Kadınların erkeklere göre daha saf olmasının sebepleri nelerdir?

Kadınların erkeklere göre daha saf olmasının sebepleri nelerdir?

Güncellemeler:
saf derken temiz kalpli içinde kötülük yok manasında duygularına yenik düşen hepsini söyleyebiliriz.

kötü manada değil yani.
şimdi kim daha saf acaba?
bu soruyu unutmuştum , tekrar hatırlatıyorlar ;)

1|1
51|72

En İyi Kız Görüşü

• kişiden kişiye değişir bazı kadınlar gerçekten de çok saf ama bazıları şeytanın pabucunu ters giydirir , erkeklerin çakallıkları sadece sekse çalışıyor malesef.

1|0
    0|0
    • :)yalnzı çok doğru söylemişsin ha bizim kafa duruyo duruyo bir ora çalışıyo:)

Kızlar Ne Diyor 50

• burada genelleme yapmak yanlış olacaktır fakat kadınların hisleri ve sezgileri bir erkekten daha kuvvetlidir bunun nedeni ise annelikten ileri gelmektedir yani bir kadının bir erkeğe göre daha fazla hissiyat ve duygusal yönü fazladır fakat bir kadın tüm bu hissiyatını kontrol edebilecek kapasiteye sahiptir , fakat erkekler daha düz mantıkla düşünür yani hiç bir işin derinine inmez bu yüzden kadınları saf olarak görüyorlar çünkü kadınlar hep maske içerisindedir duygularını hislerini mantığı ve saflığı ile gizlemeye kalkar yoksa 21. yüzyıl da kimse bu kadar saf değildir.

0|1
    0|0
  • Kadinlar daha duygusal canlilardir, erkekler kadinlara oranla daha mantiksaldir. Duygular insani saflastirir biraz

1|0
    0|1
  • Kadınlar erkeklere göre dayanıksızdır bazen..Bazen de tek başına fırtına gibi esen varlıklardır :) Bazen susması gerekir, yaradılışı böyledir. Erkekler kandırdım, yutturdum diye düşündükleri konularda bile yememiştir aslında..Susmayan, tırnakları dışarıda olan kadından erkekler korkar... :) Kadının safı değil, susanı vardır sadece...Yoksa cin gibidir kadınlar, Tehlikelisi çoook tehlikelidir. Saf demeyelim lütfen :)

0|0
    0|0
  • sanirim profilimdeki resim herseyi acikliyor :)

0|0
    0|0
  • Eminmisin?Tam tersi olmasın :) link

1|2
    0|2
  • kadınlardan daha saf olan erkeklerde yok değil .. ama eski zamanlardan bu yana süregelen korunma duygusu aileden ve toplumdan gelen kızlar narindir yetiştirme şekli, cocukluğumuzdan beri sen kızsın kendini koruyamazsın , kızım bir yere gideceksin ama yanınızda erkekte olsun gibi kelimeler belkide kızları daha saf bir hale getirmiştir.

1|0
    0|0
  • kadınlar saf değildir kadınlar sevdiği erkeğe sadece inanmak güvenmek ister. erkek kadının gözlerne baka baka yalan söyler kadın bunu anlar ama sesini cıkarmaz erkek de kandırdım sanar. sonra birgün kadın herseyi dile getirir ortada kalan erkek olur

1|0
    0|0
  • Ben kötüyüm. Kaç kere söyledim; inanmadılar. Hayır sonra kaşıyınca anlıyorlar ve kızıyorlar, baştan dinleseler, kaşınmasalar... Neyse :D

1|0
    0|0
  • Oh ya nihayet kadına yamyam muamelesi yapmayıp doğru düzgün anlamış biri görüyorum..

Kadınlar evet böyleler.

Böyle oldukları için çakallara yem olup, istemedikleri şeyler yaşıyorlar.

Hani meşhur bir hikaye var ya (dinde yeri yok bunun) havva ademi kandırmış vs vs.

