana güzel geliyor :) ama kavga etmek istemem döver beni :)

1|0
    0|0
  • ya sporu severim falan da spora giden diyor ki anama sövsen dövmem falan ben canım sıkıldıkça yoldan adam çevirir döverdim falan bana göre değil trafiğe de sinirliyim diye çıkmaya korkuyorum

1|0
    0|0
    • Zevkini adam dövmek ciddi bir sorun, agresifsin kendini kontrol edemiyorsun demek ki.
      Sakinleşmen lazım, Yoga ve Pilates sana iyi gelir.

• ben koşu yapıyorum

• Burnum zaten maşallah var hele burnumu kırarsa yok boksör olmak istemezdim

1|0
    0|0
    • Bende istemezdim kum torbasıyla box yapmaktan bahsettim ben :)))

• ben de sporcuyum karateci ve taewondocuyum derecelerim var ve box iyidir ama karate kadar stres çıkarmaz diye düşünüyorum. yani evine bir boş kum torbası al ve içine ucuz kumaş parçaları tık veeeee hazırrr

1|0
    0|0
    • Ne güzel :) devam et mutlaka
      Ben amatörce kendi kendime yapmayı düşünüyorum box torbasıyla 😄

• bir dönem boks, kick boks, judo, taekwondo, muay thai gibi dövüş sporlarıyla ilgilendim çok keyif alıyordum stresimi de atıyordum en son boksa devam ettim ama okul, sağlık sorunu ve asıl yaptığım spor branşı yüzünden ara vermek zorunda kaldım uzun süre gitmeyincede bırakmış oldum tekrar gitmeyi isterim ama yanıma birini bulmam lazım güzel yani tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • Ne güzel denemişsin hepsini :)) ben kararsız kaldım sadece stres atmak ve bütün vücudumu çalıştırmak için kum torbasıyla çalışmayı düşünmüştüm. Yani profesyonel bir şekilde düşünmüyorum gidip kursa falan yazılmam.

• bunlarin hepsini kombine edersen harika bir kafes dövüscüsü olabilirsin

• @SanFrancissco dövüş sporlarıyla ilgilenmiyorum artık :)

• Boks yapmıyorm ama kadınlara çok yakıştırıyorm :)

1|1
    0|0
  • güzel ama iş vücut yapmaya gelince iğrenç oluyorlar

1|0
    0|0
  • Kickbox yapıyorum ben 2 yıldır ama fiziğimi çok bozdu

1|0
    0|0
    • Nasıl fiziğini bozdu?

• Hiç ders almadan mı deneyeceksin?

• Evet:) ne gerek var ki internette gereken bilgiler var, yani profesyonel olarak yapmak istesem giderim de bir box torbasıyla çalışmak için gerek yok bence.

• 2 ay sonra bende başlıyorum.😏😏😏

1|0
    0|0
  • Bende istiyorum deniycem en azindan fazla gucum yok yerinden bile kipirdatamam :D ama istiyorum iste bence guzel bisey ;)

0|0
    0|0
  • bence omuzları genişlediği için kötü oluyor ama öte yandan adriana lima da boks yapıyor.. ne desem ki?

1|0
    0|0
    • Aynen bende onu düşündüm:))

• olabilir strese sinire iyi gelirdi :)

1|0
    0|0
  • Iyi birşey

1|0
    0|0
  • Boks yaocam acilin

1|0
    0|0
  • ben yapmıyorum da izlemeye bayılıyorum. Bence yapabilirsin hatta bak benimde aklıma düşürdün :D

1|0
    0|0
  • Erkek sporu bıdı bıdı bıdı? Niye erkek sporu? :D kadın boksör yok mu bu cahil avuntusu erkek sporu falan değil ve tüm vücudu çalıştirir kesinlikle 2 yıldır kick boksla uğraşıyorum :p

0|0
    0|0
    • Erkek sporu olarak biliniyor bu bir gerçek ama kadınlar da yapabilir dedim.
      Yapıyorsan ne güzel senin için devam et 👍

• tebrikler! Bayanlara dövüs sporlari cok yakisiyor. Turnuvalara katiliyormusun?

• ben yapıyorum.. yani yeni bşladım sanırım bir hfta olck

1|0
    0|0
  • Erkek gibi kız :D

0|0
    0|0
  • Ben yapmıyorum ama yapabilmeyi isterdim

1|0
    0|0
  • Kickbox 👍😈

0|0
    0|0
  • Aklima milyonluk bebek filmi geldi ve bence guzel :D

0|0
    0|0
  • Ben yapıyorum canım ama dovuslu

0|0
    0|0
  • ne göze ne kulağa ne de yazıya yakışıyor kızlara göre olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|1
  • Boks yapanlari anlamıyorum aslinda genel yani. Yüz göz kan içinde burun genelde kırık gerek yol :)

0|0
    0|0
  • Normal sporun cinsiyeti yok.

0|0
    0|0
  • Harika bence.

0|0
    0|0
  • bence erkek sporu o ya

0|0
    0|1
  • kadın vücudunda kası itici buluyorum

0|0
    0|0
    • Box yapan herkes öyle kaslı olmuyor onlar aşırı çalışıyor çok protein tüketiyor kolay kolay o hale gelmez kadının yapısı farklı. Bende sevmem o kadar kas.

• aynı şeyden bahsediyoruz kas sevmem ama bu olmayacak derecede herhangi bir sporla ilgilenmesinde neden sıkıntı olsun

• Evet aynı şeyi düşünüyoruz:)

• Cekici

1|1
    0|0
Yükleniyor...