Kadın hakları ile ilgili bir değerlendirme ve islam ülkeleri. Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

İslam ülkelerinin son sıralarda yer almasının sebepleri nedir?

link

Güncellemeler:
İsveç

Kanada

Danimarka

Finlandiya

İsviçre

Norveç

ilk sıradaki ülkeler.

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü islam dini ve tüm dinler gereksizdir.

'' Dünya benim ülkem, insanlar benim kardeşlerim, iyilik yapmak da benim dinimdir. ''

Şimdi şakirt yobaz arkadaşlar gereksiz yorum atacaklar.

İnancına ters geliyorsa bilimi reddet

Hısızın ellerini kes

Zina yapanı kırabaçla/recmet

Erkekler 4 kadın alsın

Küçük yaşta kızlarla evlenme hakkı tanınsın

Karıları dövme hakkı tanınsın

2 kadının mirası bir erkeğe eşit olsun

2 kadıın şahitliği 1 erkeğe eşit olsun

Kadınlar cinsel obje olarak görülsün sadece

Cihad anlayışıyla adam öldürülsün

süper bir din.

FSM Birdir.

3|0
    2|4
    • gizli olmanıza gerek yok. Dinlerin gereksizliğini her yerde hatta cuma namazı çıkışı camı önünde bağırarak bile söyleyebilirim. Çünkü ben bunu saygısızlaşmadan yaparım. Siz de çekinmeyin.

• nişanlımdan face şifresini istedim bunun için :=) şaşırdı sen böyle seyler istemezdin falan. Beğendim hemen sayfayı cok güzel seyler paylaşmıslar.

• umarım hiç ayrılmazsınız :)

evet güzel bir sayfa.

Erkekler Ne Diyor 8

• Hiçbir semavi din kadına değer vermez. O yüzden.

3|2
    3|5
  • Saçmalık. Neye göre yapılıyor bu araştırma. Kadına verilen değerin ölçütü ne. Ve neden konu dine getiriliyor burnuma pislik kokusu geliyor nedense. Zokam araştırmalarınıza.

Uyuşturucu kullanma yaşı birçok Avrupa ülkesinde aşırı derecede düşükken İran, Lübnan gibi ülkelerde bu oran çok yüksek. Bi kere de çıkıp bakın islam ülkelerinde iyi birşeyler oluyor demezler. Bu taraflılık, kartel yayıncılık mide bulandırmaktan başka hiçbirşeye sebep olmaz.

2|1
    1|2
  • link

Cennetimize bakalım.

adam hadislere - ayetlere göre konusuyor.

Şimdi birileri çıkacak bu gerçekj müslüman değil dinini bilmiyor dicek her zamanki gibi.

Adnan oktar dinini bilmiyor.

Zekeriya bilmiyor.

Yaşar nuri ( ilahiyatçılar arasında adam diyebileceğim tek kişi) dinini bilmiyor.

Eee kim biliyor bu islam dinini ?

1|0
    1|3
    • ben bu kadar açık konusamam bir din hakkında :). Ne kadar eleştirsem de malesef bu kadar ağırına giremeyeceğim. Saygı duyunuz siz de.

• doluyum abi ya :D

- veren teşekkürler :)

• Bence kadın hakkı diye bir hak yoktur. İnsan hakkı vardır. Allah ın herkese yüklediği sorumluluklar farklıdır

1|0
    1|0
  • Türkiyenin 87. sırada olması çok byük başarı..

1|0
    0|1
    • ironi yaptığınızı umuyorum :=)

• :) daha geridekiler üçüncü dünya ülkesi zaten sanırım.

• Ben de öyle tahmin ediyorum ama kadın hakları bakımından, Türkiyenin önünde çok 3. dünya ülkesi vardır..

• Takmışsınız kadın hakkına sanki memleketin tek sıkıntısı kadınlar.. Dön dolaş aynı replikler..

0|0
    1|0
  • çünkü islam da kadın hakları çok önemli değildir.erkek üstün konumdadır.