Adem havvanın güzelliğine yenik düşmüştür belki ama, artık ademlerin havvaların kanına girdiğini düşünüyorum ben..

1|0
    0|0
    • evet gitgide istediğim cevapları alıyorum. zaten her zaman erkek kıza dil döker kız da inanmak için yaratılmamış mıdır? hep aldatılan kadınlar şikayet etmez mi? ben aldatılan erkek gördüm ama mucize haberi olarak çok nadir.

• kim demiş onu.ayrım yapmış gibi olmim ama.içip içip gelip evde karısını kızını döven ERKEK mi akıllı, 40 yıllık eşini onun bunun sözüne bakıp sokak ortasında delik deşik eden ERKEK mi akıllı,

her halta belindeki silahı çıkarıp havaya sıkan maganda ERKEK mi akıllı, töredir örfdür deyip 15 yaşındaki öz kızını 80 yaşındaki adama veren ERKEK mi akıllı YOKSAAAA değersiz bir adamın 40 yıl eziyetini sırf evlatları için çeken onlar için canını verebilen her fedakarlığı yapan böyle bir toplumda gelişe gelişe kendini büyüten duygusallığıyla aklının paralelliğini koruyabilen gerektiğinde ülkesi için savaşan dişli bir savaşçı yeri geldiğinde ailesini ayakta tutan kadın mıdır aptal?

0|0
    1|0
  • en zeki kadın aptal rolüne yatan kadındır

0|1
    1|0
  • Kadın kusursuz rol yapar da ondan. ;)

0|0
    1|0
  • Bebeklikten böyle yetiştiriliyoruz ondan gözümüz açılmıyor. Hep pısırık, içe dönük, gerekmedikçe konuşmaması gerektiği öğretiliyor kızlara. Erkekler allah ya bu ülkede

1|0
    0|0
    • bu konuda kesinlikle sana katılıyorum, fakat bir süre sonra bayanların gözü açıldığı anda şeytana pabucunu ters giydirebilecek kabileytleri olduğunu anlıyorlar.

• dengesini tutturmak lazım

• kesinlikle

• bence erkekler kötülüklerini göz önünde her fırsatta bayanlarsa ilk bulduğu fırsatta yapıo.. herkes aynı..

1|1
    0|0
  • Çünkü kadınlar size görmenizi istediği yüzünü gösterir, aklından neler geçtiğini ve neler yaptığını istemediği taktirde kimse öğrenemez. Altınızdaki donu alır ruhunuz duymaz.

1|0
    0|0
    • alır mı dersin kırmızı şarap :)

• Şeytanlık bakımından, parasal bir durum yok yani aklından geçenleri kimse bilemez ama size en saf yüzünü gösterir :) böyle link

• şeytan olduğu konusu kesin, benim bahsettiğimi anlayanlar anladı aslında

• Hahaha kadinlar mi daha saf çok guldum kizlarin çogu maalesef temiz kalpliliklerinden kaybediyorlar ama seytani dusuncelere sahip en cok bayanlardir maalesef !

0|1
    0|0
    • Peki nedne bayanların şeytani düşüncelere en çok sahip olduğunuda biliyormusun.? Biliyorsan cevap ver lütfen.Çünkü merak ettim tatlım. :-)

• doğru diyorsun ben de bunu söyledim zaten

• Kadın dediğin erkekten küçük olmalı ve erkeğin her dediğini yapmalı ve ona karşı gelmemeli nasihatı yol açmış olabilir belki. Ben hiç öyle biri değilim.Hiç saf olmadım yani.

1|0
    1|0
    • Insanoglunun kendisinde bitiyor, hayirdir yaran mi vardi da gocundun, evet bayanim seytani dusuncelere sahipte degilim ama etrafta o kadar bayan var ki oyle kusura bakma haktan yana olurum her daim

• Ne diyorsun anlamadım. Ne yarası ne gocunması.? Sanki o iddiayı ortaya ben atmışım gibi beni suçluyorsun. Ben iyi bir insan olayı seçmeseydim sağlıkçı olmayı tercih edip insana hizmet etme yolunu tercih etmezdim.

