Mükemmel kadın sen misin?

Kadınlar çocuk mu yapmalı kariyer mi? Yoksa ikisini bir arada yürütmek mümkün mü?

Modern yaşam ve ihtiyaçlar günümüz kadınlarının çalışmasını zorunlu hale getirdi. Eskiden kadının çalışması ayıplanır ve çalışmasına müsaade eden eş ya da baba toplum tarafından dışlanırdı. Geçmişte kalan bu tabular yıkılarak, kadınların ekonomik ve sosyal gelişimi günümüze kadar büyük ilerleme kaydetti. Son yıllarda birçok kadın ise hem kariyer hem de çocuk yapabileceklerini düşünüyor. Peki, bunların hepsi bir arada olunca ne gibi sorunlar ortaya çıkıyor? Kadınlar çocuk mu yapmalı kariyer mi, yoksa ikisini bir arada yürütmek mümkün mü?

Güncellemeler:

Mükemmel kadın sen misin?
siz o musunuz

0|0
11|2

En İyi Kız Görüşü

• Valla haber okuyorum sandım bir manşetin eksikdi :) soruna gelirsem

İkisini bir arada yürütmek hiç de kolay değil. Açıkcası ben çalışan annelerin çocuklarına çok acıyorum onun icin başıma gelecek diye korkuyorum. Bence bir annenin en önemli görevi çocuğunu özellikle ahlaki yönden iyi yetiştirmektir. Bunu en iyi anne yapar. Bu tabiki demek değildir ki çalışan annelerin çocukları ahlaksız oluyor. Elbette onlar da ellerinden geleni yapıyor ama işin yanında evle ve dahi kocayla uğraşmak çocuga olan ilgiyi azaltıyor. En fazla ilgiliyi çocuklar hakediyor...

0|0
    0|0
    • haklısın aslında bır annenın cocuguna ayıracagı vakıtten calıp karıyer yapması tabıkı hos degıl ama gunumuz sartlarında malesef annede calısmak zorunda kalıyor

Kızlar Ne Diyor 10

• her basarili kadinin arkasinda, basarili bir erkek olur genelde, o yüzden her ikisi olabilir, cok disiplinli ve saglam bir hayat sürdürerek..

0|0
    0|0
  • ikisi yürümez önce kariyer sonra çocuk

1|0
    1|0
  • İlk olarak kariyerde ilerlenmeli , daha sonra belirli bir düzen çerçevesinde çocuk da düşünülüp yürütülebilir. ~ fikrimce.

0|0
    0|0
  • Kadinlari çok dusunme doğru ol yeter ..

0|0
    0|0
  • kadınlar canları ne isterse onu yapmalı.

1|0
    0|1
    • :) umursamazmı olmalı erkeklerede onları toparlamakmı dusuyor budurumda

• çocukta yaparım kariyerde ama kariyer daha önce tabi yürütülür :))

0|0
    0|1
    • :) ozellıkle gunumuzde hepsını bır arada yurutebılmek gerekır kesınlıkle once karıyer olalı hedef ama askı da ertelememek gerekıyor

• sen bu sorularınla kadınların üzerine oynuyorsun bu seni daha sevimli yapmıyor

0|0
    0|0
    • kadınlara garezımmı var neden oyle yapıyım benıde begenen bırı vardır bıyerlerde bos ver sen takılı kalma :)

• yo hayır tarzınla ilgili değil sanki kadınları düşen bir erkek profili çiziyorsun ki aslında böyle olmadığın izlenimini alıyorum

• kadınları anlamaya calısıyorum tabıkı dusundugum soylenemez burda kadın haklarını savunuyor degılım

• Hım hıı benim..

0|0
    0|0
  • Tabiki zamanını doğru kullandığı sürece her ikisini de çok rahat yürütür

0|0
    0|0
  • ikisinide bir arada tutamazsın diyorum ben niye mi ?

çünkü bir çoçuk dünyaya getirdiğinde bakım ister sevgi ister ister ALLAH ister fakat senin belirli bir kariyerin var ve işlerin çok yoğun çocuğunuda yanında götüremeyeceiğine göre mecbur bakıcıya vereceksin aklın evde kalacak bu sefere hem iş hayatında bir gerileme hemde çocukta kişilik bozuklukları ortaya çıkmakta çünkü aile terbiyesi denilen şey kalkıyor bu da çoçuğn büyüyünce karakterinin oturmasını zorlaştırıyor faakt çocuklar büyüynce kendine bakabilecek yaşa geldiğinde kariyerine kaldığın yerden devam edebilirsin fakat bunu devam etttirebilirsen.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ona her konuda destek olacak bir kocası varsa ikisinide yapabilir , ama yoksa kadının iki değil 3 seçeneği kalıyor.

cocuk yapmak

kariyer yapmak

kocayı değiştirimek.

0|0
    0|0
  • Çocuk yapmak kariyer yapmaya engel değil ki :) ki kariyer yaptın hadi, ne oldu? pff saçma mk

0|0
    0|0
Yükleniyor...