Spor oncesi yemek icmek?

Spordan önce ne temeli veya ne icmeliyim? Bilgili olanlar lütfen yardım edin.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Karbonhidrat ve lif ağırlıklı beslenmelisin spor günü. Sabahleyin tam buğday ekmeğinin 2 diliminin arasına fıstık ezmesi sür onu tüket önce. Sonra 1 su bardağı yulaf ezmesinin içine yarım yağlı süt dök onu tüket. Yulaf ezmesinin tadı hoşuna gitmezse 1 tane muz ekleyebilirsin. Öğle yemeğinde bulgur pilavını banko tüket. Yanında bir miktar buğulanmış tavuk eti iyi olur. Kesinlikle yoğurt tüketme , laktik asit kaslarını spor öncesi yorgun hissettirir. Öğün arası 1 kahve iç, bir kahve de spordan bir saat önce iç. Spora gitmeden 2 saat önce yeme içme olayını bitir. Akşam spordan gelince bol miktarda yağsız dersizi tavuk tüket, yoğurt da alabilirsin bir miktar. Spor bittiğinde yarım saat içinde 2 tane çikolatalı süt iç. Yenilenme süresini kısaltır. Bacak çalışmasına ağırlık vermeni öneririm, çünkü vücudumuzdaki kasların yüzde sekseni göbek bölgesinin altındadır. Yatmadan en geç yarım saat önce (normalde 15 dk) 2-3 yemek kaşığı süzme peynir tüket, bacaklara iyi gelir. Bol su iç dememe gerek bile yok zaten.

0|0
    0|0
    • Şey ya bilgi için tesekkur ederim. Aslında ben diyetteyim sabah akşam toplamda iki saat yuruyus yapmayı planlıyordum onun içinde geerli olur dsmi

• Anladım, sporun biraz hafif tempo. O zaman şekerin düşmeyecek şekilde beslenmelisin. Fıstık ezmesi yeterli olur. Kahve de iyi olur yanında. Hem uyandırır hem kafein enerji verir. Ama yürüyüşü tempolu ya da uzun mesafeli yapmanı öneriririm, azıcık yürüyüp bırakmak iyi gelmez. Yazdıklarımın geri kalanını unut, o spor salonu beslenme düzeniydi :)

• Anladım zaten bende ya :) tamam o zaman bir kahve fıstık ezmesi yeterli falan yeterli olur :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Spordan yarım saat önce veya spordan yarım saat sonra proteinli içecek iç. Yemek yeme. Çünkü sporda kaybettiğin proteini vücudun hemen alması için sıvı yoluyla alman lazım. Süt badem yumurta pekmez muz bunlari blendırdan geçir ve iç. Yararı oluyor.

0|0
    0|0
  • Proteinli ne bulursan tavuk yumurta falan filan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...