• İnsanların içini erkekler daha iyi biliyor,bence.Çünkü günlük hayatta falan. daha çok muhatap oluyorlar insanlarla.

0|0
    0|0
  • kadınlar daha duygusaldır ve duygularıyla hareket eder erkeğe göre en buyuk nedenlerinden birisi bu bence

0|0
    0|0
  • Duygusal oldukları ıcın

1|0
    0|0
  • öyle kadınlar var ki şeytana pabucunu ters giydirir ne saflığından bahsediyosun sen ?

0|1
    0|0
    • o değil de hemşehriymişiz tesadüf baktım da. ben genel olarak demiştim oysa

• şeytana pabucunu ters giydirenler çok azınlıkta. afedersin ama bu saflık hayat kadınlarında bile var içgüdüsel ve doğası gereği böyle belkide.

• bu senin görüşün sadece saygı duyarım

• Duyguları

Erkekler daha gaddar daha odundur.

Kadınların çoğu erkeklere göre daha fazla ilgi ve beklenti içindedirler.Bu yüzden iyi niyetliyiz.

0|0
    0|0
    • doğamız gereği öyleyiz, aksi takdirde erkekli kızlı ağlardık her şeye

• zaten öyle davranırsın ki söylemeye ihtiyaç kalmaz, bu konuda kadınlar da ağzı sıkı oluyor bazen

• Evet Haklısın.

• Kadınlar Anaçtır duygusal ve merhametli yönlerinden olabilir

0|0
    0|0
  • kadınlar her zaman için işini bilir...;)

0|0
    0|0
  • Bence birçok erkek birçok kızdan daha iyi kalpli genelleme yapmak doğru değil :)

0|1
    0|0
  • Bnde farkina variyorum Ole oldugun, dusunuyorum Bzen Niye boyleyim hemen dusunuyorum diye, daha dogrusu erkekleri Sa yerine koyuyorlar, bilyorlar cunki nekadar kizin sinirli olsada en Sounds kadin yin Tmm diyor.

0|0
    0|0
  • kim demiş saftır kadınlar diye:D biz adamı sulu götürür susuz getiririz :D dikkat et

0|0
    0|0
  • Evet haklısın bi 100 sene öncesine kadar öyleydi

0|0
    0|0
  • Ayıramam kadın erkek diye, hepsinin türüne göre son model örnekleri var bu konuda. Fesatlık konusunda.

0|0
    0|0
  • çoğunlukla kadınlar duygularıyla hareket eder erkeklerden yokmu duygularıyla hareket eden var tabi ama azınlık

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Erkekler Ne Diyor 72

• Zaman zaman ne deriz ;

Kadınlar çiçektir

Kadınlar narindir

Kadınlar güç,kuvvet bakımından erkege göre zayıftır

Bir anne oğluna ne der:''Şimarma akşam babana söyleyecegım'' demesi bile,korkulan degıl sadece iyi niyetlı oldugunu göstermez mi?

Anne yuregı şevkat misali degıl mi?

Peygamberimiz bile ''cennet anaların ayagının altındadır ''diyerek onları onore etmemişmidir?

Anna yuregı parçalanır yavrusu için,9 ay karnında tasır,süt emzirir.

bUNLARIN İŞİGİNDA KADINLARIMIZ AFFEDICI,ANLAYIŞLİ,SAF VEDE IYI NIYETLIDIR...

0|0
    0|0
  • Kol kasına sahip olamayabilirler fakat beyin kasları bizden daha iyi durumda. Kadınlar zekalarını hisleri ile birleştirdiklerinde, erkekler bu güç karşısında çaresiz kalabiliyor. Eğer birde yanına cinsel kimliğini de ekler ise zaten biz erkeklerin beyni eriyor. Zaaflarımızı bize karşı kullanmakta usta olabilen bir kadının zekasından korkarım fakat hala kitle olarak aydınlanamadılar. Sadece cinsel kimliğini kullanan kadınlar çoğunlukta ve bunların zeki oldukları söylenemez..

