Kendi ormanınızı oluşturmayı düşündünüz mü?

Ben askerden geldiğim sene kendi elimle 130 adet kayın ağacı dikerek kendi ormanımı oluşturmuştum seneye farklı bir türle çalışma yapmayı düşünüyorum siz hiç böyle bir şeyi düşündünüzmü yada yapan varmı ?

0|0
14|17

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdiye kadar pek sabit bir yerim olmadı. Her gittiğim yerde balkonumda bitki yetiştirip hediye ediyordum geçen seneye kadar. Yasemin, limon, çam gibi balkonda büyükçe saksıda yetiştirilebilecek şeylerdi genelde. Kendi arazimizde zaten meyve ağaçları, çam, çınar, kayın var orada yer yok. Bazı akrabaların da bahçelerinde yardımcı olmuşluğum var fide dikiminde. Ama bu şekilde benim diyebileceğim bir mini orman yok. İleride böyle bir şey düşünüyordum. Herkes kişi başı 7 ağaç dikse hava kirliliği kalmaz.

Bir de bilinçli dikme olursa daha da iyi olur. Her bitkinin nötralize ettiği bir kimyasal ve elementler var. Egsoz gazı, kimyasal üretim tesisleri, katı yakıtın kullanıldığı yerler vs. her yere özel seçim yapılabilir. Evlerimizde de buna uygun mesela sigara dumanı, deodorant, oda kokusu gibi zararlı bileşenlere yönelik bitkiler beslenebilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ne kadar güzel yaa :) bende bir vişne ağacı bırde incir ağacı dikmiştim kendim kocaman oldular meyve bile verdiler :) keşke çok büyük bir alan olsada orman yapabilsem. cennetliksin valla

0|1
    0|0
    • güzel düşüncene teşekkür ederim yok o kardada değil günahım cok allah affeder inşallah ...aslında çok büyük alan gerekmiyor arazimizin işe yaramaz kenar köşesi bile bunun için uygundur ha bu arada bakıyorumda herkes incir , vişne , elma ,armut kiraz ,falan dikiyorum diyor madem bunalrı dikecek yeriniz var mutlaka ama mutlaka en az bir ikide ceviz dikin ihmal etmeyin ..

• biraz araştırın ve aşılı ceviz dikin tohumdan yetiştirme olmasın kolay gelsin artık bir cevizli baklava yeriz sanırım :)

• :D inş :)

• 7 ağaç diktim 4 çam 1 erik 1 zeytin 1 incir

0|1
    0|0
  • düşünmedim doğrusu

0|1
    0|1
  • Evimizin bahçesi erik-kayısı-şeftali-nar-incir-dut-üzüm-ceviz ağaçlarından oluşan küçük bir orman gibidir. Yerden ise patates-domates-salata-biber ekip toplamaktayız. Bunun dışında özel bir orman oluşumumuz olmadı henüz.

1|1
    0|0
    • ne güzel ya :)

• Tabiki. Zaten sağlığın başı iyi beslenmektir. Beslenmede düşüş olunca bedende zayıf düşmektedir.Zaten hastalıklar bu şekilde ortaya çıkmıyormu.? :-)

• himm kendini ikna etmek için iyi bir düşünce tarzı :))

• düşünmemiştm ama güzel fikirmiş ya

0|1
    0|0
  • ağaç diktik ama orman guzel fikir cidden

0|1
    0|0
  • biz bu sene bir grup arkadaş yapacağız inşallah.

0|1
    0|0
  • ne güzel yaa bende diksem dikcek bi arazim yokki :( :( orda yatarımda onların içinde börtü böcek negüzel olurdu

0|1
    0|0
    • nasıl yani nerelisnki hiç arazi yok hiçmi köyünüz falan yok ?

• bacım son yorumun beni mayıştırdı yemin ederim keşke ormanda evim olsa diye düşündüm bi kez daha ..

• isteyene ahşap ev yapılır ister ormanda ister bağda bahçede yerinizi gösterin yeter ;)

• tebrik ediyorum sizi cok güzel bisey yapmissiniz :)

0|1
    0|0
  • sevgilimle her sene 6 ağaç dikiyoruz

0|1
    0|0
  • kaktüsümün etrafına çekirdek dikmişliğim var =) bu yaz yaparım bende kendi ormanımı

0|1
    1|0
  • bizim bağ evi yapıldıgında bahceye dedemle beraber agaçlar dıkmıstık onlar sayılırmı bılmıyorum ama orasıda dedemle benım ormanımdır mesela o kadar cok olmasada evın etrafını saran fıdanlar dı oaman sımdı koca koca 24 tane meyve agaclarımız var her yaz kendı ellerımızle meyvelerımızı toplarız:D

0|0
    0|0
  • Doga ve gelecek icin cok guzel bir uygulama. Tebrik ederim umrm devam edeersinz..

0|0
    0|0
    • mesleğim gereğide ormanı düşünmek zorundayım devam etmeyi düşünüyorum bakalım nasip

• benim alt tarafımda orman oluştu

0|2
    2|1

Erkekler Ne Diyor 16

• çok heyecan verici bir şey olmalı.Bir gün bir ağaç bile olsa dikeceğim.

0|1
    0|0
  • düşünmüyo değilim.

0|1
    0|0
  • normal ağaç dikmektense meyve ağacı dikmek hem sosyal hem de ekonomik getirisi olacağından daha mantıklı.

belediye her yere çam dikmektense ceviz fındık badem gibi uzun ömürlü ağaçları da dikmeli, toplumu daha çok özendireceğine inanıyorum

0|0
    0|0
  • muhteşem bir olay bunu yapmak büyük sevaptır

0|1
    0|0
  • Çok mantıklı,sizin yerinizde olmak isterdim

0|1
    0|0
  • Temacı birisi olaraktan seni tebrik ediyorum...

0|1
    0|0
    • sağol gerçi temacılarla biraz çatışırım bazı konularda ama olsun yinede teşekkür

• +++++ Tebrikler ..ota boka konu açanlar yine ota boka yorum yapanlara duyrulur

0|1
    0|0
  • tek kelime Tebrikler

0|1
    0|0
  • yapana destek olurum da, dernek filan

kendim gidip de uğraşmam onunla

0|0
    0|0
  • Benim için çok çok zor bakımı falan turizmciyim her mevsim ayrı bir yerde nasıl uğraşıyım

0|0
    0|0
  • gençler için sevişme mekanı sevap aldın panpa

0|2
    0|0
  • imkanım olsa müthiş olurdu :)

0|0
    0|0
  • bir kaç gün siteye girmemiştim il dışındaydım fakat bu aradan hesabım kapatılmış bu soruyu ben sormuştum yani komarçalisi hesabım alakasız paylaşımlar yaptım için kapatılmış hala anlamış değilim bu nasıl iştir...

0|0
    0|0
  • İnsanın kendi ülkesi gibi yok. Birkaç ay içinde kendi ülkemi kuracam.

0|1
    0|0
  • Pampa sen zenginsin sanırım

0|0
    0|0
  • yok fesleğen yetiştiriyorum ben saksıda. ama iyi yapmışsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...