Kadın-erkek eşitse bu tutarsızlık ne?

Şu laf çok saçma gelmiştir hep bana ama başka bir yönden bakalım. Hadi diyelim eşit. Neden o zaman erkeklere yüklenir pek çok iş? Neden hep erkeklerden beklenir daha riskli şeyler? Hani eşitlik vardı. Neden centilmenlik beklenir erkeklerden? Neden spor müsabakaları kadınlar erkekler diye ayrıdır o zaman?

Kadınlar ya eşitlik olmadığını, bunun Tanrının bir kararı olduğunu kabul etsin ve herkes kendi cinsiyetinin gereği gibi davransın. Ya da eğer eşitlik varsa bu tutarsız icraatlar neden?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• kadın erkek eşit değildir, birbirini tamamlayıcıdır

saçma sapan cinsiyet ayrımlarından vazgeçin

1|1
    0|0
    • Ben de eşit değil diyorum zaten. Bu saçmalığı savunanlar çok ama.

Kızlar Ne Diyor 2

• Erkeklere fiziksel güç kadınlara duygusal güç verilmiştir.Ne kadar fiziksel güce sahip olursan ol ufacık göz yaşı önünde eğilirsin.

1|0
    0|0
  • kaslarımız var diye hava atarsınız daha çokkkk hamallık yaparsınız :DDD

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kimse eşit değildir. Afganistan'da doğan birisi ile Amerika'da doğan birisi eşit midir? Sanmıyorum. Ancak insan özgürlüğünü başkasını olumsuz etkilemiyecek şekilde kullanmalı

0|0
    0|0
  • bu dediklerin Türkiye için geçerlidir, çünkü burda ilk atağı erkek yapar burasu ortadoğu yani batıyla doğunun karışımı burda kadınlar dinnine düşkündür ama batı kültüründe yaşarlar bazıları baş örtüsü örtmezler hatta bazıları daha fazla aşırıya kaçabilir dolayısıyla erkekler kadınları elde etmek için sürekli bu dediklerini yapıyor yoksa kanunca eşitlik var, ve kadınlar zaten istedikleri işlere girebiliyorlar, yollamak die bişey yok

0|0
    0|0
    • zaten bütün problemde bu ya. ya tam avrupalı olalım ya tam doğulu o zaman.

• hah işte bu konuda acayip haklısın

• zaten başımıza ne geliyorsa tutarsızlıktan geliyor.

• Sen eşitliğin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsun..Eşitlik, hem 10 yaşındaki bir çocuğu, hem 30 yaşındaki bir adamı günde 8 saat çalışmak zorunda bırakmak değildir..Eşitlik, 10 yaşındaki çocuğa eğitim hakkını vermek, 30 yaşındaki adama çalışma imkanı sağlamaktır..Anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • eşitlik falan yok

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit olursa bir evde geçimsizlik olur oylama yarıda kalır o yüzden kadın her zaman erkekden öndedir

0|0
    0|0
    • evde önde olabilirler sorun yok. dışarıda erkek işlerine karışmasınlar da.

• erkek işine karışmazlar zaten erkeği yönetirler.

Yükleniyor...