Diğer yönden ele alırsak saf olmaları, şefkatli,narin,duygusal,anaç,kırılgan bir yapıya sahip olmalarından ileri geliyor elbette.

2|0
    0|0
  • Erkekteki gibi mantık olsa ohhoo kim bilir ne haldeydik anam :)

Duygularına çok bağlı oldukları gibi dramaya da tabidirler, pembe dizilere bu yüzden bayılırlar..

Herkesin kendileri gibi iyi olmalarını isterler ve herkesi kendileri gibi görürler(yaş ilerdikçe bu genele oranla düşüyor), bu nedenle karşıdan hiç bir kötülük beklemezler, iyilik yaptıkça iyilik bulacaklarına inanırlar. Karşı taraftan kötülük görürlerse, tüm hayalleri kırılır ve dramaya dönerler. Ağlar zırlarlar.. Bu durum kadınlara dokunursa, kaç :)

Çoğu çirkin kızın yaz tatilinden sonra evrim geçirmesinin sebeplerinden biri de budur :):)

0|0
    0|0
  • Kaınların erkeklerden daha saf olduğunu hangi kaynak yazmış? Bu önermenin doğruluğu neye dayanıyor?

3|1
    0|0
  • Kadin ve saflik,icinde kotuluk olmamak!su kadarini soyliyim;sevgilimin samimi bi kiz arkadasi varsa eyvah derim.ne yapar ne eder iliskimizi zehirler o cokkk temiz kalpliligiyle.yada sen is yerinde ussun bi kadin olsun da temiz kalpliligi,merhameti,sevkati bi gor derim.

0|0
    0|0
  • kadınlar mı saf? güldürme beni :D

kadınları hiç tanıyamamışsın aga :D

link

1|1
    0|0
  • Valla bence sen bu soruyu sırf bayanları kızdırmak için yazmışsın :)) Bayanlar safmı ohoh sen öyle san onlar ne anasının gözü benim bugune kadar çıktığım en saf dediğim bile beni bir çok konuda uyuttu :))

1|0
    0|0
    • kızdırmak için değil aslında biraz duygunun yanına mantıklarını da koysunlar diyeydi biraz.

• eğer bunu yaparsak erkekler için hoş olmaz :D

• kızların farklı bir yaratılış tarzları var ne yazıkkı hayatımızda hep olucaklar ve hep onların huyuna suyuna gidicez unutma bir evde en son sozu erkekler söyler . Son söz : Peki karıcığım :))

• Kardeşim asıl saf olan erkekler zamanla daha iyi anlarsın ee ne demişler tecrübe için hayat boyu yenilen kazıkların bileşkesidir diye...Velhasıl yedikçe anlıyorsun kazıkları. Kadınlar kurt ve avcıdır hayatta. Erkek avladığını sanırken hep avlanan olmuştur karşı cinse her konuda. Bu nedenle boşuna böbürlenir kızlar saf temiz deriz işte bu bizim saf olmamızdan...(En azından çoğumuz böyle tabiki kötü karakterli hemcinslerimi buna dahil etmiyorum)

0|0
    0|0
  • valla bu devirde saf kalmadı

0|0
    0|0
  • Saflık derken duyguları ağır basar kadınların duygularına yenik düşerler erkeklerse mantığıyla hareket eder duyguları çok bağlamaz.

0|0
    0|0
  • Her anlamda, her alanda, her yönde kesinlikle kadınların daha saf (temiz kalpli içinde kötülük yok manasında duygularına yenik düşen) olduklarını düşünmüyorum. Ha bazı istisnalar var ancak büyük çoğunluğu saf değil. Hatta "kadın olma durumunu" avantaja çevirip erkeklerle oynayan kadınlar çok çok çok fazla. Göreceli kavramlar bunlar. Herkese göre değişir.

