Yavaş yürümek işe yarar mı?

Hem ruh sağlığım hem de beden sağlığım için yürüyüşe başlamak istiyorum fakat inanılmaz çabuk yorulan nefes nefese kalan biriyim. Yavaş yürüsem işe yarar mı? Nasıl bir yürüme planı yapmalıyım? Hızımı aynı seviyede tutabilmek için de teknolojik bir alet var mı? Anlayanlar lütfen yardım etsin obezlikten ölmek istemiyorum. Tavsiyelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

0|0
19|46

En İyi Erkek Görüşü

• yavaş yürümenin faydasını minimum olarak görürsün belki ama elbette işe yarar. yavaş yavaş başlayıp (belki haftalık veya aylık zaman aralıklarıyla) yaptığın antreman şiddetini arttırabilirsin. sana tavsiyem birde kilolu ve bu güne kadar hiç spor yapmamışsan; bir nabız saati alarak ve belli bir program bilincinde, nabzını kontrol ederek yürüyüşe başlayabilirsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• En kötü egzersiz yapılmayan egzersizdir. İlk etapta yürüyüş için süreyi kısa tutarak vucudunu alıştırmalı, sonrasında süreni ve temponu arttırmalısın. Ben bu şekilde başladım 1 senede 14 kg ya yakın kg verdim. Umarım sende de işe yarar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• Yarar elbette. Zaten hemen seni yoracak bir tempoda başlamaman lazım. Önemli olan fazla hırpalamadan yapabildiğin kadar yapmak.

2|0
    0|0
  • Tempolu yürüyüşlerin faydalı oldugunu soyluyor hekimler. Kendini zorlamayacak bir tempo belirle ve yürü. Zamanla hem hızın artar, hem daha uzun yürürsün.

1|0
    0|0
  • neden yaramazsin ki?
    bak bende yavas yürüyorum hatta kilo bile veriyorum ama bir kac saat yürümen gerekir.

1|0
    0|0
  • Yavas yavas basla ama tempoyu her seferinde accik daha arttir.

1|0
    0|0
  • en kötü antrenman bile hiç antrenman yapmamaktan iyidir. yavaş da olsa yürü. ki, zaten metabolizman düzenli spora uyum sağlamaya başladığında o kadar da çabuk yorulmuyor olacaksın. ortalama yürüyüş hızını sabit tutmak çok zor değil zaten ama bu gibi ölçümler için akıllı telefonların uygulamaları mevcut. uygulama mağazasından ulaşabilirsin. eğer akıllı telefon sahibi değilsen, bir milyoncularda bile satılan pedometre (adım sayıcı) adlı aletler var. küçük bir kronometre bıyutlarında oluyorlar. bizim zamanda kaç adım attığını hesaplayınca ortalama hızını da ölçmüş olursun. zamanla bunu arttırmaya çalışırsın.

0|0
    0|0
  • bana kalırsa 30 dk yürürken en azından 5 dk koşman hafif tempoda böyle böyle günde 5 dk olur sana 6 dk sonra 7 dk...
    ve akıllı saat ve kulaklıklar var bu konuda...
    yaktığın yağ'ı ölçüyorlar ama ismini hatırlıyamadım şu an da...

0|0
    0|0
  • Yavaş yürümek veya hızlı yürümek önemli değil. İkiside sağlık için faydalıdır. Burada önemli olan sürekliliktir

1|0
    0|0
  • Kondısyonun zayıf
    Bı 10 dakika yuru veya 20 sonra hafif tempoyla kos hergun boyle yapa yapa yorulmalar felanda gecıcektir.

