Bu sözün sizin üzerinizdeki etkisi nedir?

Hayatın bizim için ne anlam ifade ettiği hayatın karşımıza neler çıkarttığı ile değil,bizim hayatın karşısına çıktığımız tavırla belirlenir;başımıza gelenlerden çok,bizim olanlara verdiğimiz tepkiler ile gelişir.

Lewis Dunnington.

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• bak bi hikaye anlatayım, bir tanıdığın bir kaza sonucu ayağı hastanede kesilmiş, servise koymuşlar o bir ayağını kaybettiğine üzülürken, hemen yan yatağa bir hasta getirmişler, iki ayağı ve bir eli kesilmiş, ama adam şükrediyormuş, Allah'ım bir elim bana kaldığı için sana şükürler olsun diyormuş. Arkadaş bunu duyunca utanmış ve bir ayak ve iki eli ona kaldığı için o da şükretmiş, sonra ayağına protez taktılar tekrar iki ayakla yürümeye başladı.

Allah hepimizi kazalardan korusun.

Psikolojimizi olaylar değil, bizim onlara verdiğimiz tepkiler belirler.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• anne annem öldüğünde ağlamadım mesela...

olacağını biliyordum,çok doğla birşeymiş gibi geldi herkesin başına gelecek nede olsa...takdiri ilahi...

kötü bir örnek oldu ama üzgünüm...

1|0
    0|0
  • adam haklı beyler dağılın demek istiyorum.

1|0
    0|0
  • ... Herkesin karşısına hırsızlık yapabileceği fırsatlar sunmuştur hayat,ama çok insan bunu fırsat olarak değerlendirmemiş ve tepkisini koymuştur.

Hırsız olmak kolay,zor olan tepki vermek.

1|0
    0|0
  • zaten batmak ve cikmak da budur ya hayatta :) engeli gorunce depresif ezik de olabilirsin, umursamadan kalkip asabilirsin de.

1|0
    0|0
  • Zorluklara verdiğimiz tepkilerimizle ilgili. Bir kenara çekilip sadece istemediğimiz şeylerin olmasına izin mi veriyoruz yoksa daha hırslı şekilde mücadeleye devam mı ediyoruz.

1|0
    0|0
  • ne yalan sölim bunu ilk kez duyuyorum... ama yine yalan söylemeyeceğim (:D) bu benim de felsefem... bu kadar kompoze olmasa da benim düşüncem şudur "hayat ayna gibidir nasıl bakarsan öyle gürürsün"

ama söz güzelmiş...

1|0
    0|0
  • Etki-Tepki

1|0
    0|0
  • Hayatın karşımıza çıkardıklarıdır bizi yönlendiren derim

1|0
    0|0
  • Sıfır. Sığ sözlerden sığ insanlar etkilenir.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bi' örnek vermek istedim:

İki tane öğrenci olsun üniversite sınavına hazırlanan...

Her ikisi de evde hazırlanıyor, aynı şartlar altında çalışıyorlar.

X kişi:Ne annem ne babam destek veriyor bana hiç kimsem yok.Bi' de evde çalışıyorum, dershaneye de gitmiyorum.Çevremdeki insanlar da kazanacağıma inanmıyor herbiri bi' laf söylüyor. Moralimi bozuyorlar.. Sanırım ben kazanamayacağım!

Y kişi:Annem de babam da bana destek çıkmıyor bu konu da.. Üzülüyorum ama mühim değil Allah benim yardımcım olur.Ben kendi kendime yeterim.Dershaneye gitmesem de elimde kaynaklarım var..Çevremdeki insanların bana kazanamazsın, sen yapamazsın cümleleri beni yıldıramaz; aksine başarıya giden yolda azmimi kuvvetlendiriyor...

Durum aynı her iki kişi içinde; ama olaylara bakış açıları nasıl da farklı..Hayat her zaman yüzümüze gülmüyor, bazen zor durumda kalabiliyoruz. İşte asıl önemli olan olayları lehimize çevirmek.Asıl kazanan da bunu başarabilenler bence...

1|1
    0|0
  • hayatın anlamı varsa eğer onu yaşadıklarımda veya tepkilerimde görmediğimden ( kişiye göre bu anlamın değişmemesi gerek derim ama yaşadıklarımız ve tepkilerimiz değişkendir. değişken, kusurlu şeyler değişmez bir gerçeği verebilir mi? cevabı bilmiyorum sezgisel olarak sanki düşüncelerde anlam, gerçek bulunabilir. ) üzerimde bir etkisi olmaz.

1|0
    0|0
  • adam haklı. insanlar neden hep üzüldüğünde hayal kırıklığına uğradığında hayata lanet eder. ? hayatın ne suçu var. bizi üzen bu durumlara getiren hayat değil, insanlardır. bizde o insanları kafamızdaki hayallere kalıplayıp oturtup sonra üzülen biz oluyorsak suç bizdedir.

1|0
    0|0
  • Hayatınızın nasıl yönleneğini ancak sizin daranış ve tavırlarınız ortaya çıkarır.

1|0
    0|0
  • yani acı aslında bizim olaya bakış açımızdır...biri olaya iyi bakar biri kötü..herkesin bakış açısı farklıdır..o yüzden bir şeye çok üzülmeye gerek yok.tepkilerimizi düzenleyelim herşey yoluna girer.

1|0
    0|0
  • bazen sadece seyrederim.

1|0
    0|0
  • determinizme olumlu bakarım

1|0
    0|0
Yükleniyor...