Şizofren bir tanıdığınız var mı?

paranoid şizofren bir tanıdığınz var mı? çok yakın bir akrabam şizofren hastası dengesizce hareketleri var bazen mantıklı bazen abuk sabuk şeyler yapıyor zehirleneceğini düşünüyor evdeki herkese düşman oldu kendişime büyü sihir yapıldığını düşünüyor doktora gitmeyi redediyor zorla götürdük ilaç verdi ama kullanmadı bu yüzden iyileşemiyor böyle bir durumda naparsınız? öyle bir tanıdığınız varmı iyleşen oldumu

0|0
67

En İyi Kız Görüşü

• Var ve hastaligi kabul ettip ilaclarinii kulanmalari diye biliyorum. O kisi icin cok zor cünkü aslinda kontrolsüz bir durum oldunu sölüyor. Allah hepimizin yadimcisi olsun.

0|1
    0|1
    • kabul etmiyor ilacta icmiyor hastaneye zorla yatirsakmi diye dusunuyorum

• 60 yasinda adam bizi dinlemiyor zorla hastaneye yatirirzda ya iyilesmez dahada kotulesirse

• hap tedavisi alirsa daha kötülesme olmaz aslinda. Ama bu dogru hapi bulmak bir süre sürüyor ve buluncada iste yine bir süre alisma derken yine bir süre geciyor ama önemli olan sonrasi allah sabir ve güc versin herkeze.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• O bi hastayla bayağı uğraştım, beni sevgilisi sanıyordu. Resimlerimi çekip dergi yapıyordu. Annesi söylemişti. Sonunda yok oldu. Ne oldu bilmiyorum ona.

0|0
    0|1
  • YOK İYİLEŞMİYORLAR

0|0
    0|1
  • gollumu bilirmisin :)

0|0
    0|1
    • gollum ne

• evet aynen çok komik link :))

• vardı maalesef cocuk annesını oldurdu

0|0
    0|1
  • tanidigim bi kücük cocuk var, kendisi ayni hastaligi geciriyor ama hals iyilesmedi. bazen okadar masum ki ama bi anda okadar siddetli olabiliyor. iyilesmesi mümkün degul cünkü bu beyinde olan bi hastalik. bi sürü ilac kulaniyor iste

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Valla bi kiracımız vardı Ökseldi adı,kirayı fazla fazla öderdi,bizi hep eğlendirirdi,Bize çok büyük bir şirkette müdür olduğunu söyledi,çok iyiydi aslında.

Meğer;Türlü türlü bankaları dolandırmış ve kendisini gerçekten oranın müdürü sanıyormuş gerçek adı da öksel değilmiş ve yaşı da bahsettiği gibi 34 değil 25 falanmış,Polis geldi bize Serkan Balcı'yı tanıyor musunuz dedi?hayır dedik,fotoğraf gösterdi bu bizim öksel abi'ydi, o anda öğrendik dolandırıcı olduğunu,şizofren olduğu için 8 yıl içerde kalacakmış kaç senesi kaldı bilmiyorum,ama özledik çok iyiydi

0|0
    0|1
  • kronik şizofren var akrabam. ben çocukken de öyleydi şu an 40 larının sonunda sanırım halen öyle. defalarca hastaneye yattı-kaçtı-yattı ama iyileşmedi

0|1
    0|1
    • benim bahsettigim 60 yasinda adam ilacta icmiyor doktorada gitmiyor napabilirm

• tehlikeli oluyorsa hastaneye sen bildirebilirsin

• su ana kadar tehlikeli olmadi ama kesecem vuracam oldurecem diyor bana sihir yapiyorsunuz diyor esine bazen siddet uyguluyor hastaneye yatirsak sonuc vermeyebilir ilac icmiyor cunku

• sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. doktor size ilaçları almazsa nasıl bir yöntemle ilaçları verebileceğinizi anlatmadı mı? başka bir doktora daha gösterin ..

0|0
    0|1
    • ilaclari verin dedi adamda icmiyor napalim zorla hastaneye yatirsak mi diye dusunuyorum

• bize guvenmiyor zehirleyecegimizi dusunuyor evden yemek yemiyor 60 yasina geldi evlenilecek kiz bakiyor kendine

• sıkıntınızı anlıyorum, zor bir süreç yaşanıyor şu an evde bu durumla alakalı .. tekrar doktora götürün, kendi yaşadığınız sorunları da anlatın .. ben uzman değilim sonuçta .. sadece tecrübelerimle tavsiye verebilirim ama en iyi tavsiyeyi size psikiyatrist verecektir ..

• Var, bi' şekilde yatması gerekiyor. Başka yolu yok...

0|0
    0|1
    • dahada kotulesmesinden korkuyoruz adam 60 yasinda

• İyi, en azından genç değilmiş. Tedavi olmazsa daha da kötüleşir. Şizofren her şeyi yapabilir, dikkatli olmak lazım...

• doktorla konusup gerekneleri yapacaz sagol umarim kotulesmez

• benim var insani cildirtiyordu harbiden bi bögle cok iyi davraniyordu bes daka sonra küfür falan sonra ardindan agliyordu ben sana demedim diye gözüme baka baka küfür ediyordu

0|0
    0|1
  • şizofreni hastasıyım (deli değilim) tedavisi zaten yok boşuna doktora gitmekte anlamsız

0|0
    0|2
    • oylemi birakalim yani

• hastahaneye yatırılmak bana gore hıc ıyı değil hastalık zaten kısılık bolunmesi yanı ne zaman ne olacagı ne dusunecegın bellı değil dusun cevrendekı herkes farklı normal sartlar da ıyısın ama bazen farklılık gosterıyorsun ve herkesın değişik oldugu bır ortamda kısı de tamamen farklı olur virüs gibi düşün

• doktorla gorusup bakacaz gerekirse zorla evden aldirip polisle hastaneye goturcem onun iyiligi icjn

• ben neyazıkki

0|0
    0|1
    • sizofrenler hastlagini kabul etmez

• ne gerek var hasta olsam kendim giderim

• bu halde zorla goturseler naparsin polis gelse zorla alsa

Yükleniyor...