1|0
    0|0
  • tavaş yürümekte işe yarar muhakak..
    yani yavaş adımlar at yavaş ama kısa adımlar
    sanırım o zaman sorun kalmaz

0|0
    0|0
  • yavaş yavaş yürü 1 hafta sonra nefesin açılır daha hızlı yürümeye başlarsın zaten

1|0
    0|0
  • Once yavas ilerleyen gunlerde tempolu, ama sakin birakma

1|0
    0|0
  • çek vitesi 3ten 1e yavaş yavaş yürü

0|0
    1|0
  • hiç yürümeyen, spor yapmayan biri için yarar

1|0
    0|0
  • yarar fakat guzel şeyler düşün ve kullaklık tak

1|0
    0|0
  • Hafif tempoda koş yani yürüme hızında koş. Yürüme ile koşmayı birleştir:) ya da yüzmeye de gidebilirsin. Ben 140 kiloyum 2 saat tur başı -git gel bir tur veya 50 metre bir tur olacak şekilde- birer dakika dinlenerek 2 saat yüzüyorum. Gayet de rahatım yorulmuyorum:)

0|0
    0|0
    • yüzmeyi çok seviyorum en kolay yaptığım spor sanırım. galiba yüzmeye gideceğim :)

• bendede vardı o futbol okuluna gittim 30 dk boyunca %40 ile koşturdular 3 4 hafta ayagıma top deyırmedıler cigerler acıldı.. demekki ciğerlerin küçük hızlıca koş sonra biranda yavas tempoda koş biranda hızlan yavasla gibi aktıvıteler dene kardıyo yap cok faydasını goreceksın

0|0
    0|0
  • AVM gezer gibi yürüyerek kilo verilmez. Tempolu yürüyerek en azından kalori yakış hızını da artırman gerekir.

0|0
    0|0
  • Diyet yapmaktan başlamalısın olaya

0|0
    0|0
  • Obezsen doktora çıkman lazım. Doktora çıkmazsan yaptığın spor bir işe yaramaz sebep olarak yarım saat spor yaparsın 1 - 1.5 ekmek yersin daha beter olursun doktora çıkman şart

0|0
    0|0
    • Zaten diyet beraberinde yürümekten bahsettim.

• Spor salonu varsa yanınızda köşenizde onlara git gayet kullanışlı aletler var oradaki insanlar da yardımcı olur sana :)

0|0
    0|0
    • daha önce gittim ama pek devam edemedim. bu yüzden tekrar para yedirmek istemiyorum.

• İstanbul da kosarim genelde.. d

0|0
    1|0
  • evet

0|0
    0|0
  • zorla kendini biraz kocaman kıçn vardır senin şimdi bişey diyim büyür o ufalmaz o melet

0|0
    1|0
    • Senin ufak beyninden büyük bir kıçım olduğuna eminim zaten. Kıçımı cevapla demedim ki ne hakla bu cevabı veriyorsun anlamadım.

• yavaş yürümek başlangıç için iyi olabilir. ama tempoyu arttırman lasım. ben yüyrüken gösüm hariç heryerimden ter çıkıyodu.2 saat yürüyeceğine 1 saat hatta 45 dk yeter hızlı olursan

0|0
    0|0
  • Sabit hızla yürümek enduransi artırır rahatca konusbilecegin en yüksek hız idealdir koşu bandı ile sabit hız sağlayabilirsiniz kilo vermek için ise 45 dakika yürümek idealdir çünkü beden ilk 20 dk felan karbonhidrat kullanır

0|0
    0|0
  • Hızlı yürümen lazım

0|0
    0|0
  • tempolu yuru yuruyebildiğin kadar günden güne kondisyonun yükseldıkce zaten vucudun alışır ve daha uzun mesafe olabilir zamanlar kademe kademe yükselt ;)

0|0
    0|0
  • spor salonuna gidip bisiklet ile başlayabilirsin, çok daha az yorar

0|0
    0|0
  • O nefessiz kalman ham olmandan kaynaklanıyor ve hızlı tempo koşmaktan daha fazla etki eder

0|0
    0|0
    • yavaş yürümek mi?

