4-5 yıl sonra intikam almayı düşünüyorsunuz. Ne yapardınız ?

KS üyeleri fikirlerinize ihtiyacım var.

Size çok kötü günler geçirtip daha sonra hiç bir şey olmamış gibi karşınızda gülen , sizi unutmayı kafaya koymuş ve bu untma sürecinde hala acı çektirmeye çalışan bir sevgili bir arkadaş bir HAYVANdan nasıl intikam alırdınız ?

Şuan çok çaresiz olduğunuzu düşünün ve her şeyinizi kaybetmişsiniz. 4-5 yıl sonra intikam almayı düşünüyorsunuz.

Ne yapardınız ?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Affetmek her insan farklı anlamlar taşısa da, Affetmek ne demektir tam olarak nedir bunu iyi bilmek gerekir.

Bazı insanların çok katı kuralları, yada aldığı kararlar vardır. " Ben onu yada onları asla affetmeyeceğim" der. Ama şunu bilmek gerekir ki, Affedince affedilen kişi değil, affeden rahatlayacaktır. Sözlü olarak affetmek te yeterli değildir. Kalben ruhen beyinen kişi ve kişileri özgür serbest kendi hallerine bırakmak gerekir.

Affetmek uzun bir süreçtir aslında. İnsan önce kimi ve neden affedeceğini yada affetmesi gerektiğini doğru tespit etmeli, İkinci aşamada affetmek için kendine zaman tanımalı ve buna hazırlanmalı şarları oluşturmalı, Üçüncü aşamada ise aldığı kararı doğru uygulamalıdır.

Peygamber Efendimizin bu konuda bir hadisi şerifini hatırlatmak isterim. "Affetmek, zaferin zekatıdır " Öfke ile alınan her türlü karar ve yapılan her fiil insana problem yaşatmaktadır. Çünkü insan sinirli iken asla doğru düşünüp doğru kararlar alamaz..

Birde affetmeyi doğru anlamak adına karşı tarafa zarar verecek güce muktedir olarak affede bilmektir. İnsanın elinden bir şey gelmediği halde ben affettim demesi doğru bir ifade değildir. Bu konuda Ömer bin Abdulaziz " Affın en güzeli, hasmını ezmeye muktedir iken yapılandır " şeklinde ifade buyurmuştur.

Affedip rahatlamak temennisi ile Herkesin bir hesabı vardır ama unutmamak lazım ki Allah'ın da bir hesabı vardır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• düşüncemden kurtulurdum

0|0
    0|0
  • Allah'a havale ederim,İntikam dizisinden mi etkilendin naptın hacı sen? Allahından adaletinden şüphhen mi var senin?

0|0
    0|0
  • Geçmişi kurcalayacağına geleceğine bakman sana daha da fayda sağlar elinden geliyosa uzaklaş bırak intikamı :)

0|0
    0|0
  • Hayvan demeyin soyle sevmediginiz insanlara.

0|0
    0|1
  • Unutmaya bırak umursama sende

0|0
    0|0
  • Onun elinde ki herşeyi al.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• intikam o kadar fena bi hissiyattır ki kalbini tamamen karartabilir. ancak zayıflık ve acizlik göstergesidir. yolundan dön

0|0
    0|0
  • İntikam almadan önce şık hazretlerine bir danışmakda fayda var

0|0
    0|0
Yükleniyor...