0|0
    0|0
  • Kızlar kötü düşünmesi gerketiği zamanlarda iyi, iyi düşünmesi gerektiği zamanlarda kötü düşünüyorlar.

Yani gaz-fren karışıklığı desek yanlış olmaz :) (KANAATİMCE)

0|0
    0|0
  • sorudaki düşünce tarzının yaygın kanı haline gelmiş olması bile dişi canlıların son derece tilki ve sinsi varlıklar olduğunun en küçük kanıtlarından biridir bence.

0|1
    0|0
  • Kadinlar mi saf? Birak bilader ya kadinlar yarali parmaga isemez be.la cikarlari olmasa hicbir erkege yanamsmazlar.Guvenmeyeceksin o kadar diyorum.

0|0
    0|0
  • Bence genelleme yapmamak gerekiyor. Sen niyeti bozuk kötü cins erkekleri gördüğün için hepsi öyle sanıyorsundur veya sen iyi olduğun için her kadının iyi olacağını düşünüyorsundur. Ben gördüklerime yaşadıklarıma dayanarak söyleyeyim bir test yapılsa oran yarı yarıya olur. Sonuçta Şeytan ulaşamadığı yere kadını yollarmış diye boşa dememişler :)

0|0
    0|0
  • neresi saf hacı saman altında su yürütüyorlar :D ben anlıom artık ama anlayınca heyecanı kalmıyor çünkü onun oyunlarına beklenen hareketlerle karşılık vermezsen "bu beni sevmiyor" moduna girer ve ayrılır :D o yuzden gerçekten çok saflar melekler gibi düşünüp herşeyi ciddiye alıp hareket etmek daha mantıklı :D

0|0
    0|0
  • valla bana sanki öyle görünmek istiyorlarmış gibi geliyo:-)

0|0
    0|0
  • Olm senden büyük saf yok inan bana! vah garibim vah.:((

1|1
    0|0
  • Daha saf mı :D Bi git işine :D Pabucumuzu ters giydirir kadınlar ya. :D

1|0
    0|0
  • Kadınlar daha saf görünürler ama öyle olduğunu düşünmüyorum. Her şeyi belli bir plan içerisinde yaparlar. Bunu anlamazsan bülbül gibi konuştururlar da ruhun duymazç

0|0
    0|0
  • la bu soruyu sorabildiğine göre ya kafan güzel yada birine yazıyon.yada sen harbi safsın..

0|0
    0|0
  • saf değiller bence ama bizden daa fazla duygularına yenik düşüyorlar mantığın önüne duygu geçiyor daha fazla

1|0
    0|0
  • bi' çoğunun ana kuzusu olmasına bağlıyorum..

erkekler öyle değil ama, dışarı çıkar her şeyi yaşayarak öğrenir falan..

0|0
    0|0
  • Kadınlarda saflık derken hangi varlık onlar :) ben safını görmedim hatta rivayetin birinde kadınla yılan aynı çuvala girmişler yılan hergün beni kurtarın diye ben demiyorum rivayet diyo

0|0
    0|0
  • Kadınların karar mekanizması duygulardır bazen bile bile yanlış yapmalarının sebebi de budur olmasını hayal ettikleri yönde hareket ederler.

0|0
    0|0
  • bence butun kadınlar yada erkekler saf diye bir genelleme yapmak imkansız ama bazı kadınlar niye saf dersen iyi niyetliler akıllardında kotuluk gecmiyo

0|0
    0|0
  • sadece yaratılıştan kaynaklı bunun sorulacak bir yönü yok ayrıca kötü anlamdada söyleyebilirsin bak kadınlar hiç acıyor mu odun olduk gaddar olduk kuyruk acısı var bunların belli.

0|0
    0|0
  • Ben erkeklerin daha saf olduklarını düşünüyorum. Ve tam da senin dediğin gibi iyi anlamda.

0|0
    0|0
  • Allah ın kadınları erkeklere emanet olarak göndermesi.

0|0
    1|0
  • onlar saf görünümlü zekiler :D

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42
Yükleniyor...