• uzmanı sizseniz sorayım. haftada kaçar gün kaçar dakika yürümeliyim?

• Haftada 5 gün yarım saat dikey bisiklette eğilerek (alt mide kaslarını çalıştırır) aynı zamanda bacaklarının ve kalçanın inceldiğini daha ilk aydan göreceksin 😎

• Yarar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 18

• Diyetine dikkat ettikten sonra kendi tempona uygun olarak yürüyüş yapabilirsin. Uygulamaya falan ihtiyacın yok, yorulunca yavaşla. Bu kadar basit. Günden güne tempon artacak zaten. Yemene içmene dikkat et ki yağ oranın azalsın.

1|0
    0|0
  • Yas ve kilonu soyle bana sana harekt onereyim ☺ mesela 110 kilo 23 yasinda biri yuruyerek normal yempoda yedigi ogunu 6 ogun yapip sık ama az beslenirse bir haftada min. 4 max,7 kilo verebilir.. Yerde yuvarlanman bile yag yakini yapar.. Ayagini ac kapa.. Ellerini durava koy ve bacagini arkaya it sık ve terari cok yap yarim mekik cek cekemessen tamini uardim ederim iatersen

1|0
    0|0
  • Tamam yavaş yürü ama durma o zaman yavaş tempoda devamlı yürüyüşte iyi olacaktır senin için yürürken de birşeylere bakar gibi alışverişe çıkar gibi değilde bütün vücudunu eklemlerini hissederek yapmalısın mesela eline iki tane su şişesi alabilirsin onlarla kolların boş kalmamış olur kolda çalışmış olursun sonra vücudu gevşek bırakmadan kalçanı sıkı tutarak da destekleyebilirsin bunu :)

1|0
    0|0
    • teşekkürler önerilerin için :)

• sende bendensin çok aceleciyim ve yavaş insanlardan hazetmem benim yanımda benim gibi olmalı

1|0
    0|0
  • Yürümeye başlayın, zamanla hızınızı arttırırsınız, hergün sınırlarınızı biraz daha zorlarsınız..

1|0
    0|0
  • Yavastan basla sonra kilo verdikçe hizlanirsin. Tabi çokta yavaş yürüme. Samsungta falan adim sayan sayaclar var onlarla adim belirle kendine o kadar adim at günde

1|0
    0|0
  • yavaş yürü sonrasında adımlarını hızlandırt çok su iç

1|0
    0|0
  • Tempolu hafif ama uzun yürüyüşler iyi olur. Kilo verdikce daha hızlı tempolu, belki kosu ya da belediyenin kurduğu spor parklarindaki aletleri kullanarak yavaş yavaş ama sağlıklı kilo verirsin. Ama ama ama en çoook önemli olan bir kardiyologa gitmek

1|0
    0|0
  • Yavaş başla, açıldıkça arttırırsın tempoyu.

1|0
    0|0
  • hızını sen belirle çok yavaş olmamak koşuluyla tempolu yürümen lazım

1|0
    0|0
  • Yavas yurumek hizli yurumekten daha iyi sayilabilir. Dert etme.

1|0
    0|0
  • Nabzinin yukselmesi lazim

1|0
    0|0
  • Kiloluysanız yavaş yürüyün kısa mesafeye başlayın ilk gün yüklenmesin fazla

0|0
    0|0
  • İşe yarar elbette. Kilo verme gibi bir amacın yoksa düşük tempoda yürüyüş yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Doğru Nefes kontrolünü öğren ve bunu yürüyüşle birleştir yavaş yavaş arttır hızını ve mesafeni

0|0
    0|0
  • alisirsin once yawasla basla sonra hizini ve sureni artttr

0|0
    0|0
  • Ayakkabilarini degistirmelisin. Koşu ayakkabılarını dene

0|0
    0|0
  • ben yavaş yürüyerek kilo veren biriyim ama sabah yürümek şaet başka saatlee aynı wtki olmuyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...