1|0
    2|2
    • şunun farkında mısınız :) eğer saçımı hangi renge boyasam .s.s boyum 1.65 kilom 55 sizce şişman mıyım .s.s gibi bir soru sorsaydım burası dolmus olurdu. Ben sanırım sorumun cevabını aldım. O cevap sebebiyle biz çok gerilerdeyiz.

• somut delillere dayanan bir araştırma ve siz buna bile karşı çıkıyorsanız ben sizin zekanızdan şüphe ederim asıl. Çünkü siz aynı güneş merkezli evren modelini savunan Galilei'ye karşı duran engizisyon gibisiniz. Aynı kafa yapısıdır. Gerçekleri sadece erteleyebiliyorsunuz.

• sen çok bilimsel konuşuyrosun aferin .neyse inancımı tartışmam bile .allah akıl fikir versin sadece .

• dınde kadın sadece kaburgadır :) ıstedıgın zman ılıskıye gırecegın et parcasıdır da ondan :)

bknz. nisa ve azhab

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• müslümanlıkta kadın hakkı diye bi şey yok çünkü mirastan az pay alır her tarafını kapatmak zorundadır kadınlar çalışmaz müslümanlıkta kocanın eline bakar neymiş efendim kadına yük olmamakmış amacı kadının sırtına daha fazla yük koymaktan başka bi şey değil. erkek kadına vurabilir ama olağan şartlardaymış bi de akla uydurcaklar ya işte namussuzluk filan yaparsaymış erkekler aldatınca var mı böle bi durum.. erkek birden çok insanla evlenebilir tabiii abazanlıktan değil kadınları korumak için s.kmeden korunmuyo kadınlar zaten.. bu ve bi sürü şey var insanlar da dini herşeyin üstünde gördüklerinden bunları doğru zannediyolar işlerine de geliyo tabi. bi de kültür var ne de olsa erkeğin namusu belinde kadınınki .. kadın bi şe yapsa taşlanır erkek el üstünde taşınır bizim taş kafalıların 87. olması çok bile

1|0
    2|1
  • he tek sorun din.herkes ateist olunca türk kadını baş tacı yapılacak he.yanlış yerlerde yanlış şeyler aranıyor.

3|2
    0|0
  • yalan ve saçmalık

0|0
    2|1
  • adı üstünde, islam ülkesi

ya ne olacağıdı

2|1
    4|2
  • islam ülkelerindeki erkekler daha zeki daha güçlü daha baskın :)) canlarım benım seviyorum hepsinii

0|0
    2|0
    • bu kesinlikle ironidir sanırım :=)). Artık kim ne demek istemiş anlamıyorum.

• :))) islam ülkelrindeki sıkıntının kaynagı derinn bir mevzu cok cok faktör var ve erkekler de bunlardan sadece biri

• kesinlikle sadece dine bağlamak da eksik bir görüş olur.

• islam ülkeleri dinlerini doğru anlamış demek. uygulamada sorun yok.

2|0
    1|0
  • valla bence külliyen yalan .türk kadını bütün gün evde oh miss .çoğuda çalışmıyor zaten .ev kadınlığı kadar özendiğim bir iş yok .avurpada böle yapamazsın .adam eşitlik der çalışmak zorundasın der .hiçde özenmiyorum onlara .

1|0
    1|0
    • çalışmak zorunda zaten. Ülke istihdamına katılmalı ki ülke gelişsin. Kadın erkek eşitliğini sonuna kadar savunan biriyim. Tembel kadınların pek işine gelmese de.

Ayrıca en çok dayağı yiyip, aman ağzımın tadı kaçmasın diye sabreden kadın da bizim kadınımızdır.

• üff gizli olmasam beni tanıyacak hatun sanki .valla bu kafayla sen köpek gibi eziliceksin çok belli .şiddet görmek kimsenin hoşuna gitmez gerizkalı .bunuda nerden çıkardın ?sen bu kafanla gidersen çok dayak yersin zaten

• islam dinini karalayarak kadın hakkını savunamazsın .sen kendi hayatına bak .ben bu şekilde mutluyum size ne pardon .hayatımda hiç dayak yemedim çok şükür

Yükleniyor...